Негативний резус у мами: як зберегти дитину – поради Комаровського

Adoption
Date
  • 2114 Переглядів
Чим небезпечний негативний резус фактор під час вагітності? Як уникнути розвитку резус-конфлікту та зберегти здоров'я дитини? Розповідає лікар Комаровський.

2818_1401178072_kak-nasleduetsya-rezus-factor-1.jpg (20 Kb)

Резус-конфлікт – це патологічно небезпечний стан під час вагітності, у якому організм жінки «відкидає» майбутню дитину. Діагностувати його за самопочуттям мами неможливо, а запобігти дефектам розвитку малюка може лише прийом специфічного імуноглобуліну. Коли і в яких випадках слід турбуватися, кому і на яких термінах вагітності показано введення цього препарату? Про це розповів педіатр Євген Комаровський.

Коли у мами з дитиною може статися резус-конфлікт

Група крові та резус-фактор – цю інформацію про себе кожен має знати назубок. Якщо з групою крові все більш-менш зрозуміло, то про резус ми знаємо тільки те, що він буває зі знаком «плюс» або «мінус». З біологічного погляду резус-фактор – це особливий білок, який кріпиться до поверхні еритроцитів у деяких людей. Якщо він є, кров вважається резус-позитивною, якщо його немає – резус-негативною.

Яке значення має це під час вагітності? Якщо у мами та у плода різний резус-фактор крові, може статися так званий резус-конфлікт. Простіше кажучи, організм матері сприймає малюка, що росте в утробі, як чужорідне тіло (наприклад, як бактерію або вірус) і починає атакувати з метою його позбутися.

Зазвичай це відбувається у тому випадку, коли у майбутньої мами негативний резус-фактор, а у батька, навпаки, позитивний. Адже у цій ситуації передбачити, який резус дістанеться дитині, практично неможливо. Тому ризик виникнення резус-конфлікту між мамою та малюком тут дорівнює 50:50. Якщо батьки мають однаковий резус-фактор (не важливо, позитивний чи негативний), такого не може статися в принципі. І навіть якщо резус мами зі знаком «плюс», а у тата «мінус», вагітність протікатиме без проблем.

У чому небезпека резус-конфлікту для дитини

Визначити резус-конфлікт щодо самопочуття майбутньої мами практично неможливо. Загальний стан у цьому випадку нічим не відрізняється від звичайного у вагітної жінки. Всі процеси відбуваються глибоко всередині організму: імунна система мами починає виробляти специфічні антитіла. Вони проникають через плаценту в кров плода та руйнують еритроцити дитини.

За словами Євгена Комаровського, у кращому разі цей процес загрожує дитині жовтяницею, адже «убиті» еритроцити виводяться через печінку, і вона катастрофічно збільшується. У гіршому випадку через резус-конфлікт у малюка розвинуться анемія, недокрів'я та кисневе голодування, які призведуть до серйозних уражень головного мозку. Іноді атака материнського організму настільки агресивна, що закінчується загибеллю дитини на утробі.

Як запобігти розвитку резус-конфлікту

За словами Євгена Комаровського, найкращий спосіб убезпечити себе та майбутню дитину – це профілактика. Якщо мама знає про свій негативний та татовий позитивний резус-фактор, це пряме показання до прийому препарату антирезусного Rh-імуноглобуліну. Його призначають у дозуванні 300 мкг терміном з 28 по 32 тиждень вагітності, і навіть протягом 72 годин після пологів. Це майже стовідсоткова гарантія того, що дитина народиться здоровою.

Комаровський наголошує, що за кордоном така профілактика резус-конфлікту вже давно стала звичайною практикою. Та й у нашій країні Rh-імуноглобуліну достатньо. Більше того, на запит лікаря він надається вагітній жінці абсолютно безкоштовно. Головна перешкода – це людські забобони, через які багато жінок вважають запровадження цього препарату чимось схоже на вакцину.

Насправді це єдиний дієвий спосіб запобігти розвитку резус-конфлікту і знизити ризики для майбутньої дитини. Щоправда, спочатку варто переконатись, що вам це дійсно необхідно. Для цього потрібно дізнатися про резус-фактор плоду: сьогодні цю послугу надають багато клінік в Україні. Зробити це можна вже на 9-му тижні вагітності, діагностика проводиться з аналізу крові матері. Якщо аналіз показав, що резус у дитини негативний, жодних підстав для резус-конфлікту немає і прийом імуноглобуліну не потрібен. Тільки у разі позитивного резус-фактора у плода (при наявності негативного у вас) вам показана терапія Rh-імуноглобуліном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, фактор, конфлікту, вагітності, дитини, негативний, конфлікт, розвитку, імуноглобуліну, малюка


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Лікар Комаровський пояснить, за допомогою яких досліджень можна визначити рівень імунітету, та застереже від вживання фуфломіцинів.

Комаровський розповів, як перевірити, чи знижений у вас імунітет (ВІДЕО)

Профілактика і лікування | 05:00, 23.03.2022

Лікар Комаровський пояснить, за допомогою яких досліджень можна визначити рівень імунітету, та застереже від вживання фуфломіцинів.

Багато батьків вважають, що нежить - не причина залишати дитину вдома. натомість, вони з чистим серцем віддають її до школи чи в садочок. Проте, в наш

Коли нежить - причина обмежити контакти дитини з іншими дітьми?

Хвороби | 08:00, 19.03.2022

Багато батьків вважають, що нежить - не причина залишати дитину вдома. натомість, вони з чистим серцем віддають її до школи чи в садочок. Проте, в наші дні, коли коронавірус має ті ж симптоми, що й ГРВІ, а діти переносять його важче, ніж дорослі, вар

Температура у дитини і температура в дорослого - це кардинально різні речі. Адже ми, дорослі, в змозі об'єктивно оцінити свій стан, пояснити, що нас б

Комаровський пояснив, як найкраще збивати температуру в дитини

Хвороби | 07:00, 19.03.2022

Температура у дитини і температура в дорослого - це кардинально різні речі. Адже ми, дорослі, в змозі об'єктивно оцінити свій стан, пояснити, що нас болить, розповісти, що з нами - чи нам стає краще, чи, навпаки, гірше, після того, як ми прийняли жар

Люди, у яких є діти, погодяться, що це вічні двигуни і перепочити - слово, якого немає у їхньому словниковому запасі. Тому, якщо дитина раптом стала т

Євген Комаровський пояснив, чому дитина може стати млявою

Здоров'я | 12:00, 18.03.2022

Люди, у яких є діти, погодяться, що це вічні двигуни і перепочити - слово, якого немає у їхньому словниковому запасі. Тому, якщо дитина раптом стала тихою і млявою, батьки одразу починають непокоїтися. Доктор Комаровський вирішив пояснити, що може бу

Медичні маски можна використовувати регулярно, якщо правильно їх дезінфікувати.

Лайфхак від Комаровського: як дезінфікувати маски без антисептика та прання

Доктор Комаровский | 23:00, 11.03.2022

Медичні маски можна використовувати регулярно, якщо правильно їх дезінфікувати.

Чим небезпечний негативний резус фактор під час вагітності? Як уникнути розвитку резус-конфлікту та зберегти здоров'я дитини? Розповідає лікар Комаров

Негативний резус у мами: як зберегти дитину – поради Комаровського

Доктор Комаровский | 17:00, 06.03.2022

Чим небезпечний негативний резус фактор під час вагітності? Як уникнути розвитку резус-конфлікту та зберегти здоров'я дитини? Розповідає лікар Комаровський.

Найчастіше коронавірус, викликаний

Лікуєм "Омікрон" вдома: поради педіатра

Доктор Комаровский | 02:30, 05.03.2022

Найчастіше коронавірус, викликаний "Омікроном", підлягає домашньому лікуванню. Євген Комаровський розповів, як лікувати "Омікрон" вдома.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: