Вітамін D для дітей літом: чи варто давати та думки лікарів

Adoption
Date
  • 382 Переглядів
Літо - прекрасна пора року, коли діти проводять більше часу на свіжому повітрі. Сонячні промені не лише покращують настрій, але й допомагають організму синтезувати вітамін D. Вітамін D є надзвичайно важливим для здоров'я дітей, оскільки він сприяє розвитку кісткової системи та має багато інших корисних властивостей. У цій статті розглянемо, чи необхідно давати вітамін D дітям літом та поділимось думками лікарів щодо цього питання.

4005_vitam-d.jpg (31.07 Kb)


Роль вітаміну D у розвитку дітей

Вітамін D є важливим фактором для забезпечення нормального росту та розвитку дітей. Він необхідний для правильного усвоєння кальцію та фосфору, які є основними будівельними матеріалами для кісток. Вітамін D також сприяє зміцненню м'язів, підтримує імунну систему та регулює функцію шлунково-кишкового тракту.

Джерела вітаміну D

Один з найпоширеніших способів отримання вітаміну D - це сонячні промені. Коли шкіра дітей відкрита на сонці, вона виробляє вітамін D під впливом ультрафіолетового випромінювання типу B (УФБ). Кількість сонячного випромінювання, необхідного для достатнього синтезу вітаміну D, залежить від багатьох факторів, таких як географічне положення, пори року, час дня, тип шкіри та використання сонцезахисних засобів.

Чи потрібні дітям додаткові джерела вітаміну D літом?

Загалом, якщо дитина регулярно проводить час на свіжому повітрі під прямим сонячним промінням, її організм може синтезувати достатню кількість вітаміну D. Однак, деякі фактори можуть призводити до недостатнього синтезу вітаміну D:

Використання сонцезахисних засобів: Захист від небезпеки ультрафіолетового випромінювання - важливий засіб безпеки для дітей. Але використання сонцезахисних засобів з високим фактором захисту може перешкоджати синтезу вітаміну D. Тому, якщо дитина довгий час перебуває на сонці, лікарі рекомендують використовувати сонцезахисні засоби з помірним фактором захисту або накривати дитину легким одягом та капелюшком з полями.

Недостатній час проведений на сонці: Якщо діти проводять більшу частину часу всередині приміщень або знаходяться під тінню дерев, вони можуть не отримати достатньої кількості сонячного випромінювання для синтезу вітаміну D. Це особливо стосується дітей, які живуть у високих широтах або в умовах зі зменшеною сонячною активністю.

Думки лікарів

Більшість лікарів погоджуються з тим, що сонячне випромінювання є найкращим джерелом вітаміну D для дітей. Однак, в окремих випадках лікарі можуть рекомендувати додатковий прийом вітаміну D, особливо якщо виявлено недостатній рівень вітаміну D у крові.

Консультація з педіатром або лікарем загальної практики є найкращим способом визначити, чи потребує ваша дитина додаткового прийому вітаміну D. Лікарі можуть провести аналіз крові для визначення рівня вітаміну D у дитини та рекомендувати відповідні дози вітаміну D в залежності від її віку, стану здоров'я та інших факторів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Вітамін Д для дітей літом, думки лікарів, вітаміни, літо, вітамін Д, дитина, харчові добавки, консультації, добавки дітям


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чи знайомі вам такі ситуації: малюк був півдня або цілий день із бабусею (з нянею, в садочку), і тут приходьте ви - і дитину як підмінили: капризи, ва

Дитина зустрічає маму з роботи капризами. Чому?

Мама | 12:10, 23.07.2024

Чи знайомі вам такі ситуації: малюк був півдня або цілий день із бабусею (з нянею, в садочку), і тут приходьте ви - і дитину як підмінили: капризи, валяння на підлозі, істерики?

20% дітей старше двох років тією чи іншою мірою бувають розбірливими в їжі. Щось малюкові подобається, і це він їсть із задоволенням, а щось, навпаки,

Наукові дослідження: Діти дуже перебірливі в їжі

Дитяче харчування | 11:20, 23.07.2024

20% дітей старше двох років тією чи іншою мірою бувають розбірливими в їжі. Щось малюкові подобається, і це він їсть із задоволенням, а щось, навпаки, неможливо змусити з'їсти жодними вмовляннями.

Крик, по суті, – це вияв агресії. Коли агресія походить від найдорожчих та близьких людей, дитина дуже тяжко це переживає.

Якщо ви часто кричите на свою дитину

Мама | 10:30, 23.07.2024

Крик, по суті, – це вияв агресії. Коли агресія походить від найдорожчих та близьких людей, дитина дуже тяжко це переживає.

Насправді ніяк. Звичайно, можна і потрібно говорити про майбутнього малюка з майбутнім старшим братом чи сестрою у доброму ключі. Але ревнощі, практич

Як підготувати дитину 3-4 років до народження молодшого братика чи сестрички?

Сімейні справи | 08:30, 23.07.2024

Насправді ніяк. Звичайно, можна і потрібно говорити про майбутнього малюка з майбутнім старшим братом чи сестрою у доброму ключі. Але ревнощі, практично на 100%, так чи інакше проявлятимуться. І це абсолютно нормально.

Нам, батькам, хочеться, щоб дитина була успішною, щоб вона перемагала у спортивних змаганнях, в олімпіадах, у творчих конкурсах. Тоді в нас ніби з'явл

Чому треба вчити дитину програвати?

Дитина | 07:40, 23.07.2024

Нам, батькам, хочеться, щоб дитина була успішною, щоб вона перемагала у спортивних змаганнях, в олімпіадах, у творчих конкурсах. Тоді в нас ніби з'являється привід для гордості і наше батьківське марнославство приходить у стан кота, що об'ївся сметан

Поняття травма почало тлумачитися дуже розширювально, це неправильно. Невірно думати, що можна не дати дитині цукерку – і ось уже травма на все життя.

Більшість дитячих травм проходить безслідно

Дитина | 01:20, 23.07.2024

Поняття травма почало тлумачитися дуже розширювально, це неправильно. Невірно думати, що можна не дати дитині цукерку – і ось уже травма на все життя.

Мами дбають про дітей так само, як і про себе, а часом - і більше. Чому? Так розпорядилася природа. Взаємозв'язок мами та малюка унікальний.

Взаємозв'язок мами і немовляти просто унікальний - дослідження

Мама | 00:30, 23.07.2024

Мами дбають про дітей так само, як і про себе, а часом - і більше. Чому? Так розпорядилася природа. Взаємозв'язок мами та малюка унікальний.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: