Список найнеобхідніших вітамінів для вагітних

Adoption
Date
  • 761 Переглядів
vitaminy2.jpgВітаміни життєво необхідні для роботи всіх найважливіших ферментів, без яких обмін речовин просто не здійснюватиметься.


Існуючі вітаміни поділяються на дві великі групи.

1. Жиророзчинні вітаміни.

А (ретинол) - головною його функцією є можливість впливати на гени, що відповідають за ріст і формування різних органів і тканин. Недостатня кількість вітаміну А сприяє затримці росту і розвитку плоду, правда, його підвищений вміст в організмі не менш небезпечний - значна кількість вітаміну А в I триместрі вагітності може призвести до формування грубих вад розвитку центральної нервової системи, серця, нирок, статевих органів і кінцівок.

D - є головним учасником у процесі регуляції росту кісткової тканини (його вплив здійснюється так само, на генно-молекулярному рівні). Передозування цього вітаміну може стати причиною передчасного старіння плаценти і, відповідно, порушення постачання плода киснем і живильними речовинами; крім усього іншого, кістки черепа плоду стають надмірно щільними, що збільшує ймовірність родових травм.

E - це всім відомий вітамін, що володіє антиоксидантними властивостями. Даний вітамін призначають в комплексній терапії при загрозі переривання вагітності, при необхідності здійснення підготовки легенів дитини до самостійного дихання тощо. Підвищена концентрація вітаміну Е збільшує ризик акушерських кровотеч.

K - є головним учасником у процесах згортання крові, не допускає відкриття у мами і дитини різного роду кровотеч і крововиливів.

2. Водорозчинні вітаміни.

Група В:

В1 (тіамін) головний учасник енергетичного обміну в клітинах, його недолік максимально критичний для формування нервової системи плоду, а також для адекватної роботи нервової, м'язової і серцево-судинної системи майбутньої мами.

B2 (рибофлавін) ще називають "вітаміном росту". Його мала концентрація може сприяти затримці внутрішньоутробного формування плоду. Для майбутньої мами недолік вітаміну В2 може стати причиною розвитку раннього токсикозу і надалі недостатнього вироблення молока.

B6 (піридоксин) бере участь у синтезі ДНК і білків, зокрема потрібного для роботи серця, печінки та головного мозку малюка, при його малій концентрації майбутня мама має підвищений ризик розвитку або більш важкого і тривалого перебігу раннього токсикозу.

B9 (фолієва кислота) при його малій концентрації у вагітної жінки виникає анемія, а у малюка недолік даного вітаміну на самих ранніх термінах вагітності загрожує серйозними вадами формування нервової системи.

В12 (ціанокобаламін) сприяє правильному кровотворенню, бере участь у синтезі ДНК і багатьох амінокислот, відповідає за баланс жирів і вуглеводів.

С - необхідний для синтезу антистресових гормонів та боротьби з канцерогенними речовинами. Надлишок цього вітаміну може призвести до формування пізніх токсикозів вагітності.

РР (ніацин) - життєво необхідний для здійснення, так званого «клітинного дихання», головного процесу для всіх без винятку органів і систем як майбутньої мами, так і малюка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: харчування, вітаміни, вітаміни для вагітних, обмін речовин


ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Система Orphus


Новини по темі

Все, що залишає плями на руках або одязі, здатне також стійко зафарбовувати зуби. На жаль, очолюють список

5 продуктів, які псують білизну зубів

Косметологія | 11:01, 29.07.2015

Все, що залишає плями на руках або одязі, здатне також стійко зафарбовувати зуби. На жаль, очолюють список "барвників зубів" популярні і навіть корисні напої та продукти.

Буває таке, що тобі страшенно саме зараз хочеться смаженої картоплі, тістечко, сиру та іншої смакоти. Часто такі різкі бажання можна списати на вагітн

Що насправді означає любов до певних продуктів

Харчування | 20:35, 28.07.2015

Буває таке, що тобі страшенно саме зараз хочеться смаженої картоплі, тістечко, сиру та іншої смакоти. Часто такі різкі бажання можна списати на вагітність або авітаміноз, але найчастіше тобі просто не вистачає певного вітаміну або мікроелемента.

Останнім часом все частіше говорять про те, якими властивостями наділені банани.

Те, чого ви не знали про банан

Здоров'я | 08:10, 28.07.2015

Останнім часом все частіше говорять про те, якими властивостями наділені банани. "Наша мама" вирішила дізнатися, чим здоров'ю може допомогти банан.

Виявляється, у нашого мозку є своя думка про те, скільки саме ми повинні важити — це називається

Чому не працюють дієти?

Дієта для мами | 07:30, 28.07.2015

Виявляється, у нашого мозку є своя думка про те, скільки саме ми повинні важити — це називається "контрольною точкою" (діапазон в 4-9 кг). І як би ви не намагалися, він все одно буде наполегливо повертати вас до свого "ідеалу".

Літо добігає до свого логічного завершення. А ви так і не скинули зайві кілограми і з сумом розглядаєте свою фігуру в новому купальнику в дзеркалі? Не

Як зробити живіт меншим за один день?

Харчування | 07:00, 28.07.2015

Літо добігає до свого логічного завершення. А ви так і не скинули зайві кілограми і з сумом розглядаєте свою фігуру в новому купальнику в дзеркалі? Не турбуйтеся. Не завжди справа тільки в жирових відкладеннях, іноді картину псує просте здуття живота

Дослідники, що займаються питаннями медицини та харчування в Гарвардському університеті, зробили сенсаційну заяву. Згідно з ним, молоко не завжди прин

Чому знежирене молоко небезпечне для здоров'я?

Харчування | 07:30, 27.07.2015

Дослідники, що займаються питаннями медицини та харчування в Гарвардському університеті, зробили сенсаційну заяву. Згідно з ним, молоко не завжди приносить користь організму, воно також може завдати важкий збиток.

Дієта на черешні дозволяє скинути від трьох до п'яти кілограмів зайвої ваги. Цю дієту охоче використовують актриси і моделі.

Дієта на черешнях - смачне схуднення

Дієта для мами | 07:00, 27.07.2015

Дієта на черешні дозволяє скинути від трьох до п'яти кілограмів зайвої ваги. Цю дієту охоче використовують актриси і моделі.

Коментарі до новини

Інформація
Шановний читач, Ви зашли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під свохм іменем.