Брак натрію небезпечний для мозку літніх людей

Adoption
Date
  • 771 Переглядів
Вчені з Anschutz Medical Campus при Університеті Колорадо стверджують, що навіть незначна нестача натрію в організмі (гіпонатріємія) у літніх людей призводить до погіршення когнітивних функцій (мислення, пам'ять, концентрація уваги, логіка і т. п.).
0122_giponatriemiya.jpg (32 Kb)

Гіпонатріємія - це стан, коли рівень натрію в крові падає нижче 135 ммоль / л. У дослідженні були використані дані 5,4 тисячі чоловіків старші 65 років за 4,6 роки спостережень. У 100 учасників проекту аналізи показували гіпонатріємію, проте ніяких зовнішніх симптомів на момент початку спостережень не було.

Згідно з отриманими даними, навіть при прикордонних значеннях вмісту натрію спостерігається погіршення роботи мозку людини похилого віку. Так, чоловіки з рівнем натрію 126-140 ммоль / л у порівнянні з чоловіками з аналогічним показником в межах 141-142 ммоль / л на 30% частіше страждали від порушення когнітивних функцій на початковому етапі і на 37% частіше демонстрували прогресуюче погіршення роботи мозку в період спостережень.

«Незначне зниження рівня натрію в крові зазвичай проходить непоміченим, оскільки на початкових етапах ніяких симптомів у літньої людини не спостерігається. При цьому помірні зміни когнітивної функції з віком є ​​поширеним явищем», - коментує одна з дослідників, лікар Крістен Новак.

Гіпонатріємія розвивається при відмові від вживання солі, на тлі прийому діуретиків, при периферичних набряках, а також при деяких гормональних порушеннях. На думку вчених, корекція зниженого рівня натрію в крові може бути профілактикою погіршення когнітивних функцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: старість, хвороба, гіпоннатріємія, здоров'я, натрій


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Шкіра - найбільший орган нашого організму. Вона не тільки виконує відомі нам найважливіші функції, а й здатна вказувати на проблеми з внутрішніми орга

Як легко визначити, який орган хворіє

Хвороби | 08:00, 20.02.2019

Шкіра - найбільший орган нашого організму. Вона не тільки виконує відомі нам найважливіші функції, а й здатна вказувати на проблеми з внутрішніми органами.

Академіки з Америки розповіли, що завзяті курці можуть зіткнутися з погіршенням зору. Це стосується осіб, які курять більше 20 сигарет щодня.

Звичка, яка може призвести до сліпоти

Хвороби | 23:00, 18.02.2019

Академіки з Америки розповіли, що завзяті курці можуть зіткнутися з погіршенням зору. Це стосується осіб, які курять більше 20 сигарет щодня.

Якщо ти мама маленької дитини, боятися вітрянки дуже сильно не варто. Як кажуть, що раніше дитина перехворіє на вітрянку, то краще. Раніше – це умовно

Як лікувати вітрянку у дитини

Хвороби | 10:00, 18.02.2019

Якщо ти мама маленької дитини, боятися вітрянки дуже сильно не варто. Як кажуть, що раніше дитина перехворіє на вітрянку, то краще. Раніше – це умовно, і не означає, що треба немовля одразу тягти і заражати вітрянкою. Хоча до підліткового віку дитина

Виявляється, вушна сірка може викликати різні захворювання. На думку академіків, це жирне наростання частіше з'являється в вухах старих людей, ніж у м

Чому вушна сірка небезпечна для здоров'я

Хвороби | 08:00, 17.02.2019

Виявляється, вушна сірка може викликати різні захворювання. На думку академіків, це жирне наростання частіше з'являється в вухах старих людей, ніж у молоді.

Лікарі припускають, що одним з факторів, що підвищують ризик отримати проблеми

Як смартфон впливає на потенцію

Безпліддя | 23:00, 14.02.2019

Лікарі припускають, що одним з факторів, що підвищують ризик отримати проблеми "нижче пояса", є смартфон в кишені штанів.

Експерти оцінили вплив випромінювання WI-FI на людський організм і розповіли, які захворювання чекають людство в епоху гаджетів.

WI-FI негативно впливає на організм

Хвороби | 08:00, 14.02.2019

Експерти оцінили вплив випромінювання WI-FI на людський організм і розповіли, які захворювання чекають людство в епоху гаджетів.

Серія досліджень ще раз переконала вчених в користі свіжих соків, а ще дозволила назвати найкорисніший напій. Як не дивно, їм названий томатний сік пр

Напій, який захистить від раку кишечника

Харчування | 07:00, 14.02.2019

Серія досліджень ще раз переконала вчених в користі свіжих соків, а ще дозволила назвати найкорисніший напій. Як не дивно, їм названий томатний сік промислового виробництва.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: