Брак натрію небезпечний для мозку літніх людей

Adoption
Date
  • 627 Переглядів
Вчені з Anschutz Medical Campus при Університеті Колорадо стверджують, що навіть незначна нестача натрію в організмі (гіпонатріємія) у літніх людей призводить до погіршення когнітивних функцій (мислення, пам'ять, концентрація уваги, логіка і т. п.).
0122_giponatriemiya.jpg (32 Kb)

Гіпонатріємія - це стан, коли рівень натрію в крові падає нижче 135 ммоль / л. У дослідженні були використані дані 5,4 тисячі чоловіків старші 65 років за 4,6 роки спостережень. У 100 учасників проекту аналізи показували гіпонатріємію, проте ніяких зовнішніх симптомів на момент початку спостережень не було.

Згідно з отриманими даними, навіть при прикордонних значеннях вмісту натрію спостерігається погіршення роботи мозку людини похилого віку. Так, чоловіки з рівнем натрію 126-140 ммоль / л у порівнянні з чоловіками з аналогічним показником в межах 141-142 ммоль / л на 30% частіше страждали від порушення когнітивних функцій на початковому етапі і на 37% частіше демонстрували прогресуюче погіршення роботи мозку в період спостережень.

«Незначне зниження рівня натрію в крові зазвичай проходить непоміченим, оскільки на початкових етапах ніяких симптомів у літньої людини не спостерігається. При цьому помірні зміни когнітивної функції з віком є ​​поширеним явищем», - коментує одна з дослідників, лікар Крістен Новак.

Гіпонатріємія розвивається при відмові від вживання солі, на тлі прийому діуретиків, при периферичних набряках, а також при деяких гормональних порушеннях. На думку вчених, корекція зниженого рівня натрію в крові може бути профілактикою погіршення когнітивних функцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: старість, хвороба, гіпоннатріємія, здоров'я, натрій


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Незвичайні причини, чому може неприємно пахнути з рота.

Причини, чому неприємно пахне з рота

Хвороби | 08:00, 12.08.2018

Незвичайні причини, чому може неприємно пахнути з рота.

Ендометріоз - поширене гінекологічне захворювання, при якому клітини ендометрію (внутрішнього шару стінки матки) розростаються поза межі цього шару. З

Подвійний вплив вагітності

Вагітність та пологи | 09:30, 11.08.2018

Ендометріоз - поширене гінекологічне захворювання, при якому клітини ендометрію (внутрішнього шару стінки матки) розростаються поза межі цього шару. З'являється біль, збільшується орган, може призвести до безпліддя.

Зазвичай любителям похрумтіти пальцями пророкують артрит та інші неприємності. Однак медики в цьому питанні поки не прийшли до єдиного рішення.

Артрит від звички хрустіти пальцями

Хвороби | 23:00, 09.08.2018

Зазвичай любителям похрумтіти пальцями пророкують артрит та інші неприємності. Однак медики в цьому питанні поки не прийшли до єдиного рішення.

У період годування грудьми, коли організм молодої мами тільки відновлюється після пологів, вона може зіткнутися з найпоширенішою інфекцією сечовивідни

Цистит при грудному вигодовуванні

Вагітність та пологи | 23:30, 07.08.2018

У період годування грудьми, коли організм молодої мами тільки відновлюється після пологів, вона може зіткнутися з найпоширенішою інфекцією сечовивідних шляхів - циститом.

Цукровий діабет – це ендокринне захворювання, яке розвивається, коли відчувається нестача гормону інсуліну (діабет 1-го типу) або порушується його вза

Ознаки цукрового діабету в дитини

Дитина | 23:00, 07.08.2018

Цукровий діабет – це ендокринне захворювання, яке розвивається, коли відчувається нестача гормону інсуліну (діабет 1-го типу) або порушується його взаємодія з клітинами організму (діабет 2-го типу ). У результаті цього розвивається гіперглікемія – ст

Гайморит - це один з найбільш поширених видів синуситу, запалення слизової оболонки гайморової порожнини. Гайморит виникає як ускладнення при гострому

Чим небезпечний гайморит у дитини

Дитина | 14:00, 07.08.2018

Гайморит - це один з найбільш поширених видів синуситу, запалення слизової оболонки гайморової порожнини. Гайморит виникає як ускладнення при гострому нежиті, грипі, кору, скарлатині та інших інфекційних захворюваннях.

Тримайте кішок подалі від вагітних! Це не забобон, а нагальна потреба: домашня тварина може заразити майбутню маму хворобою, яка сильно зашкодить малю

Як кішки впливають на вагітних?

Вагітність та пологи | 09:30, 07.08.2018

Тримайте кішок подалі від вагітних! Це не забобон, а нагальна потреба: домашня тварина може заразити майбутню маму хворобою, яка сильно зашкодить малюкові.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: