Брак натрію небезпечний для мозку літніх людей

Adoption
Date
  • 679 Переглядів
Вчені з Anschutz Medical Campus при Університеті Колорадо стверджують, що навіть незначна нестача натрію в організмі (гіпонатріємія) у літніх людей призводить до погіршення когнітивних функцій (мислення, пам'ять, концентрація уваги, логіка і т. п.).
0122_giponatriemiya.jpg (32 Kb)


Гіпонатріємія - це стан, коли рівень натрію в крові падає нижче 135 ммоль / л. У дослідженні були використані дані 5,4 тисячі чоловіків старші 65 років за 4,6 роки спостережень. У 100 учасників проекту аналізи показували гіпонатріємію, проте ніяких зовнішніх симптомів на момент початку спостережень не було.

Згідно з отриманими даними, навіть при прикордонних значеннях вмісту натрію спостерігається погіршення роботи мозку людини похилого віку. Так, чоловіки з рівнем натрію 126-140 ммоль / л у порівнянні з чоловіками з аналогічним показником в межах 141-142 ммоль / л на 30% частіше страждали від порушення когнітивних функцій на початковому етапі і на 37% частіше демонстрували прогресуюче погіршення роботи мозку в період спостережень.

«Незначне зниження рівня натрію в крові зазвичай проходить непоміченим, оскільки на початкових етапах ніяких симптомів у літньої людини не спостерігається. При цьому помірні зміни когнітивної функції з віком є ​​поширеним явищем», - коментує одна з дослідників, лікар Крістен Новак.

Гіпонатріємія розвивається при відмові від вживання солі, на тлі прийому діуретиків, при периферичних набряках, а також при деяких гормональних порушеннях. На думку вчених, корекція зниженого рівня натрію в крові може бути профілактикою погіршення когнітивних функцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: старість, хвороба, гіпоннатріємія, здоров'я, натрій


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Дерматит, вызывает раздражение, является сухим, повреждает кожу и другое. Это обычно вызвано мытьем рук слишком часто, но могут также быть виноваты в

Дерматит: симптомы, причины, лечение

Хвороби | 00:32, 22.10.2018

Дерматит, вызывает раздражение, является сухим, повреждает кожу и другое. Это обычно вызвано мытьем рук слишком часто, но могут также быть виноваты в этом моющими средства или другими химические вещества.Много интересной информации по лечению дермати

Раціон, багатий рибою і морепродуктами, вважається надзвичайно корисним для людей похилого віку. Щоб реально оцінити ефект, вироблений раціоном на ста

Жирні кислоти врятують від інфарктів й інсультів

Харчування | 08:00, 21.10.2018

Раціон, багатий рибою і морепродуктами, вважається надзвичайно корисним для людей похилого віку. Щоб реально оцінити ефект, вироблений раціоном на стан здоров'я, вчені поспостерігали приблизно за 2000 літніми добровольцями (середній вік - 75 років).

Американські вчені з Університету Флориди встановили, що нігті можуть служити індикатором стану здоров'я людини.

Про які хвороби розкажуть ваші нігті

Косметологія | 01:20, 20.10.2018

Американські вчені з Університету Флориди встановили, що нігті можуть служити індикатором стану здоров'я людини.

Несвоєчасно розпочате лікування ГРВІ у дитини може привести до розвитку досить серйозних ускладнень, ліквідація наслідків займає досить тривалий час і

5 синдромів ГРВІ у дітей

Дитина | 12:30, 19.10.2018

Несвоєчасно розпочате лікування ГРВІ у дитини може привести до розвитку досить серйозних ускладнень, ліквідація наслідків займає досить тривалий час і вимагає застосування антибіотиків і завдає серйозної шкоди здоров'ю малюка. Це можуть бути специфіч

Вченим вдалося отримати людські ембріони з мутацією.

Біологи створили ембріон з імунітетом проти ВІЛ 

Зачаття | 20:30, 18.10.2018

Вченим вдалося отримати людські ембріони з мутацією.

Втрата ваги після настання менопаузи знижує ризик розвитку раку грудей, так встановили вчені з США.

Схуднення після менопаузи рятує від раку

Хвороби | 08:00, 16.10.2018

Втрата ваги після настання менопаузи знижує ризик розвитку раку грудей, так встановили вчені з США.

Хвороба Альцгеймера доволі підступна. Зазвичай вона проявляється у віці після 60-ти, але тепер нею можуть страждати 25-річні люди.

Як розпізнати хворобу Альцгеймера?

Хвороби | 08:00, 15.10.2018

Хвороба Альцгеймера доволі підступна. Зазвичай вона проявляється у віці після 60-ти, але тепер нею можуть страждати 25-річні люди.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: