У час пандемії коронавіруму: У чому шкода КТ?

Adoption
Date
  • 91 Переглядів
КТ- високоінформативний метод медичної діагностики, в основі якого лежить рентгенівське випромінювання. Апарат сконструйований так, що рентгенівська трубка і багато рядів датчиків обертаються навколо досліджуваної області і роблять відразу багато «кадрів», які потім передаються на комп’ютер, який, обробляє всі отримані зображення і вибудовує з них зрізи тіла людини на моніторі.

5921_stailsranl.jpg (26.82 Kb)

Комп’ютерна томографія абсолютно безболісна і не викликає у пацієнта клаустрофобію, пацієнт залишається одягненим. Процедура сканування триває менше однієї хвилини. У тому випадку, якщо обстеження проводиться з використанням контрастного посилення, сканування повторюється кілька разів. Після закінчення процедури лікар рентгенолог вивчає отримані зображення на екрані комп’ютера і пише висновок.

Комп’ютерна томографія вважається безпечним методом. Доза рентгенівського опромінення відносно невелика. Сучасні технології дозволили знизити дозу опромінення до мінімуму. За променевому навантаженні її можна порівняти з навантаженням при польоті на літаку. Доза опромінення залежить від розміру області, що сканується. Відповідно, при скануванні черевної порожнини доза опромінення вище, ніж при скануванні стопи. Є також дуже невеликий ризик, якщо потрібне введення заспокійливих препаратів і контрастних речовин. Пацієнт повинен попередити лікаря, якщо у нього є алергії на ліки, йод, морепродукти, якщо він страждає на діабет, астму, захворюваннями серця і щитовидної залози.

Які протипоказання має КТ?
Основне протипоказання до проведення КТ – вагітність і вага пацієнта понад 150 кг. Якщо дослідження проводиться з контрастом, слід переконатися, що у пацієнта немає алергії на йодовмісних контрастних засобів. При ниркової або печінкової недостатності перед дослідженням необхідно проконсультуватися з лікарем-рентгенологом.

Як часто можна робити КТ?
Суворих обмежень за кількістю процедур КТ за певний період немає, проте бажано враховувати сумарну променеве навантаження від досліджень, проведених протягом року.

Чи можна робити КТ дітям?
Дітям молодше 14 років комп’ютерна томографія виконується тільки за показаннями. Оскільки дослідження пов’язане з променевим навантаженням, то при обстеженні маленьких дітей необхідно ретельно зважувати необхідність проведення МСКТ в кожному конкретному випадку.

Опромінення, які ви отримуєте при дослідженні на КТ, схоже на опромінення при звичайному рентгенологічному дослідженні. Ви також піддаєтеся невеликому впливу радіації. Але доктора і інші вчені вважають, що цей ризик цілком виправданий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: комп'ютерна томографія, кт, коронавірус


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Від головного болю страждають як чоловіки, так і жінки. Проте, представницям прекрасної половини людства доводиться частіше стикатися з мігренню. Саме

5 способів позбутися головного болю

Профілактика і лікування | 07:00, 30.11.2020

Від головного болю страждають як чоловіки, так і жінки. Проте, представницям прекрасної половини людства доводиться частіше стикатися з мігренню. Саме тому ми підготували дієві методи боротьби із болем голови.

Хто не чув в дитинстві про такий народний метод лікування застуди, як попарити ніжки? Або гірчичники? Ми з цим виросли, але зараз лікарі в один голос

Народні методи лікування, небезпечні для дітей

Хвороби | 20:20, 29.11.2020

Хто не чув в дитинстві про такий народний метод лікування застуди, як попарити ніжки? Або гірчичники? Ми з цим виросли, але зараз лікарі в один голос проти такого лікування! Чого ще не можна робити?

Як би дивно це не було, але смажена курка (хоча вся смажена їжа шкідлива) більше шкодить жіночому організмові, ніж чоловічому. Чому так?

Смажена курка шкодить жіночому здоров'ю

Харчування | 20:20, 28.11.2020

Як би дивно це не було, але смажена курка (хоча вся смажена їжа шкідлива) більше шкодить жіночому організмові, ніж чоловічому. Чому так?

Болить поперек? Як би сумно це не звучало, а причин цьому може бути багато: від застуди до кишківника... Дивно? Але це правда.

Головні причини болю в попереку

Хвороби | 07:00, 28.11.2020

Болить поперек? Як би сумно це не звучало, а причин цьому може бути багато: від застуди до кишківника... Дивно? Але це правда.

Українці звикли лікуватись самостійно і в цьому - велика

Препарати, які заборонено вживати при застуді і ГРВІ

Профілактика і лікування | 00:50, 28.11.2020

Українці звикли лікуватись самостійно і в цьому - велика "заслуга" нашої медицини і лікарів зокрема: допоки попадеш до сімейного лікаря, сам виздоровієш (у кращому випадку...). Тому й не дивно, що при перших симптомах хвороби люди не йдуть в поліклін

Ми звикли, що як тільки з'являється нежить чи температура, одразу потрібно починати пити багато чаю чи іншої досить теплої рідини. А ось лікарі переко

При хворобі не можна пити гарячий чай - лікарі

Хвороби | 23:50, 27.11.2020

Ми звикли, що як тільки з'являється нежить чи температура, одразу потрібно починати пити багато чаю чи іншої досить теплої рідини. А ось лікарі переконані, що так робити - не можна!

Прийнято вважати, що гречка, рис, вівсянка - корисні каші для здоров'я. Чи так це насправді?

"Корисні" каші, які зовсім не корисні для організму

Харчування | 23:55, 24.11.2020

Прийнято вважати, що гречка, рис, вівсянка - корисні каші для здоров'я. Чи так це насправді?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: