Ознаки, що дитина виросте генієм

Adoption
Date
  • 1982 Переглядів
Очікуючи народження дитини, батьки насамперед прагнуть бачити її здоровою. Пізніше виникають й інші бажання: щоб вона стала успішною, давати собі раду в житті й була, безперечно, з високим рівнем інтелекту. Проте ніколи не замислюються, що значить бути видатними і звідки беруться генії. Отже, прослідкуймо, чи ваша дитина стане генієм і що з цим пов’язується.

1513_5.jpg (50.84 Kb)


Численні спеціалісти ламають голову над тим, звідки беруться геніальні діти. Одні з них переконані, що все залежить від генів, інші - що від середовища, в якому виховується дитина. Очевидно, рацію мають обидві шкали, адже інтелект - це й успадкований потенціал, і плоди освіти та соціалізації.

Визначний геній Річард Фейнман, один із творців квантової електродинаміки, лауреат Нобелівської премії в галузі фізики за 1965 рік, мав рівень інтелекту “тільки” трохи вищий за середньостатичний, а не високий чи дуже високий. До розвитку досягнень вченого доклав значних зусиль батько, за фахом продавець, який попри брак освіти зумів зацікавити сина природою.

Чи ваша дитина стане генієм? Невідомо. Однак треба невпинно вишукувати в ній таланти і нахили та інвестувати в них не тільки гроші, як увагу й час, щоб вона могла виявити свій потенціал. Чудовим способом для цього є розмови на різні теми з різними запитаннями, заохочення дитини до ухвалення власних рішень, до зацікавлення навколишнім світом, чутливого ставлення до нього, розвитку творчого мислення, праці над самооцінкою, а також систематичні в цьому процесі для зміцнення пам’яті.

Мало хто народжується з високим рівнем інтелекту, але кожен отримує певний потенціал. Те, як його використати, значною мірою залежить від нього самого, але насамперед - від батьків.

Діти народжуються зі значно вищим потенціалом інтелекту, ніж це мають дорослі. У їхньому мозку існують мільярди нервових сполучень (у віці двох років дитина має їх близька ста більйонів, тобто у рази більше ніж у дорослих). Психологи стверджують, що стимуляція молодого мозку різними подразниками дозволяє врятувати якнайбільше кількість нервових сполучень, запобігаючи при цьому дисфункціям розвитку.

Що робить дитину генієм? Рівень інтелекту, робоча пам’ять, а може… синдром Аспергера (дослідження вказали, що особи з цим синдромом переважно дуже талановиті).

Щоб проаналізувати характерні ознаки (риси) вундеркіндів, науковці Йоганна Рутзац і Юрдан Урбах провели дослідження з вісьмома дітьми, які значно виділялися в різних галузях науки і мистецтва. Для визначення кількісної оцінки рівня інтелекту використано тести IQ (ай-к’ю) Стенфорда Бінета (IQ-коефіцієнт інтелекту). Тести ай-к’ю розраховані на оцінку розумових здібностей, а не рівня знань (ерудиції).

Як передбачалося, геніальні діти мали результати IQ вищі, ніж середньостатичні - 128 у порівнянні із середнім - 100. Одна дитина отримала трохи вищий результат - 108. Які ж висновки можна з цього зробити? Виявилося, що вундеркінди мають високий інтелект, але не настільки, як сподівалося.

Проте одного IQ замало, щоб досягнути в житті визначних успіхів і прославитися як геній. Безперечно, багато в чому завдячуємо інтелектові, але до певної межі. Виявилося, що при його надвисокому рівні величезне значення має робоча пам’ять, головним завданням якої є запам’ятовування і зберігання інформації, а також опрацьовування більшої її кількості одночасно.

Кожен з восьми вундеркіндів мав виняткову робочу пам’ять, завдяки якій увійшов до одного відсотка тих, хто володіє нею в такому великому обсязі.

Зауважимо, що робочу пам’ять можна тренувати і вдосконалювати за допомогою тренінгів, досягаючи при цьому безперечних результатів.

Чи вундеркінд може бути щасливим? Виявляється, що надзвичайна здібність може стати для нього баластом і навіть причиною життєвих проблем. Йдеться не тільки про амбіції батьків і надмірну кількість додаткових занять.

Геніальні люди часто емоційно нестабільні, мають схильність до згубних звичок і депресії. Багато з них хворіє на неврози, тяжкі алергії, спостерігаються відхилення в системі кровообіга та роботі серця. Оскільки ген пізнього пробудження корелюється з високим коефіцієнтом інтелекту, тобто IQ, то генії просиджують до пізних нічних годин.

Сатоші Каназава, психолог з лондонської школи економіки, проводячи дослідження з відомими інтелектуалами, вказав на їхні глибокі проблеми в соціумі, а саме в питанні налагодження комунікації.

Оскільки небагато хто може зрівнятися з геніями, їм складно знайти собі пару. Особи з високим IQ щасливі тільки у своєму товаристві. У зв’язку з цим вони прагнуть до самотності, уникаючи банальних пустопорожніх розмов на рівні пересічних, часом навіть ерудованих співрозмовників, які їх неймовірно втомлюють.

Справедливо зазначають психологи, що дітям, наділеним природним інтелектом, у відповідній царині, треба особливо дбати про своє місце в соціумі і творчий розвиток у ньому. Крім того, вони мають мати час на те, щоб відчувати себе звичайними дітьми, а не тільки геніями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, розвиток, геній


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Дитяча шизофренія є рідкісним, але важким психічним розладом, при якому діти та підлітки ненормально інтерпретують реальність. Шизофренія включає низк

Дитяча шизофренія: ознаки та симптоми

Хвороби | 08:30, 12.08.2022

Дитяча шизофренія є рідкісним, але важким психічним розладом, при якому діти та підлітки ненормально інтерпретують реальність. Шизофренія включає низку проблем з мисленням (когнітивними), поведінкою чи емоціями. Це може призвести до деякої комбінації

Дуже часто дії батьків, спрямовані на покращення умов життя молодшої дитини, можуть мати зворотній психологічний ефект. Давайте розбиратися, як допомо

Як старша дитина адаптується до народження молодшої?

Дитина | 07:00, 12.08.2022

Дуже часто дії батьків, спрямовані на покращення умов життя молодшої дитини, можуть мати зворотній психологічний ефект. Давайте розбиратися, як допомогти старшій дитині відчути щастя від народження брата чи сестри.

Забруднення повітря – це проблема не лише для легенів. Все частіше дослідження свідчать про те, що забруднення повітря може впливати на поведінкові пр

Зв'язок між забрудненням повітря та розвитком дитячого мозку

Дитина | 23:00, 11.08.2022

Забруднення повітря – це проблема не лише для легенів. Все частіше дослідження свідчать про те, що забруднення повітря може впливати на поведінкові проблеми в дитинстві та навіть на IQ. Нове дослідження під керівництвом Університету Вашингтона додало

Гель з рослини Алое вера має цілий ряд цілющих властивостей, у тому числі заспокоює шкіру. Внутрішній гель з листя алое вера містить амінокислоти, віт

Як використовувати алое вера для новонароджених?

Дитина | 14:00, 11.08.2022

Гель з рослини Алое вера має цілий ряд цілющих властивостей, у тому числі заспокоює шкіру. Внутрішній гель з листя алое вера містить амінокислоти, вітаміни та має антибактеріальні властивості, а багато засобів для догляду за дітьми, лосьйони та мазі

Масштабне дослідження дітей і підлітків виявило, що участь у командних видах спорту пов’язана з меншими проблемами з психічним здоров’ям, але діти, як

Вчені: Командні види спорту, пов’язані з меншою кількістю психічних проблем у дітей

Дитина | 08:30, 10.08.2022

Масштабне дослідження дітей і підлітків виявило, що участь у командних видах спорту пов’язана з меншими проблемами з психічним здоров’ям, але діти, які займаються виключно індивідуальним видом спорту, таким як теніс чи боротьба, можуть зіткнутися з б

З тих пір, як протизаплідні таблетки стали доступними, дослідники намагалися зрозуміти зв'язок між використанням оральних контрацептивів і настроєм. Н

Підлітки, які приймають оральні контрацептиви, можуть мати підвищений ризик розвитку симптомів депресії

Консультації | 01:30, 09.08.2022

З тих пір, як протизаплідні таблетки стали доступними, дослідники намагалися зрозуміти зв'язок між використанням оральних контрацептивів і настроєм. Нове дослідження під керівництвом дослідників з Жіночої лікарні Бригама та Університетського медичног

Згідно з останніми дослідженнями, проведеними доцентом антропології Бінгемтонського університету Кетрін Вандер, коли немовлята годуються грудьми, вони

Вчені: Грудне вигодовування допомагає дітям боротися з інфекційними захворюваннями.

Дитина | 08:30, 07.08.2022

Згідно з останніми дослідженнями, проведеними доцентом антропології Бінгемтонського університету Кетрін Вандер, коли немовлята годуються грудьми, вони отримують імунний стимул, який допомагає їм боротися з інфекційними захворюваннями.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: