Цитолітичний вагіноз – все, що вам потрібно знати!

Adoption
Date
  • 2296 Переглядів
Цитолітичний вагіноз - це вагінальна інфекція, викликана запаленням піхви, яке викликає хімічну реакцію порівняно з дозріванням молока. Загальні симптоми включають патологічні виділення, печіння або дискомфорт під час сечовипускання або під час статевого акту, а також біль під час сексу. Хоча ліки від цитолітичного вагінозу не існує, ви можете скористатися методами самодопомоги та призначенням лікування, щоб усунути цей стан.

8520_b2ap3_large_db0a0a131ab081aa07695464dc5f7965-min.png (250.75 Kb)

Що таке цитолітичний вагіноз?
Цитолітичний вагіноз - це стан, який викликає рибний запах у піхві. Це не дуже серйозно, але може бути незручно та соромно. Цитолітичний вагіноз - це надмірний ріст певних бактерій у піхві, що викликає запалення та подразнення. Це призводить до появи неприємного рибного запаху, який може посилюватися під час менструації (менструальної кровотечі). Стан також відомий як бактеріальний вагіноз, трихомоніаз або інфекція Gardnerella vaginalis.

Вагіна — це делікатна екосистема, яка базується на певному балансі хороших і шкідливих бактерій. Баланс дозволяє процвітати кільком видам бактерій і тримає інші під контролем. Коли цей баланс порушується, можуть виникнути проблеми.

Цей дисбаланс може призвести до витончення вагінальних стінок і виділень з піхви. Це поширений стан, який вражає жінок будь-якого віку, але найчастіше зустрічається у вагітних або жінок у післяпологовому періоді (після пологів). Однак це може виникнути в будь-який час репродуктивного віку, якщо у вас є інше захворювання, яке послаблює вашу імунну систему.

Що викликає цитолітичний вагіноз?
Цитолітичний вагіноз - це стан, який виникає, коли в піхві занадто багато лейкоцитів. Це викликано дисбалансом бактерій, що може спричинити такі хворобливі симптоми, як свербіж, печіння та почервоніння.

Бактеріальний дисбаланс в організмі викликає цитолітичний вагіноз. Коли присутній занадто багато лейкоцитів, це викликає запалення та набряк стінок піхви. Це може викликати біль під час статевого акту або сечовипускання та виділення з неприємним запахом.

Стан не вважається захворюванням, що передається статевим шляхом (ЗПСШ), оскільки воно не передається між партнерами під час статевого акту. Однак він може передаватися членам сім’ї або дітям у дитячому садку, якщо вони користуються спільними рушниками чи підгузками.

Люди із ЗПСШ, такими як гонорея, хламідіоз і трихомоніаз, мають підвищений ризик розвитку цитолітичного вагінозу. Захворювання іноді називають «дріжджовим синдромом», оскільки воно часто зустрічається разом із цими інфекціями.

Які симптоми цитолітичного вагінозу?
Найпоширенішим симптомом цитолітичного вагінозу є рясні білі виділення з рибним запахом. Це також може викликати свербіж і подразнення. Результатом є надмірний ріст шкідливих бактерій, які можуть викликати такі симптоми, як хворобливий секс і незвичайні виділення.

Важливо відзначити, що цитолітичний вагіноз не спричинений поганою гігієною або статевим контактом. Причиною цього є дисбаланс у природній бактеріальній флорі вашої піхви, тож вам не потрібно турбуватися про те, що ви брудні чи безладні статеві зв’язки. Якщо ви відчуваєте ці симптоми, це не ваша вина! Насправді це через низький рН і надмірне підкислення .

Захворювання характеризується надмірним розмноженням бактерій у піхві. Це викликає запалення та подразнення піхви, що може призвести до таких симптомів, як:

Відчуття печіння під час сечовипускання або статевого акту
Свербіж або подразнення в області піхви
Вагінальні виділення з запахом риби та схожими на сир
Хворобливість і свербіж зовнішніх статевих органів (вульви)
Біль під час статевого акту
Хворобливі місячні (менструація)

Які фактори ризику цитолітичного вагінозу?
Деякі фактори ризику розвитку цитолітичного вагінозу включають:

Не ЗПСШ – Секс із кількома партнерами.
Менопауза – низький рівень естрогену в організмі (наприклад, менопауза).
Вік. Чим старше ви, тим більша ймовірність розвитку цитолітичного вагінозу.
Рецидиви дріжджових інфекцій в анамнезі – якщо у вас було кілька дріжджових інфекцій у минулому, є хороші шанси, що цей стан у вас знову виникне в майбутньому.
Вагітність. Вагітні жінки, які відчувають вагінальне подразнення або виділення, можуть мати вищий ризик розвитку цього стану.
Використання антибіотиків – прийом антибіотиків може змінити склад вагінальної флори та зробити її більш сприйнятливою до інфекції Candida albicans та інших грибків.

Як діагностується цитолітичний вагіноз?
Цитолітичний вагіноз - це стан, який можна діагностувати за допомогою тазового огляду та лабораторного тесту, який можна виконати на вагінальних виділеннях.

Огляд органів малого тазу передбачає введення дзеркала у вашу піхву для дослідження клітин і тканин шийки матки. Це може допомогти їм помітити будь-які незвичайні зміни кольору або консистенції.

На додаток до цього, вони також візьмуть зразок вагінальних виділень, щоб відправити в лабораторію для тестування. Це допоможе їм ідентифікувати конкретні штами бактерій або дріжджів, щоб визначити, чи є у них цитолітичний вагіноз чи ні.

Як лікувати цитолітичний вагіноз?
Існує багато способів лікування цитолітичного вагінозу. Деякі жінки вважають за краще лікувати свої захворювання вдома, а інші вважають за краще звернутися до лікаря. У будь-якому випадку важливо зрозуміти доступні варіанти лікування та прийняти зважене рішення.

Цитолітичний вагіноз — це тип вагініту, який лікують антибіотиком під назвою метронідазол. Це поширений стан, який можна легко вилікувати, але є деякі речі, які вам потрібно знати.

Якщо ваш лікар вважає, що у вас цитолітичний вагіноз, він, ймовірно, призначить метронідазол або тинідазол. Ці ліки допомагають боротися з інфекцією і усувають запалення в піхві.

Ймовірно, вам доведеться приймати деякі антибіотики принаймні два тижні, але, можливо, вам доведеться приймати їх довше, якщо ваші симптоми не зникнуть після перших кількох тижнів. Якщо це станеться, поговоріть зі своїм лікарем про те, які варіанти доступні для вас і як довго вам слід очікувати прийом антибіотиків.

Антибіотики: Антибіотики використовуються для лікування бактеріальних інфекцій. Їх можна використовувати як у поєднанні з іншими методами лікування, так і самостійно.
Протигрибкові креми: Протигрибкові креми зазвичай наносять безпосередньо на піхву, щоб убити будь-які грибки, присутні в області, і запобігти подальшому зараженню. Їх також можна приймати перорально, якщо у вас розвинулася молочниця ротової порожнини внаслідок цього захворювання або якщо ваш лікар підозрює, що вона може також поширитися на інші частини вашого тіла.
Ніжне мило: використовуйте м’яке мило замість жорсткого мила або пінних ванн;
Періодичні спринцювання
Бавовняна білизна: Носіть бавовняну білизну замість синтетичних тканин.
Уникайте використання ароматизованих тампонів або прокладок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Цитолітичний вагіноз, мама, сайт для мам, вагіноз, причини вагінозу, цитолітичний, бактерії, виділення, розвиток, викликає, вагініт


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо часто закладає вуха, варто звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням.

7 причин, чому може закладати вуха і що з цим робити?

Здоров'я | 12:10, 25.05.2024

Якщо часто закладає вуха, варто звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням.

Про самообстеження грудей знають усі жінки. Це важливо для профілактики раку грудей. А ось про рак яєчок і його профілактику говорять не так часто. І

Чоловікам треба проводити самообстеження яєчок: як це робити?

Тато | 11:20, 25.05.2024

Про самообстеження грудей знають усі жінки. Це важливо для профілактики раку грудей. А ось про рак яєчок і його профілактику говорять не так часто. І дарма.

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти н

Як лікувати кашель у немовлят?

Хвороби | 07:40, 25.05.2024

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти носогубний трикутник. Тож даний симптом не можна ігнорувати.

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, щоб їх нічого не турбувало і у них було все, аби відчувати комфорт і любов. А коли маля починає незду

ГРВІ у немовлят: що треба знати батькам?

Немовля | 06:20, 25.05.2024

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, щоб їх нічого не турбувало і у них було все, аби відчувати комфорт і любов. А коли маля починає нездужати, багато батьків починають нервувати. І тут важливо не наробити помилок.

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже

Газові плити збільшують ризик розвитку астми у дітей

Дитина | 10:30, 24.05.2024

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже десятки років. Так, про газові плити.

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей в

Майже половина українських дітей страждає від ПТСР - нове дослідження

Хвороби | 06:20, 24.05.2024

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей від болю та хвилювань. Та це неможливо здійснити так, щоб дитина не відчувала стрес зовсім.

Аборти несуть не лише психологічну небезпеку жінкам, а й загрожують фізичному здоров'ю. І мова зовсім не про гінекологічні захворювання.

Ризик серцево-судинних захворювань значно зростає через аборти

Аборт | 01:30, 24.05.2024

Аборти несуть не лише психологічну небезпеку жінкам, а й загрожують фізичному здоров'ю. І мова зовсім не про гінекологічні захворювання.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: