Чим відрізняється грип від коронавірусної хвороби?

Adoption
Date
  • 976 Переглядів
Чим відрізняється грип від коронавірусної хвороби та чому перебіг захворювання у хворих на «Омікрон» дуже нагадує грип? Відповіді на ці та інші питання дав директор 8-ї міської лікарні Першого ТМО Львова, Максим Павлов.

1696_8_main.jpg (39.9 Kb)

Ці два віруси спричиняють захворювання так званих верхніх дихальних шляхів. Але якщо говорити про вірус грипу, то він має значно нижчий рівень летальності і нижчий рівень ускладнення з інших органів та систем.

Covid-19 уражає систему мікроциркуляторного русла. Як одне з ускладнень цього є тромбоз. Також він уражає імунну систему, наслідком чого може бути так званий цитокіновий шторм. Крім того, він впливає на легеневу тканину, призводить до фіброзу і прогресуючої дихальної недостатності. Цього всього немає під час вірусу грипу. Йому більш притаманний інтоксикаційний синдром.

Які симптоми у грипу та коронавірусу?

Як один, так й інший віруси мають подібні симптоми – підвищення втомлюваності, підняття температури, інтоксикація, слабкість, може наростати симптом дихальної недостатності – задишка.

Відмінність у тому, що у пацієнтів, які мають позитивний тест на коронавірус, починають маніфестувати основні захворювання – серцева, легенева патології. Covid-19 може бути блискавичним – перебіг від моменту перших симптомів до ушпиталення значно коротший, ніж у тих, хто має грип.

Грип можна пролежати вдома, отримуючи жарознижуючі, імуностимулюючі препарати.

Скільки може пройти від моменту інфікування та появи перших симптомів грипу і коронавірусу?

Все індивідуально, у залежності від організму, те, з ким контактувала людина, імунної відповіді організму. Здебільшого – від одного до кількох днів.

У чому особливість штаму коронавірусу «Омікрон»?

Із наукових тверджень та того, що зараз спостерігаємо, цей штам більш контагіозний, тобто ним легше заразитися. Він не викликає так багато ускладнень, як Дельта, і має значно нижчий рівень госпіталізації та смертності.

Хто і як може визначити, чим саме хворіє людина, чи можна це зробити вдома?

Для того, аби визначити коронавірус вдома, можна використати експрес-тестування, які є в продажу. Але це не є 100% метод. Найбільш достовірний метод – це ПЛР у лабораторних центрах.

Що спричиняє більше наслідків для здоров’я – грип чи Covid-19?

До того, як з’явився Covid-19, була висока статистика від грипу. Наприклад, смертність становила від 1 до 2-3%. Неодноразово також спостерігали у пацієнтів проблеми із серцево-судинною патологією, нирками, але все зараз нівелювалося, бо на перше місце вийшла коронавірусна інфекція.

Так, від грипу також можуть бути ускладнення.

Чи може людина бути одночасно інфікованою і грипом, і коронавірусом?

Звичайно, що так. Особливо, якщо контактувала з хворими і на Covid-19, і на грип.

Як захиститися від одного та іншого?

Вакцинація, а ще миття рук. Носіння масок, власна гігієна, щоденна зміна одягу, уникання місць скупчення людей.

Чи можна одночасно вакцинуватися від грипу та коронавірусу?

В інструкції застережень немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, коронавірусу, людина, значно, одночасно, моменту, перших, нижчий, коронавірус, симптоми


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Інколи в кожного з нас є сум та поганий настрій.

Що робити, коли на вас напала меланхолія

Хвороби | 20:00, 24.02.2024

Інколи в кожного з нас є сум та поганий настрій.

Чому діти часто хворіють, коди ходять в дитячий садок?

Дошкільнята | 01:20, 24.02.2024

"Не хворів, не хворів вдома, а у садку — наче прорвало, ГРЗ за ГРЗ!" Ця проблема знайома кожному з батьків, що віддає дитину до дитячого садка. Дійсно, там діти хворіють частіше: до 9-12 разів у перший рік відвідування садка і до 6-9 разів у наступні

Це доволі небезпечна хвороба.

Як правильно діагностувати та вилікувати акне

Хвороби | 20:00, 23.02.2024

Це доволі небезпечна хвороба.

Американські вчені дійшли висновку, що інсульт може передаватися від батьків до їхніх дітей. Тому, ризик пережити інсульт значно вищий у тих людей, чи

Вчені виявили, що інсульт може передаватися від батьків до дітей

Хвороби | 08:30, 21.02.2024

Американські вчені дійшли висновку, що інсульт може передаватися від батьків до їхніх дітей. Тому, ризик пережити інсульт значно вищий у тих людей, чиї батьки стикалися з подібним захворюванням.

Згідно з новим дослідженням вчених з технічного університету Чалмерса (Швеція), вживання матерями коров'ячого молока під час грудного вигодовування мо

Коров'яче молоко зменшує ймовірність розвитку алергії у дітей

Дитина | 06:20, 21.02.2024

Згідно з новим дослідженням вчених з технічного університету Чалмерса (Швеція), вживання матерями коров'ячого молока під час грудного вигодовування може знизити ризик розвитку харчової алергії у дітей.

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негатив

Стрес майбутньої матері впливає на розвиток дитячих хвороб

Я вагітна | 00:30, 21.02.2024

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негативно впливає на розвиток її майбутньої дитини.

А ви колись чули про цю хворобу?

Що дівчаткам та жінкам варто знати про бартолініт

Хвороби | 16:07, 19.02.2024

А ви колись чули про цю хворобу?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: