Не завжди корисно гуляти на свіжому повітрі

Adoption
Date
  • 475 Переглядів
Важливо не скільки, а де - стверджують вчені з Імперського коледжу Лондона в своєму новому дослідженні.
25_progulyanki.jpeg (82.89 Kb)

Група британських вчених провела експеримент, в ході якого запропонувала 119 учасникам старшим 60 років зробити двогодинну прогулянку по Гайд-парку і Оксфорд-стріт (однієї з найжвавіших вулиць Лондона).

До і після експерименту вимірювалися два показника в учасників - життєва ємність легенів і артеріальна ригідність (жорсткість) - і рівень забруднення повітря.

Після години прогулянки по парку перший показник життєвої ємкості легенів збільшився на 7,5%, а жорсткість стінок артерій, навпаки, знизилася на 24%. Позитивна динаміка після годинного перебування на Оксфорд-стріт була відсутня.

Вчені пояснюють це негативним впливом на організм людини сажі чорного вуглецю та інших мікрочастинок, що виділяються автомобілями та громадським транспортом.

За словами старшого автора дослідження, професора Національного інституту серця і легенів Фан Чу, користь від прогулянки (фізичної активності) не завжди переважує шкоду від забрудненого повітря.

Незважаючи на те що в дослідженнях брали участь тільки люди старші 60 років, висновки і рекомендації вчених поширюються і на людей з хронічними захворюваннями: якщо вирішили прогулятися, то вибирайте парк.

А якщо навколо вашого будинку або роботи тільки вулиці з активним трафіком, в такому випадку заняття на біговій доріжці може принести навіть більше користі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: прогулянки, здоров'я, захворювання, свіже повітря, користь і шкода, вплив на організм


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Де можна підчепити вірус гепатиту С?

Профілактика захворювання гепатиту С

Хвороби | 08:00, 15.01.2018

Де можна підчепити вірус гепатиту С?

Американські дослідники встановили, що сполуки з груш допомагають впоратися з хронічними захворюваннями. За словами вчених, груші є хорошим засобом пр

Грушки допомагають при хронічних порушеннях

Вітаміни | 08:00, 14.01.2018

Американські дослідники встановили, що сполуки з груш допомагають впоратися з хронічними захворюваннями. За словами вчених, груші є хорошим засобом при гіперглікемії і гіпертонії, пов'язаної з діабетом.

Вчені з Гарвардського університету (США) прийшли до висновку, що підвищена тривожність може стати першим симптомом хвороби Альцгеймера.

Симптом хвороби Альцгеймера

Хвороби | 23:30, 12.01.2018

Вчені з Гарвардського університету (США) прийшли до висновку, що підвищена тривожність може стати першим симптомом хвороби Альцгеймера.

Багато жінок не раз відчували хронічну біль в деяких частинах тіла, чи це живіт під час менструації або мігрень. Ви напевно вже досвідчений борець з б

Жінки відчувають в 4 рази більше головний біль

Хвороби | 23:00, 12.01.2018

Багато жінок не раз відчували хронічну біль в деяких частинах тіла, чи це живіт під час менструації або мігрень. Ви напевно вже досвідчений борець з болем, тому знаєте то відчуття, коли оточуючі не помічають, як вам важко, а біль і раніше залишається

Дослідження показало, що розвиток раку підшлункової залози прискорюється через вплив стресу. Пригнічують гормони стресу ліки з категорії бета-блокатор

Стрес прискорює розвиток раку

Хвороби | 08:00, 12.01.2018

Дослідження показало, що розвиток раку підшлункової залози прискорюється через вплив стресу. Пригнічують гормони стресу ліки з категорії бета-блокаторів, вони можуть збільшити тривалість життя пацієнтів.

3 рецепти, як вилікувати вологий кашель з допомогою компресів.

Лікувати компресами мокрий кашель

Хвороби | 23:30, 10.01.2018

3 рецепти, як вилікувати вологий кашель з допомогою компресів.

Південнокорейські вчені з Католицького університету Кореї виявили, що люди, які страждають від астми і сінної лихоманки (полінозу), частіше хворіють к

Ліки від полінозу загрожують катарактою

Хвороби | 08:00, 10.01.2018

Південнокорейські вчені з Католицького університету Кореї виявили, що люди, які страждають від астми і сінної лихоманки (полінозу), частіше хворіють катарактою.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: