Кір, краснуха, вітряна віспа у дитини: відмінності захворювань

Adoption
Date
  • 56 Переглядів
Як знати, яка саме недуга в дитини, якщо її просто висипало?

0939_2.jpg (19.15 Kb)


При появі маленької дитини перед батьками в певний момент може встати досить складне завдання – зрозуміти, яким саме інфекційним захворюванням, що супроводжується висипаннями, він захворів. Найбільше для дитячого віку характерні кір, краснуха і вітряна віспа, про відмінності яких я і хочу розповісти нижче.

Принциповим моментом є те, що вакцинація проти кору і краснухи проводиться практично всім на відміну від вітряної віспи. Отже, і зустрічальність вітрянки більше. Другим моментом є статистично більш легкий перебіг краснухи в порівнянні з кором і вітрянкою. Кір же навпаки, найбільш небезпечна дитяча інфекція. Часто зустрічається питання: чи це одне захворювання – кір та вітрянка. Скажу відразу – ні, це різні інфекційні хвороби, з різними збудниками і течією. А тепер перейдемо безпосередньо до симптомів.

Початок хвороби
Загальною ознакою практично будь-якого інфекційного захворювання є продромальний період. У цей час у малюка погіршується настрій, апетит, знижується активність, підвищується температура тіла. При краснусі і кору виникає нежить, кашель і кон’юнктивіт, тривалість яких від двох до п’яти днів. Грипоподібний стан під час кору має особливо важкий перебіг. Для краснухи в цей період характерне збільшення лімфовузлів на шиї і потилиці. Зрозуміти на даному етапі, яке саме захворювання розвинеться далі нелегко, можна лише почати припускати, згадуючи про можливі контакти з хворими людьми.

Період висипань
Характер висипань дає достовірну інформацію про природу інфекції, тому так важливо знати, чим вони відрізняються.

Колір
Блідо-рожеві при краснусі, рожеві при вітряній віспі і рожеві або коричневі при кору.

Поширення
Важливо, на якій частині тіла виникли перші висипання. Для краснухи і кору поширення починається з голови і шиї, вітряна віспа в першу чергу вражає тулуб. Відмінність кору від краснухи в тому, що підсипання відбуваються поступово протягом 4-х діб. Краснухи висип поширюється швидко – за одну добу. Відмінністю вітряної віспи від кору і краснухи є хвилеподібні підсипання, що супроводжуються лихоманкою, які тривають 3-4 дні.

Характер висипань
Висип при вітряній віспі є пухирець з прозорою рідиною всередині, який через кілька годин після появи розкривається і підсихає. Кір і краснуха характеризуються появою плоских плям діаметром кілька мм, і якщо при кору плями прагнуть до злиття, то при краснусі такого не відбувається.

Дискомфорт
Неприємні відчуття у вигляді свербежу доставляють лише бульбашки при вітрянці.

Ротова порожнина
Вірус краснухи може вражати слизову рота у вигляді невеликих рожевих плям. Вітрянка залишає в роті бульбашки, які швидко перетворюються в болючі виразки. Особливі висипання в роті при кору – так звані плями Філатова-Бєльського, являють собою дрібні, розміром з просо, білі висипання, оточені червоним обідком. Знайти такі висипання можна на внутрішній поверхні щік.

Результат висипань
При правильному догляді бульбашки вітряної віспи перетворюються в скоринки, відвалюються і не залишають сліду. Плями при краснусі відразу зникають без сліду, а от корові висипання спочатку проходять стадію лущення і пігментації.

Практично завжди за наявними висипами можна зрозуміти, яка саме інфекція вразила малюка. Але є випадки нестандартного перебігу захворювань, тому навіть при абсолютній впевненості в діагнозі батьки повинні показати дитину фахівцям.

Частіше, ніж будь-які інфекційні хвороби, у дітей спостерігається алергічна реакція у вигляді шкірних висипань. По-перше, слід згадати, з чим новим за останню добу контактувала дитина – їжа, рослини, тварини, нові іграшки, чужа квартира і т.д. По-друге, періодичність симптомів, як при інфекціях, визначити не вдасться. Висипання можуть бути різної форми – від плям до вузликів, з’являються практично відразу і розташовуються на окремих ділянках тіла: шия, сідниці і руки, наприклад.

Алергічний дерматит також може супроводжуватися нежиттю і кон’юнктивітом, а сама висип зудітися. Прийом протиалергічних препаратів викличе регрес симптомів вже на наступний день. Однак в будь-якій ситуації управляти лікувальним процесом повинен педіатр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: кір, краснуха, вітрянка, алергія


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Діатез може виникнути у немовляти в будь-який час.

Лікування алергічного діатезу у немовляти

Немовля | 10:30, 13.04.2021

Діатез може виникнути у немовляти в будь-який час.

Молочниця у дівчаток 3-5 років досить часто розвивається саме в ділянці статевих органів.

Чи може у дівчинки бути молочниця

Мама | 09:45, 13.04.2021

Молочниця у дівчаток 3-5 років досить часто розвивається саме в ділянці статевих органів.

Від бруксизму найчастіше страждають діти у віці 3-10 років. Такі напади нічного скреготіння можуть повторюватись кілька разів за ніч.

Скрегіт зубами у дитини: основні причини

Дитина | 11:30, 12.04.2021

Від бруксизму найчастіше страждають діти у віці 3-10 років. Такі напади нічного скреготіння можуть повторюватись кілька разів за ніч.

Багато дітей відмовляються приймати ліки, випльовують їх вбо навіть можуть виблювати. Саме тому сьогодні поговоримо про те, як лікувати дитину без стр

Поради мамі: Як дати дитині ліки без істерик

Мама | 07:00, 12.04.2021

Багато дітей відмовляються приймати ліки, випльовують їх вбо навіть можуть виблювати. Саме тому сьогодні поговоримо про те, як лікувати дитину без стресів як для неї, так і для мами.

Визначити наявність пахової грижі у дітей буває досить складно, особливо якщо немає добре помітного випинання, або дитина занадто маленька, щоб показа

Симптоматика пахової грижі у дитини

Дитина | 07:30, 11.04.2021

Визначити наявність пахової грижі у дітей буває досить складно, особливо якщо немає добре помітного випинання, або дитина занадто маленька, щоб показати місце, яке її турбує.

Про специфічний запах від шкіри тіла, як можливу ознаку небезпечних порушень в організмі, розповіла терапевт Наталя Лазуренко.

Запах шкіри може свідчити про хворобу

Здоров'я | 14:00, 10.04.2021

Про специфічний запах від шкіри тіла, як можливу ознаку небезпечних порушень в організмі, розповіла терапевт Наталя Лазуренко.

Ожиріння може бути пов'язане з важким перебігом менструацій у жінок. Це може бути викликано затримкою віднволення слизової оболонки матки.

Болючі місячні виникають через зайву вагу

Мама | 20:30, 09.04.2021

Ожиріння може бути пов'язане з важким перебігом менструацій у жінок. Це може бути викликано затримкою віднволення слизової оболонки матки.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: