Переломи і травми: як допомгти дитині?

Adoption
Date
  • 105 Переглядів
Діти часто травмуються при активному відпочинку і батькам дуже важливо знати, як потрібно надавати допомогу в такій ситуації. Є травми, які не потребують огляду лікаря, достатньо лише правильно обробити ранку або зафіксувати ніжку чи руку при розтяжці, а є й такі, коли без кваліфікованої допомоги ніяк.

8715_3.jpg (54.74 Kb)

Забій
При забої тканини і органи ушкоджуються без істотного порушення їхньої структури. Частіше ушкодженими бувають поверхневі тканини (шкіра, підшкірна клітковина, м'язи та окістя). При сильному ударі страждають м'які тканини, які у момент травми придавлюються до кісток. Забезпечте дитині максимальну нерухомість, при нагоді туго перев'яжіть місце забиття, прикладіть холод. Зверніться до лікаря, щоб виключити внутрішні ушкодження.

Рана
При пораненні порушується анатомічна цілісність покривних і внутрішніх тканин внаслідок механічної дії. Іноді пошкодження зачіпають не лише товщу тканин, а й внутрішні органи. Основними симптомами є біль, кровотеча, зяяння. Насамперед зупиніть кровотечу. Для цього використовуйте будь-яку чисту тканину або спеціальні засоби (бинт, марля). Накладіть тугу пов'язку, прикладіть до місця поранення холод та зверніться до лікаря.

Перелом
У разі перелому в результаті травми порушується цілісність кістки. Також можливе ускладнення захворювань, що супроводжуються змінами у кістковій тканині. При переломі варто знерухомити кінцівку за допомогою підручних (картон, дошка, будь-які пружні довгі предмети) або спеціальних (шина, лонгет) засобів, зафіксувавши таким чином травмовану частину тіла за допомогою бинта або тканини перед візитом до лікаря. Можливості сучасної медицини дозволяють відновлювати кістки навіть у разі неабияк складних переломів.

Звих
При звиху порушується конгруентність суглобових поверхонь кісток під дією травми або деструктивних процесів в суглобі (артрозу, артритів). Це може відбуватися як із порушенням цілісності суглобової капсули, так і без нього. При звиху дії практично схожі з тими, що при переломі, – потрібна фіксація суглоба в зручному положенні з подальшим негайним зверненням до лікаря.

Розтягування і розриви
При цьому виді травм відбувається розтягнення зв'язкового апарату суглоба або розрив і відрив зв'язок від місць кріплення. В деяких випадках можливий відрив сухожилків і безпосередні розриви м'язової тканини. При зазначених травмах дії схожі до тих, що й при забоях. Детальніше ситуацію зможе оцінити лікар профільної спеціальності (ортопед-травматолог, іноді хірург).

Після лікування травми потрібен певний період загоєння, який має відбуватися під спостереженням лікаря. Так, скажімо, при переломі слід контролювати процес зрощування за допомогою рентгена, що дає можливість прогнозувати терміни загоєння.

Рани, залежно від локалізації, природи і характеру, за відсутності ускладнень можуть гоїтися від 10 до 30 днів. При ускладненнях, як-то уповільнення зрощування, нагноєння та інші неприємні ситуації, збільшується загальний період лікування. Задля мінімізації ризику можливих ускладнень та скорочення періоду загоєння важливо чітко дотримуватися рекомендацій лікаря аж до цілковитого одужання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: перелом у дитини, травма у дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вираз «нема грошей», який постійно повторюють батьки, виробляє у дітей звичку жити у стані жертви з обмеженими матеріальними можливостями. У цьому вип

Головні помилки, яких батьки припускаються у фінансовому вихованні дітей

Виховання | 07:40, 14.07.2024

Вираз «нема грошей», який постійно повторюють батьки, виробляє у дітей звичку жити у стані жертви з обмеженими матеріальними можливостями. У цьому випадку у дитини може зникнути вміння мріяти, бажати та дозволяти собі мати більше.

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синд

Вчені виявили, що малювання корисне для дітей з СДУГ

Дитина | 06:20, 14.07.2024

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ).

Їхній мозок реагує на негативні батьківські коментарі так само, як на фізичний біль.

Критика з боку батьків ранить підлітків

Школярі | 01:20, 14.07.2024

Їхній мозок реагує на негативні батьківські коментарі так само, як на фізичний біль.

Вчені з Національного університету Сінгапуру виявили, що діти, які вміють чекати і чинити опір спокусі задля досягнення високих довгострокових цілей,

Названо якість характеру, яка сприяє успіхам у навчанні

Навчання | 14:50, 13.07.2024

Вчені з Національного університету Сінгапуру виявили, що діти, які вміють чекати і чинити опір спокусі задля досягнення високих довгострокових цілей, процвітають у навчанні.

Вчені з'ясували: коли ми сміємося, в наш організм надходить більше кисню, що сприятливо впливає на всі внутрішні процеси. Також сміх допомагає нам впо

Як сміх впливає інтелект дитини?

Розвиток дитини | 12:10, 13.07.2024

Вчені з'ясували: коли ми сміємося, в наш організм надходить більше кисню, що сприятливо впливає на всі внутрішні процеси. Також сміх допомагає нам впоратися з депресією, тривогою та стресом, є потужним знеболюючим, природним джерелом серотоніну, дофа

Фахівці в ході недавнього дослідження дійшли висновку, що у 2023 році серед дитячої аудиторії скоротилася частка перегляду мультфільмів. А популярніст

Діти віддають перевагу розважальному контенту, а не мультфільмам - дослідження

Дитина | 11:20, 13.07.2024

Фахівці в ході недавнього дослідження дійшли висновку, що у 2023 році серед дитячої аудиторії скоротилася частка перегляду мультфільмів. А популярність цікавого контенту, навпаки, зросла.

Частина мозку новонародженого вже заздалегідь готова до того, що доведеться навчитися читати. У цьому переконалися дослідники.

Здатність до читання виявилася вродженою

Розвиток дитини | 10:30, 13.07.2024

Частина мозку новонародженого вже заздалегідь готова до того, що доведеться навчитися читати. У цьому переконалися дослідники.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: