Чого має навчитися дитина до десяти років?

Adoption
Date
  • 160 Переглядів
Існують певні критерії, на які слід спиратися батькам, щоб розуміти, що дитина повинна знати й вміти до 10-річного віку. Діти повинні дотримуватися без підказок особистої гігієни, стежити за чистотою своїх речей і займатися прибиранням у кімнаті, вміти приготувати просту їжу, орієнтуватися у своєму районі й так далі.

0910_5.jpg (54.86 Kb)

Життєві правила, які повинні прищепити батьки:

1. Не боятися конфліктів
Часто діти бояться давати відсіч у відкритому протистоянні не тільки дорослим, але й ровесникам. Дітей зазвичай вчать, що вчителі завжди мають рацію, але будь-яка людина може собі дозволити некоректні зауваження. У таких випадках потрібно пояснити дитині, що не слід побоюватися і терпіти несправедливість.

Наприклад, малюк випадково розірвав зошит або предмет свого одягу, а вчитель соромить його перед усіма дітьми та називає неохайним. В такому випадку, можна відповісти, що таке може трапитися з кожною людиною. Таке логічне пояснення нічим не зашкодить дитині, не образить вчителя, і дасть всім оточуючим зрозуміти, що ваше чадо може за себе постояти. Не треба потурати чужій несправедливості!

2. Помилки, як життєвий досвід
Дитині слід пояснити просту істину: «Не помиляється тільки той, хто нічого не робить». Помилятися – це нормально, потрібно це прийняти та постаратися виправити, в цьому і полягає сенс навчання. Соромитися тут нічого, треба просто рухатися далі.

Звичайно, слід вказувати на помилки та вчитися їх долати, а якщо самостійно це зробити поки що важко, то для цього поруч і є батьки – щоб підтримати, допомогти, поспівчувати та обов’язково похвалити. Якщо не за результат, то за старання.

3. Навчитися заперечувати
Це одне з найважливіших правил – навчитися говорити «Ні!» друзям, які підштовхують до ризикованих вчинків, тим, хто настирливо пропонує сигарету або наркотики, самому собі, коли хочеться зробити те, що явно не схвалять батьки. Дитині обов’язково слід пояснити, що неможливо сподобатися відразу всім і для всіх бути найкращим. Важливо робити так, щоб не суперечити власним принципам.

Підростаючи, діти будуть періодично відмовляти в проханнях і батькам, це нормальне явище для підлітків. Важливо, щоб вони знали, що їх люблять і не позбавлять через це турботи та уваги.

4. Правильно сприймати критику
Батькам необхідно розповісти нащадку, що у всіх різні смаки: комусь не сподобаються його малюнки, поведінка або одяг. І якщо хтось не вважає щось цікавим, то слід запитати, що саме не сподобалося і чому. Дитина повинна знати, як правильно реагувати – не ображатися відразу ж, а з’ясувати точку зору свого опонента. Тоді критика може принести користь.

Звичайно, слід ознайомити дитину з випадками, коли критика буде необ’єктивною, заснованою на заздрості, негативних почуттях або просто поганому настрої.

5. Вміти довести свою думку
Кожен із батьків повинен показати нащадку, що він потрібний і цінний для суспільства, як і його думка – це теж дуже важливо. Але просто висловити свою думку може не бути недостатньо, потрібно вміти її правильно аргументувати.

Треба вчити дитину вмінню міркувати, задавати собі питання, пояснювати, чому щось сподобалося чи, навпаки, відштовхнуло. Це допоможе сформувати у малюка власну точку зору, буде сприяти розважливості, розвивати індивідуальність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, розвиток, дитині 10 років


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Коли йдеться про те, щоб допомогти немовлятам навчитися говорити, важливо не лише те, скільки говорять батьки, а й те, як вони це говорять.

Як мова мами і тата покращує мовні навички немовлят

Дитина | 23:00, 17.08.2022

Коли йдеться про те, щоб допомогти немовлятам навчитися говорити, важливо не лише те, скільки говорять батьки, а й те, як вони це говорять.

Коли ваша дитина наближається до віку, що вона може почати їсти тверду їжу, вам може бути важко зрозуміти, що ви годуєте її правильно. Є певні вказівк

Які продукти підходять дітям до року?

Дитина | 19:00, 17.08.2022

Коли ваша дитина наближається до віку, що вона може почати їсти тверду їжу, вам може бути важко зрозуміти, що ви годуєте її правильно. Є певні вказівки МОЗ щодо того, які продукти варто включити до харчування дитини, яка не досягла року.

Не лише у мами і тата може боліти голова, у дітей цей симптом теж може проявлятися. Іноді прото

У дитини болить голова: Як визначити, коли потрібно до лікаря?

Хвороби | 08:00, 17.08.2022

Не лише у мами і тата може боліти голова, у дітей цей симптом теж може проявлятися. Іноді прото "на погоду", а часом це може бути тривожним симптомом. Як знати, коли варто йти до лікаря, а коли - просто дати таблетку?

Дослідження показують, що сон менше дев’яти годин на ніч пов’язаний з когнітивними труднощами, психічними проблемами та меншою кількістю сірої речовин

Діти, які не висипаються, можуть відчувати згубний вплив на мозок і когнітивний розвиток, який зберігається з часом

Дитина | 23:00, 16.08.2022

Дослідження показують, що сон менше дев’яти годин на ніч пов’язаний з когнітивними труднощами, психічними проблемами та меншою кількістю сірої речовини в певних областях мозку.

Ваш малюк з часом захоче спробувати все, що є у вас на тарілці, але батьки повинні вжити заходів, щоб захистити своїх дітей від нещасних випадків, вкл

Коли дітям можна почати їсти горіхи?

Дитина | 19:00, 15.08.2022

Ваш малюк з часом захоче спробувати все, що є у вас на тарілці, але батьки повинні вжити заходів, щоб захистити своїх дітей від нещасних випадків, включаючи удушення їжею. Не всі продукти є безпечними для будь-якого віку. Лікарі стверджують, що щонай

Йогурт забезпечує корисне джерело кальцію та білка, але багато сортів із фруктовим смаком також наповнені цукром – цілих 44 грами, що становить 11 чай

Чи безпечний грецький йогурт для немовлят?

Дитина | 17:00, 15.08.2022

Йогурт забезпечує корисне джерело кальцію та білка, але багато сортів із фруктовим смаком також наповнені цукром – цілих 44 грами, що становить 11 чайних ложок, на порцію 225 грам. Грецький йогурт є більш здоровою альтернативою традиційним йогуртам,

В цілому, вік початку мастурбації збігається з статевим дозріванням, а так як ми всі різні, для когось це і 9 років, а для когось і 15-16. Хтось не бу

Чи нормально, коли підлітки мастурбують?

Секс | 10:00, 15.08.2022

В цілому, вік початку мастурбації збігається з статевим дозріванням, а так як ми всі різні, для когось це і 9 років, а для когось і 15-16. Хтось не буде цього робити, і це теж нормально. Але на практиці переважна більшість чоловіків і жінок не кидают

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: