10 ознак кислотного рефлюксу та ГЕРХ

Adoption
Date
  • 420 Переглядів
Кислотний рефлюкс — стан, при якому кислота зі шлунка надходить у стравохід і горло — надзвичайно поширене явище. Якщо ви відчуваєте кислотний рефлюкс час від часу, це просто називається гастроезофагеальним рефлюксом (ГЕР). Але якщо ви маєте справу з ним на хронічній основі (два дні або більше на тиждень), саме тоді він діагностується як гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ).

6938_5e624dca9f854e1090561e2f.jpeg (21.47 Kb)

Ці потужні шлункові кислоти дуже необхідні, оскільки вони допомагають розщеплювати їжу, яку ви їсте, запускаючи процес травлення. Проблема виникає, коли ці кислоти не залишаються там, де повинні, що найчастіше спостерігається у хворих на рефлюкс після великої їжі та під час сну. Ймовірний винуватець цього? Слабкий або розслаблений нижній сфінктер стравоходу, крихітний клапан біля основи стравоходу відкривається, коли це не повинно бути, дозволяючи шлунковій кислоті просочуватися вгору.

Багато речей можуть підвищити ризик розвитку кислотного рефлюксу, включаючи ожиріння, вагітність, куріння, алкоголь, вік, певні ліки або наявність грижі стравохідного отвору діафрагми.

Кислотний рефлюкс не завжди має помітні симптоми, але майже всі ми відчуваємо його час від часу у вигляді печії. Але рефлюкс також може викликати менш очевидні симптоми. Захворювання може бути складним і не завжди є відповіддю на проблеми зі здоров’ям або дивне відчуття в горлі.

Не знаєте, з чим маєте справу? Попереду найпоширеніші (і незвичайні) ознаки кислотного рефлюксу, які виходять далеко за межі нападів печії.

1. Біль у грудях, особливо після їжі
Так, це кліше, що люди помилково приймають печію за серцевий напад, але в цьому є правда. Незвичайно побачити когось у відділенні невідкладної допомоги з жахливим болем у грудях, думаючи, що це серцевий напад, хоча насправді це рефлюкс.

Трапляється й навпаки — іноді з трагічними наслідками. У когось серцевий напад, але вони не йдуть до лікарні швидкої допомоги, оскільки вважають, що це розлад травлення.

Типові симптоми серцевого нападу включатимуть стиснення або тиск у грудях, руках або шиї, що не виникає при рефлюксі чи ГЕРХ. Якщо ви сумніваєтеся, зверніться до лікаря.

2. Багато слини
Якщо ваш рот наповнений слиною після їжі або перекусу, це часто є показником кислотного рефлюксу.

3. Проблеми з диханням або хрипи
Якщо ви відчуваєте проблеми з диханням, особливо якщо це погіршується вночі, коли ви лежите в ліжку, виною може бути рефлюкс.

Коли ви лежите, кислота, що вимивається в стравохід, може викликати рефлекс, який викликає хрипи. Кислота також може потрапляти в дихальні шляхи і викликати пряме подразнення, тому ви можете прокинутися, задихаючись і кашляючи.

4. Регургітація
Іншою ознакою рефлюксу, є відчуття, що їжа повертається після того, як ви поїли. Це не те ж саме, що блювота — це більше схоже на те дивне відчуття, що щось повзе з горла до задньої частини рота.

5. Гіркий смак
Шлунковий сік або рідина, які проникають у стравохід, також можуть залишати кислий або гіркий присмак у горлі. Якщо їжа викликає гіркий смак у роті, причиною може бути кислотний рефлюкс.

6. Відчуття клубка в горлі
Постійне відчуття клубка в горлі насправді може бути ознакою хронічного рефлюксу, особливо в поєднанні з іншими симптомами в цьому списку. Однак це не завжди є симптомом рефлюксу, і «пил або подразники» можуть бути причиною відчуття грудки або постійного прокашлювання горла.

7. Часта відрижка
Як і регургітація, часта відрижка є ознакою того, що їжа може повертатися до стравоходу. Хронічна відрижка також може бути спричинена збільшенням ковтання, пов’язаним із ГЕРХ.

8. Утруднене або хворобливе ковтання
Рефлюкс може спричинити звуження горла через пошкодження та рубці, тому їжа фактично затримується на своєму шляху. Може виникнути відчуття, ніби у вашої їжі виросли кігті, і вона дряпає вам горло, коли вона спрямовується до шлунка, тому ковтання буде набагато болючішим або складнішим, ніж повинно бути.

9. Нудота
Рефлюкс може спричинити нудоту, оскільки стан коріниться у вашій травній системі. Хронічна нудота не обов’язково пов’язана з кислотним рефлюксом, але це одна з найпоширеніших ознак.

10. Біль у горлі та кашель
Біль у горлі, кашель і захриплість можуть бути спричинені станом, який називається ларингофарингеальний рефлюкс, який виникає, коли шлункова кислота досягає горла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: кислотний рефлюкс, ГЕР, ГЕРХ, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, рефлюкс, відчуття, печіння, печія, відрижка, проблеми


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Перші зубки дитини чекають всі батьки, але іноді їх зростання затримується. А які причини такої затримки, і що робити для вирішення проблеми?

Прорізування молочних зубів у малюків: коли варто хвилюватися?

Дитина | 00:30, 02.03.2024

Перші зубки дитини чекають всі батьки, але іноді їх зростання затримується. А які причини такої затримки, і що робити для вирішення проблеми?

Ця хвороба не так небезпечна для дітей, як для їхніх батьків.

Рак товстої кишки. Чому батькам варто бути обережними

Хвороби | 17:00, 01.03.2024

Ця хвороба не так небезпечна для дітей, як для їхніх батьків.

Головне - не варто панікувати.

Що робити, коли в хлопчика діагностували фімоз

Хвороби | 20:00, 29.02.2024

Головне - не варто панікувати.

Американським ученим вдалося довести, що вплив собак на психіку дітей істотно знижує ризики розвитку у них шизофренії в дорослому віці. А ось із котам

Раннє спілкування дитини з собакою нівелює у неї ризики захворіти на шизофренію

Дитина | 00:30, 29.02.2024

Американським ученим вдалося довести, що вплив собак на психіку дітей істотно знижує ризики розвитку у них шизофренії в дорослому віці. А ось із котами, стверджують експерти, справи йдуть трохи інакше.

Із нею потрібно серйозно боротися.

Чому геморой - це не смішна, а серйозна хвороба

Хвороби | 21:00, 28.02.2024

Із нею потрібно серйозно боротися.

Чимало жінок навіть не знають, що мають таку проблему.

Рак молочних залоз. Як виявити хворобу на ранній стадії

Хвороби | 20:00, 27.02.2024

Чимало жінок навіть не знають, що мають таку проблему.

Діти — це вічні двигуни, вони не можуть всидіти на місці, вони 24/7 в процесі вивчення світу. А значить батьки часто стикаються з наслідками гіперакти

Медики розповіли, як правильно потрібно обробляти рани дитині

Дитина | 07:40, 26.02.2024

Діти — це вічні двигуни, вони не можуть всидіти на місці, вони 24/7 в процесі вивчення світу. А значить батьки часто стикаються з наслідками гіперактивної поведінки свого чада: розбиті коліна, синці, подряпини і садини. Багато хто впевнений, що всі ц

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: