Не завжди корисно гуляти на свіжому повітрі

Adoption
Date
  • 654 Переглядів
Важливо не скільки, а де - стверджують вчені з Імперського коледжу Лондона в своєму новому дослідженні.
25_progulyanki.jpeg (82.89 Kb)


Група британських вчених провела експеримент, в ході якого запропонувала 119 учасникам старшим 60 років зробити двогодинну прогулянку по Гайд-парку і Оксфорд-стріт (однієї з найжвавіших вулиць Лондона).

До і після експерименту вимірювалися два показника в учасників - життєва ємність легенів і артеріальна ригідність (жорсткість) - і рівень забруднення повітря.

Після години прогулянки по парку перший показник життєвої ємкості легенів збільшився на 7,5%, а жорсткість стінок артерій, навпаки, знизилася на 24%. Позитивна динаміка після годинного перебування на Оксфорд-стріт була відсутня.

Вчені пояснюють це негативним впливом на організм людини сажі чорного вуглецю та інших мікрочастинок, що виділяються автомобілями та громадським транспортом.

За словами старшого автора дослідження, професора Національного інституту серця і легенів Фан Чу, користь від прогулянки (фізичної активності) не завжди переважує шкоду від забрудненого повітря.

Незважаючи на те що в дослідженнях брали участь тільки люди старші 60 років, висновки і рекомендації вчених поширюються і на людей з хронічними захворюваннями: якщо вирішили прогулятися, то вибирайте парк.

А якщо навколо вашого будинку або роботи тільки вулиці з активним трафіком, в такому випадку заняття на біговій доріжці може принести навіть більше користі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: прогулянки, здоров'я, захворювання, свіже повітря, користь і шкода, вплив на організм


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі


Генетика відіграє величезну роль в справі формування здоров'я, тому недуги мами досить часто передаються у спадок і її дітям.

Захворювання матерів часто передаються дітям

Мама | 09:30, 13.07.2018

Генетика відіграє величезну роль в справі формування здоров'я, тому недуги мами досить часто передаються у спадок і її дітям.

Вопрос выбора стоматолога требует максимальной тщательности и ответственности. Некомпетентный специалист может не только создать новые проблемы, котор

Как выбрать стоматологическую клинику?

Хвороби | 21:26, 11.07.2018

Вопрос выбора стоматолога требует максимальной тщательности и ответственности. Некомпетентный специалист может не только создать новые проблемы, которые придется решить, но и стать причиной психологической травмы и боязни стоматологов на всю жизнь. Ч

Відомий фахівець з нетрадиційним методам оздоровлення Володимир Осипов стверджує, що хоча довге сидіння на стільці дійсно є серйозною проблемою сучасн

Сидячий образ життя призводить до онкології

Хвороби | 08:00, 10.07.2018

Відомий фахівець з нетрадиційним методам оздоровлення Володимир Осипов стверджує, що хоча довге сидіння на стільці дійсно є серйозною проблемою сучасної людини, але вважати його причиною раку все ж не можна.

Дослідження польських вчених продемонструвало користь яблук в справі запобігання колоректального раку. За словами дослідників, цю здатність яблука пер

Яблука можуть побороти страшне захворювання

Харчування | 08:00, 06.07.2018

Дослідження польських вчених продемонструвало користь яблук в справі запобігання колоректального раку. За словами дослідників, цю здатність яблука перевершують всі інші фрукти і овочі.

Серед нас живе досить багато людей, у яких в тій чи іншій мірі проявляються симптоми шизофренії.

9 фактів про шизофренію

Хвороби | 23:30, 04.07.2018

Серед нас живе досить багато людей, у яких в тій чи іншій мірі проявляються симптоми шизофренії.

У деяких ситуаціях потрібно відмовитися від сексу на деякий час, щоб не зашкодити здоров'ю.

В яких випадках не варто займатися сексом?

Секс | 00:20, 30.06.2018

У деяких ситуаціях потрібно відмовитися від сексу на деякий час, щоб не зашкодити здоров'ю.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: