Готуємось до дитячого садка

Adoption
Date
  • 4009 Переглядів
Малюкові вже виповнилося два з половиною чи три роки, і ви збираєтеся віддати його в дитячий садок. Як зрозуміти, чи готова дитина почати відвідування своєї найпершої освітньої установи? Як допомогти малюкові адаптуватися в нових для нього умовах?
Навіщо потрібний дитячий садок?

Зазвичай необхідність віддавати дитину в дитячий сад викликана зайнятістю батьків. Але нерідко тато і мама, спираючись на своє власне дитинство, вважають, що відвідування дитячого садка допоможе маляті краще адаптуватися до школи.

Існує думка, що дітям, які відвідували садок, простіше знайти друзів і встановити соціальні зв'язки в школі за рахунок накопиченого досвіду взаємин з однолітками.

Психологи, однак, вважають, що дитячий садок – це аж ніяк не ліки від сором'язливості. Швидше, це перший тест на самостійність. Якщо малюк не готовий відірватися від звичного домашньої життя, адаптуватися в дитячому саду йому буде складно.

Не переживайте. Відповідно до закону про освіту дошкільна освіта для дитини не є обов'язковою. Батьки можуть не віддавати малюка в дитячий садок, якщо не вважають це за необхідне.

Чи готовий малюк йти в дитячий садок?

Психологи виділяють кілька ознак готовності дитини піти в садок:

Дитина уміє спілкуватися з іншими дітьми і дорослими, вона із задоволенням грає з іншими дітьми, дитина може провести тривалий час за самостійними заняттями: малюванням, ліпленням, грою, малюк не боїться нових вражень і незнайомих місць, дитина надовго може залишатися без матері, у неї розвинені елементарні навички самообслуговування: дитина сама їсть, впевнено ходить на горщик, вміє знімати і надягати простий одяг і взуття, дитині цікава ідея походу в дитячий сад.

Від готовності малюка залежить і вік, з якого його можна віддати в «садок». Зазвичай діти набувають всі необхідні для перебування в колективі навички до трьох років.

Як вибрати дитячий садок?

Дитячі садки зазвичай існують двох типів: державні та приватні. Тому вибір в основному залежить від фінансових можливостей батьків. Який би ви не вибрали садок, намагайтеся, щоб він також був недалеко від будинку, оскільки щоденна тривала дорога для маленьких дітей дуже втомлює.

Як заздалегідь підготувати малюка до дитячого садка?

Налаштуйте дитину позитивно. Розкажіть їй, що в саду її чекають нові товариші для ігор, цікаві заняття та нові іграшки. Заздалегідь познайомте малюка з дитячим садом. Погуляйте разом з дитиною на території саду, подивіться на інших дітей на майданчику, загляньте всередину. Поступово привчите дитину до режиму, який їй належить дотримуватися. Визначте час підйому і сніданку, денних прогулянок, рухливих і тихих ігор і поступово «підганяйте» день малюка під розпорядок дитячого садка. Побільше гуляйте з дитиною на дитячому майданчику. Познайомте малюка з ровесниками: можливо, вони виявляться з ним в одній групі. У компанії друзів звикати до нових умов легше.

Як допомогти дитині в перші дні?

Намагайтеся не хвилюватися. Дитина легко відчує вашу тривогу і почне боятися походу в дитячий сад. Заздалегідь візьміть відпустку, щоб в перші тижні забирати малюка з дитячого садка раніше. У перший тиждень – після прогулянки. У наступний – після обіду або тихої години. Завжди приходьте за малюком, коли обіцяли, намагайтеся не спізнюватися. Спілкуйтеся з дитиною вдома якомога більше. Розпитуйте, як пройшов її день, хваліть за успіхи, разом обговорюйте складні ситуації, які виникли в групі. Намагайтеся реагувати на плач і небажання йти в дитячий сад спокійно. Поясніть дитині, що «садок» – це майже те ж саме, що і мамина чи татова робота. Тільки цікавіше. Якщо істерики повторюються з разу в раз – це привід відвідати дитячого психолога і з'ясувати, що насправді лякає вашу дитину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитячий садок, готовність, адаптація


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Діти - не завжди милі і чемні, іноді й у них бувають погані дні, поганий настрій, що не рідко призводить до істерики. Як цього уникнути?

Як заспокоїти дитячу істерику без стресів для дорослих

Дитина | 05:45, 04.01.2021

Діти - не завжди милі і чемні, іноді й у них бувають погані дні, поганий настрій, що не рідко призводить до істерики. Як цього уникнути?

Діти постійно говорять, вони хочуть уваги завжди і всюди, а ще задають мільйон запитань. І якщо поки ви у себе вдома і така ситуація для вас - норма,

Як забавити дитину, яка постійно говорить?

Дитина | 08:00, 30.12.2020

Діти постійно говорять, вони хочуть уваги завжди і всюди, а ще задають мільйон запитань. І якщо поки ви у себе вдома і така ситуація для вас - норма, то як втихомирити своє чадо, коли ви прийшли в гості і такий тип поведінки сина чи дочки не зовсім с

Вважається, що в перший день народження хрещені мама і тато повинні відрізати по шматочку волосинки хрещенику з голови. Для чого - не знаєм, така трад

Чому не можна стригти дитину до 1 року

Дитина | 20:45, 27.12.2020

Вважається, що в перший день народження хрещені мама і тато повинні відрізати по шматочку волосинки хрещенику з голови. Для чого - не знаєм, така традиція. На щастя, вона йде в минуле. А сьогодні ми погооримо про те, чому до року дитину взагалі не ба

Часто бабусі і дідусі не зі зла хочуть

Бабусині поради по догляду за дитиною, які варто забути назавжди

Сімейні справи | 20:45, 24.12.2020

Часто бабусі і дідусі не зі зла хочуть "допомогти" молодим батькам, але роблять лише гірше.

Як привчити дитину читати?

Дитина | 20:00, 24.12.2020

В ранньому віці діти не дуже люблять читати.

Тепер багато батьків хочуть, щоб їх малюк йшов до школи підготовленим і вже вмів читати. Як же навчити дитину читати по складах вдома?

Вчимо дитину читати по складах

Дитина | 20:45, 23.12.2020

Тепер багато батьків хочуть, щоб їх малюк йшов до школи підготовленим і вже вмів читати. Як же навчити дитину читати по складах вдома?

Що обожнюють їсти діти? Правильно, солодощі і шкідливу їжу. Але так не правильно. Тож як привчити дитину їсти здорову їжу?

Вчимо дитину їсти здорову їжу

Дитяче харчування | 23:55, 22.12.2020

Що обожнюють їсти діти? Правильно, солодощі і шкідливу їжу. Але так не правильно. Тож як привчити дитину їсти здорову їжу?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: