Чоловіче безпліддя: причини

Adoption
Date
  • 2176 Переглядів
Майже кожна 1 з 7 пар є безплідними, що означає, що вони не можуть зачати дитину. У половини з цих пар чоловіче безпліддя відіграє основну роль.

31_8202-stressed-man-1.jpg (26.22 Kb)

Чоловіче безпліддя може бути викликано низьким виробленням сперми, аномальною функцією сперми або блокуваннями, які перешкоджають доставці сперми. Хвороби, травми, хронічні проблеми зі здоров’ям, вибір способу життя та інші фактори можуть сприяти чоловічому безпліддю.

Симптоми

Основною ознакою чоловічого безпліддя є неможливість зачати дитину. Однак у деяких випадках ознаки та симптоми викликає така основна проблема, як спадкове захворювання, гормональний дисбаланс, розширення вен навколо яєчка або стан, що блокує проходження сперми. Ознаки та симптоми, які ви можете помітити, включають:

Проблеми зі статевою функцією - наприклад, труднощі з еякуляцією або малий об'єм рідини, що виділяється, знижений сексуальний потяг або труднощі підтримання ерекції (еректильна дисфункція).
Біль, набряк або шишка в області яєчка.
Рецидивуючі респіраторні інфекції.
Аномальний ріст грудей (гінекомастія).
Зменшення волосся на обличчі або тілі або інші ознаки хромосомних або гормональних відхилень.
Нижчий, ніж нормальний, рівень сперми (менше 15 мільйонів сперматозоїдів на мілілітр сперми або загальна кількість сперматозоїдів менше 39 мільйонів на еякулят).

Коли звертатися до лікаря

Зверніться до лікаря, якщо ви не змогли зачати дитину після року регулярного незахищеного статевого акту, або якщо у вас є:

Проблеми з ерекцією або еякуляцією, низький статевий потяг або інші проблеми зі статевою функцією.
Біль, дискомфорт, шишка або припухлість в області яєчка.
Проблеми з яєчками, передміхуровою залозою або статеві проблеми в анамнезі.
Операція на паху, яєчках, пенісі або мошонці.
Партнерка старше 35 років.

Причини:

Проблеми з чоловічою фертильністю можуть бути викликані рядом проблем:

Варикоцеле. Варикоцеле - це набухання вен, які дренують яєчко. Це найпоширеніша оборотна причина чоловічого безпліддя. Варикоцеле призводить до зниження кількості та якості сперми.
Інфекція. Деякі інфекції можуть перешкоджати виробленню сперми або здоров’ю сперми або можуть викликати рубці, які блокують проходження сперми. До них відносяться запалення придатка яєчка (епідидиміт) або яєчок (орхіт) і деякі інфекції, що передаються статевим шляхом, включаючи гонорею або ВІЛ. Хоча деякі інфекції можуть призвести до постійного пошкодження яєчок, найчастіше сперму все ж можна отримати.
Проблеми еякуляції. Ретроградна еякуляція відбувається, коли сперма потрапляє в сечовий міхур під час оргазму замість того, щоб виходити з кінчика пеніса. Різні стани здоров’я можуть викликати ретроградну еякуляцію, включаючи цукровий діабет, травми хребта, ліки та операції на сечовому міхурі, простаті або уретрі.
Антитіла, які атакують сперматозоїди. Антиспермальні антитіла - це клітини імунної системи, які помилково ідентифікують сперму як шкідливих загарбників і намагаються їх усунути.
Пухлини. Рак і незлоякісні пухлини можуть вражати чоловічі репродуктивні органи безпосередньо через залози, які виділяють гормони, пов’язані з розмноженням, такі як гіпофіз, або через невідомі причини. У деяких випадках хірургічне втручання, променева або хіміотерапія для лікування пухлин можуть вплинути на чоловічу фертильність.
Неопущені яєчка. У деяких чоловіків під час внутрішньоутробного розвитку одне або обидва яєчка не опускаються в мішок, який зазвичай містить яєчка. Зниження фертильності частіше спостерігається у чоловіків, які мали цей стан.
Дисбаланс гормонів. Безпліддя може бути наслідком розладів самих яєчок або аномалій, що впливають на інші гормональні системи, включаючи гіпоталамус, гіпофіз, щитовидну залозу та надниркові залози. Низький рівень тестостерону (чоловічий гіпогонадизм) та інші гормональні проблеми мають ряд можливих причин.
Дефекти канальців, що транспортують сперматозоїди. Багато різних трубок несуть сперму. Вони можуть бути заблоковані через різні причини, включаючи ненавмисне пошкодження в результаті операції, попередні інфекції, травми або аномальний розвиток, наприклад, при муковісцидозі або подібних спадкових станах. Закупорка може виникнути на будь-якому рівні, в тому числі всередині яєчка, в трубках, які дренують яєчко, в придатку яєчка, в сім’явиносних протоках, біля сім’явиносних проток або в уретрі.
Хромосомні дефекти. Спадкові захворювання, такі як синдром Клайнфельтера, при якому чоловік народжується з двома Х-хромосомами і однією Y-хромосомою (замість однієї Х і однієї Y-хромосоми), викликають аномальний розвиток чоловічих репродуктивних органів. Інші генетичні синдроми, пов’язані з безпліддям, включають муковісцидоз і синдром Каллмана.
Проблеми з статевим актом. Вони можуть включати проблеми зі збереженням або підтримкою ерекції, достатньої для сексу (еректильна дисфункція), передчасну еякуляцію, хворобливий статевий акт, анатомічні відхилення, такі як наявність отвору уретри під пенісом (гіпоспадія), або психологічні проблеми чи проблеми у стосунках, які заважають сексу.
Целіакія. Целіакія - це розлад травлення, спричинений чутливістю до білка, який міститься в пшениці, і називається глютеном. Цей стан може сприяти чоловічому безпліддю. Стан може покращитися після безглютенової дієти.
Певні ліки. Замісна терапія тестостероном, тривале використання анаболічних стероїдів, ліки від раку (хіміотерапія), деякі ліки від виразки, деякі ліки від артриту та деякі інші ліки можуть погіршити вироблення сперми та зменшити чоловічу фертильність.
Попередні операції. Деякі операції можуть запобігти появі сперми в еякуляті, включаючи вазектомію, операції на мошонці або яєчках, операції на передміхуровій залозі та великі операції на черевній порожнині, що проводяться з приводу раку яєчка та прямої кишки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, сперми, можуть, безпліддя, Проблеми, проблеми, операції, інфекції, зачати, дитину


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Доктор Комаровський розповів, чи можна зашкодити дитині частим промиванням носа фізрозчином, і як часто можна проводити процедуру зволоження слизових

Комаровський розповів, чи можна промивати носа дитині фізрозчином

Доктор Комаровский | 07:30, 03.10.2023

Доктор Комаровський розповів, чи можна зашкодити дитині частим промиванням носа фізрозчином, і як часто можна проводити процедуру зволоження слизових оболонок маленьким дітям. Про це знаменитий педіатр написав на своїй сторінці в Instagram.

Восени, зі зміною погодних умов та зростанням вологості, підвищується ризик захворювання на певні інфекції. Повідомляє сайт Наша мама.

Інфекції які можна підхопити осінню

Хвороби | 23:32, 28.09.2023

Восени, зі зміною погодних умов та зростанням вологості, підвищується ризик захворювання на певні інфекції. Повідомляє сайт Наша мама.

Дитяча алергія залишається однією з найбільш актуальних проблем сучасної педіатрії. За останні роки спостерігається зростання кількості випадків алерг

Вчені: Симптоми алергій зростають

Хвороби | 21:21, 27.09.2023

Дитяча алергія залишається однією з найбільш актуальних проблем сучасної педіатрії. За останні роки спостерігається зростання кількості випадків алергічних реакцій серед дітей. Експерти розглядають цю проблему та надають рекомендації для батьків та д

Японські онкологи в публікації в The New England Journal of Medicine детально описали одразу два клінічні випадки передачі пухлини від матері до плоду

Метастази раку шийки матки з вагітної перейшли в легені її сина

Вагітність та пологи | 07:30, 27.09.2023

Японські онкологи в публікації в The New England Journal of Medicine детально описали одразу два клінічні випадки передачі пухлини від матері до плоду.

Підліток їхав на велосипеді, коли його збила машина. 12-річний Сулейман Хассан з Палестини пережив травму, відому як внутрішнє обезголовлення. Внаслід

Хірурги успішно пришили голову підлітку, що постраждав у ДТП

Здоров'я | 00:35, 26.09.2023

Підліток їхав на велосипеді, коли його збила машина. 12-річний Сулейман Хассан з Палестини пережив травму, відому як внутрішнє обезголовлення. Внаслідок ДТП череп хлопця відокремився від верхніх хребців атланто-потиличного суглоба.

У США схвалили препарат Зуранолон, що продається під торговою маркою Zurzuvae, як перші пігулки для лікування післяпологової депресії.

Лікарі винайшли перші ліки від післяпологової депресії

Післяпологовий період | 08:00, 25.09.2023

У США схвалили препарат Зуранолон, що продається під торговою маркою Zurzuvae, як перші пігулки для лікування післяпологової депресії.

Алексу було чотири роки, коли він почав відчувати хронічний біль пізніше додалися труднощі з ходьбою та неконтрольовані перепади настрою. Через деякий

​​ChatGPT врятував дитину, якій 3 роки не могли поставити діагноз

Хвороби | 06:20, 25.09.2023

Алексу було чотири роки, коли він почав відчувати хронічний біль пізніше додалися труднощі з ходьбою та неконтрольовані перепади настрою. Через деякий час хлопчик перестав рости. Але лікарі не змогли з'ясувати, чим хворіє дитина. Лікарі не знали, що

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: