У час пандемії коронавіруму: У чому шкода КТ?

Adoption
Date
  • 164 Переглядів
КТ- високоінформативний метод медичної діагностики, в основі якого лежить рентгенівське випромінювання. Апарат сконструйований так, що рентгенівська трубка і багато рядів датчиків обертаються навколо досліджуваної області і роблять відразу багато «кадрів», які потім передаються на комп’ютер, який, обробляє всі отримані зображення і вибудовує з них зрізи тіла людини на моніторі.

5921_stailsranl.jpg (26.82 Kb)

Комп’ютерна томографія абсолютно безболісна і не викликає у пацієнта клаустрофобію, пацієнт залишається одягненим. Процедура сканування триває менше однієї хвилини. У тому випадку, якщо обстеження проводиться з використанням контрастного посилення, сканування повторюється кілька разів. Після закінчення процедури лікар рентгенолог вивчає отримані зображення на екрані комп’ютера і пише висновок.

Комп’ютерна томографія вважається безпечним методом. Доза рентгенівського опромінення відносно невелика. Сучасні технології дозволили знизити дозу опромінення до мінімуму. За променевому навантаженні її можна порівняти з навантаженням при польоті на літаку. Доза опромінення залежить від розміру області, що сканується. Відповідно, при скануванні черевної порожнини доза опромінення вище, ніж при скануванні стопи. Є також дуже невеликий ризик, якщо потрібне введення заспокійливих препаратів і контрастних речовин. Пацієнт повинен попередити лікаря, якщо у нього є алергії на ліки, йод, морепродукти, якщо він страждає на діабет, астму, захворюваннями серця і щитовидної залози.

Які протипоказання має КТ?
Основне протипоказання до проведення КТ – вагітність і вага пацієнта понад 150 кг. Якщо дослідження проводиться з контрастом, слід переконатися, що у пацієнта немає алергії на йодовмісних контрастних засобів. При ниркової або печінкової недостатності перед дослідженням необхідно проконсультуватися з лікарем-рентгенологом.

Як часто можна робити КТ?
Суворих обмежень за кількістю процедур КТ за певний період немає, проте бажано враховувати сумарну променеве навантаження від досліджень, проведених протягом року.

Чи можна робити КТ дітям?
Дітям молодше 14 років комп’ютерна томографія виконується тільки за показаннями. Оскільки дослідження пов’язане з променевим навантаженням, то при обстеженні маленьких дітей необхідно ретельно зважувати необхідність проведення МСКТ в кожному конкретному випадку.

Опромінення, які ви отримуєте при дослідженні на КТ, схоже на опромінення при звичайному рентгенологічному дослідженні. Ви також піддаєтеся невеликому впливу радіації. Але доктора і інші вчені вважають, що цей ризик цілком виправданий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: комп'ютерна томографія, кт, коронавірус


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Кому корисно пити каву та зелений чай?

Хвороби | 15:00, 01.03.2021

Вживання зеленого чаю або кави знижує ризик смерті до 62% у тих, хто пережив інсульт і серцевий напад.

Кава попереджує глухоту у чоловіків

Тато | 14:00, 01.03.2021

Іспанські вчені довели, що кава позитивно впливає на здоров'я чоловіків: ті, хто регулярно вживають цей напій, запобігають ризик розвитку глухоти на 15%.

Як лікувати різні види головного болю?

Хвороби | 13:00, 01.03.2021

Головний біль не завжди однаковий.

Точна причина мігрені невідома, але за однією з гіпотез у розвитку захворювання певну роль відіграє порушення регуляції нервовою системою тонусу судин

Як лікувати мігрень у вагітних?

Вагітність та пологи | 12:00, 01.03.2021

Точна причина мігрені невідома, але за однією з гіпотез у розвитку захворювання певну роль відіграє порушення регуляції нервовою системою тонусу судин головного мозку.

Антибіотики здатні вбити тільки бактерії і ніяк грибки або віруси. Ці препарати, навпаки, при тривалому їх застосуванні, можуть викликати грибок, напр

Чи можна приймати антибіотики під час вагітності?

Я вагітна | 08:00, 01.03.2021

Антибіотики здатні вбити тільки бактерії і ніяк грибки або віруси. Ці препарати, навпаки, при тривалому їх застосуванні, можуть викликати грибок, наприклад кандидоз. Найчастіше бактерії сильніше призначених антибіотиків, тоді лікар повинен призначити

Випадіння волосся може свідчити про наявність діабету

Хвороби | 06:20, 01.03.2021

Випадіння волосся може обумовлюватися негативним впливом підвищеного рівня цукру в крові - це одна з ознак неконтрольованого і діабету 2 типу.

Вважається, що лихоманка – це добре, тому що вона змушує імунну систему активуватися і включити всі захисні реакції організму. Однак часто жар супрово

Чи можна вагітним приймати Парацетамол?

Я вагітна | 10:00, 28.02.2021

Вважається, що лихоманка – це добре, тому що вона змушує імунну систему активуватися і включити всі захисні реакції організму. Однак часто жар супроводжується головним болем, розбитістю, болями в м’язах, що істотно порушує самопочуття вагітної, а під

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: