Вивчення іноземної мови у ранньому дитинстві: недоліки

Adoption
Date
  • 1052 Переглядів
Ваш вибір надати дитині освіту другою мовою – це вибір, який матиме довготривалі наслідки. Оскільки вивчення другої мови в дитинстві створює додаткове когнітивне навантаження на мовні центри мозку, дитина, яка вивчає дві мови одночасно, зіткнеться з іншими інтелектуальними проблемами, ніж одномовні діти. Батьки повинні знати про можливі негативні сторони, перш ніж прийняти усвідомлений вибір щодо відправлення своїх дітей на навчання іноземної мови.

9076_6585_ua.jpg (43.36 Kb)

Мовні невдачі
Вивчення нової мови створює додаткове когнітивне навантаження на дітей. Ця напруга впливає на дітей інакше, ніж додатковий курс математики в школі. За словами професорки психології Еріки Гофф, авторки книги «Розвиток мови», одночасне вивчення кількох мов обмежує кількість слів, які дитина може вивчити за певний проміжок часу. Наприклад, малюки мають когнітивну здатність вивчити приблизно 20 нових слів на місяць, але це число для загальної кількості слів. Коли мовний внесок дитини відбувається у формі двох мов, вона може вивчити лише 10 слів рідною мовою на місяць, вивчивши інші 10 слів іноземною мовою, що відстає від рідної мови.

Культурні розбіжності
Для багатьох людей похилого віку вибір вивчення іноземної мови є цікавим з міркувань бізнесу або відповідно до певних вимог. Але коли діти вивчають іноземну мову, міркування, як правило, випливають з бажання батьків. Деякі батьки хочуть, щоб їхні діти дізналися більше про своє походження, як, наприклад, латиноамериканські батьки хочуть, щоб їхні діти вивчали іспанську мову. Інші батьки хочуть підготувати своїх дітей до майбутніх можливостей, як це відбувається з багатьма батьками в Китаї, які відправляють своїх дітей до англійських шкіл. У будь-якому випадку, завдяки тісному зв’язку між мовою та культурою, ваша дитина відчує смак іноземної культури. У деяких випадках це може призвести до культурної плутанини, особливо якщо дитина багатоетнічного походження. Наприклад, японська дитина, яка живе на Гаваях, може бути оточена іншими японськими американцями, відвідувати японську школу і навіть мати японські позакласні заходи. Результат життя в японській громаді, але все ще залишаючись американцем, може змусити дитину засумніватися у своїй ідентичності, особливо в підлітковому віці, коли самоідентичність стає вирішальною та глибоко пов’язаною з соціальними колами.

Перешкоди до майстерності
Батьки, які хочуть уникнути затримки у вивченні рідної мови, яка виникає, коли діти вивчають другу мову, можуть прийняти рішення відправити свою дитину на уроки іноземної мови лише після того, як вона буде добре навчатися на курсах рідної мови. Однак це призводить до іншої проблеми: занадто пізній початок іноземної мови дитини може призвести до неможливості повністю оволодіти новою мовою. Зони мозку, які відповідають за мову, мають точки відсікання, коли вони сприйнятливі до нових звуків. З цієї причини діти, які починають вивчати нову мову пізніше, завжди матимуть «іноземний» акцент, що може спричинити непорозуміння та перешкодити майбутнім можливостям професійного використання цієї мови.

Світла сторона
Вивчення іноземної мови - це ще не всі труднощі. Багато проблем, пов’язаних із вивченням другої мови, або зникають, або є незначними для більшості цілей. Наприклад, затримка вивчення мови, через яку дитина слабшає як рідною, так і другою мовою, зникає, коли вона наближається до підліткового віку. Іноземний акцент, характерний для дитини, яка починає вивчати другу мову в пізньому дитинстві, не заважає їй працювати перекладачем або інтегруватися в нову культуру. Навчання акценту може допомогти старшим дітям зменшити гостроту акценту. Крім того, вивчення іноземної мови приносить дітям більше когнітивних проблем, що призводить до кращих навичок. Наприклад, додавання нової граматики схиляє дітей до пошуку правил, що робить їх сильнішими в логіці та математиці. Крім того, вміння переходити з однієї мови на іншу допомагає дітям розвивати навички концентрації. Загалом, вивчення іноземної мови – це не недолік, а набір компромісів між як хорошим, так і поганим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Вивчення іноземної мови, у ранньому дитинстві, недоліки, переваги, плюси, мінуси, іноземна мова, навчання дитини, розвиток, навчання, дитина


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Їжа не повинна бути подарунком чи покаранням: Лікар розповів, як змінити харчову поведінку у дітей

Дитяче харчування | 00:30, 14.04.2024

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

«Вода надміру навантажує незрілі нирки дитини»: чим поїти малюка в спеку?

Дитина | 12:10, 13.04.2024

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 2

Вчені розкрили загадку раптової смерті немовлят уві сні

Немовля | 10:30, 13.04.2024

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 20% дітей у віці від народження до року.

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути заго

Пляшка з прохолодною водою і рушник: лікарка розповіла, як боротись з атопічним дерматитом у дітей

Хвороби | 09:30, 13.04.2024

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути загострення влітку та вберегти шкіру від подразників у цей перод.

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сил

Діти найчастіше дістають струс мозку у віці до 4 років - медики

Хвороби | 08:30, 13.04.2024

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сильно вдаритися головою.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: