7 образ від батьків, які дитина носить в собі все життя

Adoption
Date
  • 3484 Переглядів
У дитинстві ми ображалися на батьків за те, що вони порівнювали нас з сусідською дитиною, примушували поводитися «нормально», «стояти спокійно» і не ганьбити при гостях. Зараз ми самі батьки, але іноді робимо ті самі помилки, що і наші мами. Через них ми втрачаємо дітей, перетворюючи їх в «невдячних» і «важких підлітків» або просто обламуючи їм крила. Ось 7 речей, які діти не пробачають своїм батькам довгі роки.

8033_6.jpg (91.42 Kb)

Невиконану обіцянку
Мама пообіцяла купити собаку, дитина чекає, придумала кличку і вже приготувала місце, де щеня буде спати. Але ближче до її дня народження ви розумієте, що від собаки буде бруд, всі турботи по догляду і вихованню за вихованцем ляжуть на ваші плечі, тому вирішуєте почекати.

Купуєте велосипед, але день народження зіпсований: дитячі сльози, образа. Здавалося б, дрібниця, забудеться, але багато дорослих пам’ятають не те що роблять для них батьки, а саме цей не куплений злощасний самокат або невдалу поїздку на море, на яку чекали весь навчальний рік.

«А Вася кращий»
Дитину варто порівнювати тільки з самою собою, але в різному віці, на різних етапах розвитку. А порівняння з сусідським «Васею» не додасть стимулу, а викличе злість.

Вам же неприємно чути від чоловіка: «Дивися, який прес у тієї дівчини, а ось тобі б підкачатися», «Колега твоя розумна, на підвищення вже пішла, не те що ти». Всі порівняння у свою адресу дитина сприймає в схожому форматі, тільки образа глибша.

Знецінювання проблеми дитини
Тані 6 років. Вона не хоче йти в садок. Мама її запитує про причини, але дівчинка мовчить. Мама не пам’ятає, як тиждень тому, коли вона листувалася з колегою, до неї підходила Таня і хотіла щось розповісти. Їй було ніколи: вона працює, щоб були гроші на садок, квартиру, але дитині цього не зрозуміти.

Тоді Таню образили в садку, вона підійшла до мами, але розмови не вийшло. Та й що таке дитячі образи в порівнянні з проблемами на роботі, конфліктом з чоловіком? Правда?

Вирішення за дитину, що для неї краще
Тато бачить доньку фігуристкою, а сина – інженером. Але дочці подобається конструювання, а хлопчику – малювати. Тато впевнений, що не варто заохочувати «нечоловічі» заняття сина, і наполегливо відводить заплакану дочку на каток.

Іноді батькам дійсно «видніше». Наприклад, коли дитина кидає захоплення всього свого життя і вирішує вступати до вузу за компанію з кращими друзями. Але коли батьки не дають розвиватися в тому напрямку, який подобається, ці «зламані крила» і втрачені шанси запам’ятовуються на все життя.

«Якби не ти, то я …»
Люди схильні звинувачувати у своїх невдачах когось іншого. Іноді фраза про те, що без дитини було б все інакше, вискакує випадково. Просто сказали, що жили б зараз за кордоном або не були б самотні, а знайшли іншого чоловіка.

Такі слова, вирвані з контексту, дитина часто підслуховує з розмови. Ви навіть можете не здогадуватися, що стало причиною зміни поведінки, поки в запалі сварки син не скаже спересердя: «Я знаю, що без мене тобі було б краще!»

Занадто багато роботи
Мама працює на двох роботах, щоб забезпечити дитину і виплатити іпотеку, але через 6 років чує закид, що вона не приділяла дитині увагу, і ріс син у бабусі. Прикро, але діти не розуміють, що батьки не можуть бути з ними постійно.

Їм здається, що мама і тато не хочуть проводити разом час, вважаючи за краще роботу. Таку помилку можна виправити, проводячи з дітьми вихідні та обговорюючи їх бажання, головне, щоб не було занадто пізно.

Невиправдані вкладення
«Я тобі купила гіроскутер, а ти такий невдячний, та ще й трійку отримав!», – ця фраза, як і підрахунок того, скільки обходиться утримання дитини, не матиме виховного впливу. Наступного разу дочка не буде радіти подарунку, чекаючи докорів, а син постарається приховати факт того, що зіпсував якусь річ.

По-справжньому сильно образити може тільки близька людина, саме тому те, що здається нам дурницею, так сильно ранить дитину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, дитяча травма


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Міжнародна група вчених з Австралії та Канади з'ясувала, що в деяких випадках домашні завдання з математики завдають більшої шкоди, ніж користі для ос

Вчені з'ясували, коли домашнє завдання з математики шкодить дітям

Дитина | 12:10, 14.07.2024

Міжнародна група вчених з Австралії та Канади з'ясувала, що в деяких випадках домашні завдання з математики завдають більшої шкоди, ніж користі для освіти школярів.

Читання друкованих книг покращує здатність розуміти текст, на відміну читання з електронних пристроїв.

Друковані книги виявилися кориснішими за електронні для мозку дітей

Дитина | 10:30, 14.07.2024

Читання друкованих книг покращує здатність розуміти текст, на відміну читання з електронних пристроїв.

Завдяки материнському молоку в перші тижні життя в організмі малюка з'являються найважливіші імунні клітини.

Вчені пояснили, чому грудне вигодовування корисне для імунітету

Немовля | 09:30, 14.07.2024

Завдяки материнському молоку в перші тижні життя в організмі малюка з'являються найважливіші імунні клітини.

Вираз «нема грошей», який постійно повторюють батьки, виробляє у дітей звичку жити у стані жертви з обмеженими матеріальними можливостями. У цьому вип

Головні помилки, яких батьки припускаються у фінансовому вихованні дітей

Виховання | 07:40, 14.07.2024

Вираз «нема грошей», який постійно повторюють батьки, виробляє у дітей звичку жити у стані жертви з обмеженими матеріальними можливостями. У цьому випадку у дитини може зникнути вміння мріяти, бажати та дозволяти собі мати більше.

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синд

Вчені виявили, що малювання корисне для дітей з СДУГ

Дитина | 06:20, 14.07.2024

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ).

Їхній мозок реагує на негативні батьківські коментарі так само, як на фізичний біль.

Критика з боку батьків ранить підлітків

Школярі | 01:20, 14.07.2024

Їхній мозок реагує на негативні батьківські коментарі так само, як на фізичний біль.

Вчені з Національного університету Сінгапуру виявили, що діти, які вміють чекати і чинити опір спокусі задля досягнення високих довгострокових цілей,

Названо якість характеру, яка сприяє успіхам у навчанні

Навчання | 14:50, 13.07.2024

Вчені з Національного університету Сінгапуру виявили, що діти, які вміють чекати і чинити опір спокусі задля досягнення високих довгострокових цілей, процвітають у навчанні.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: