Чому виникає тендиніт та як його лікувати?

Adoption
Date
  • 324 Переглядів
Сухожилля — це тканинні тяжі, які кріплять м’язи до кісток. Вони ковзають вперед і назад, коли наші м’язи скорочуються, а наші суглоби згинаються. Щоб запобігти натиранню та утримувати їх у потрібному положенні, сухожилля укладені в спеціальні оболонки ( оболонки ), які змащуються. Коли щось йде не так, що заважає сухожиллю рухатися гладко, виникає біль і скутість.

3244_1568722143_tendinit-sobstvennoiy-svyazki-nadkolennika-prichiny-simptomy-i-lechenie_1.jpg (20.04 Kb)

Коли сухожилля пошкоджені та запалені, стан широко відомий як тендиніт. Якщо проблема полягає в оболонці сухожилля, це називається теносиновітом.

Тендиніт найчастіше зустрічається у спортсменів, які грають у гольф, теніс, боулінг або баскетбол, а також у людей, які мають повторювані рухи або завдання на роботі.

Причини
Найпоширенішими причинами тендиніту є напруга, перенапруження, травма, повторювані рухи та раптові або незвичні рухи. Тендиніт найчастіше зустрічається у людей похилого віку та людей середнього віку, оскільки сухожиллям літніх людей не вистачає еластичності, як у молодих людей, і вони зазнали сотень мікроскопічних розривів через знос протягом багатьох років.

Існують певні захворювання, які можуть викликати тендиніт, наприклад ревматоїдний артрит, подагра, синдром Рейтера, вовчак і діабет. Іноді у хворих на подагру в оболонках сухожиль з’являються кристали сечової кислоти, що викликає тертя та розрив. Дуже високий рівень холестерину в крові також може бути пов’язаний із цим захворюванням. Хінолонові антибіотики (наприклад, ципрофлоксацин, левофлоксацин, моксифлоксацин)* можуть збільшити ризик розриву сухожиль.

Деякі поширені типи тендиніту включають наступне:

Тендиніт ротаторної манжети вражає тенісистів, плавців і всіх, хто часто піднімає руки над головою та рухається вперед. Це призводить до тертя кількох сухожиль плеча. Може виникнути запалення, яке, якщо воно серйозне та не лікувати, може почати руйнувати сухожилля. Сухожилля ротаторної манжети утримують кістку плеча в плечовій западині.

Ахілловий тендиніт вражає найсильніше сухожилля в тілі, яке з’єднує п’яту з м’язами ніг. Зазвичай це спричинено бігом угору або вниз, стрибками або заняттями спортом, які потребують раптової зупинки та старту. Носіння взуття з дуже м’якими підборами або дуже жорсткою підошвою, особливо для тих, чиї щиколотки скочуються, також може сприяти розвитку ахіллового тендиніту. Тендиніт ахіллового сухожилля вимагає особливого догляду, оскільки ахіллове сухожилля має витримувати велику силу верхньої частини тіла. Особлива обережність необхідна, якщо запалення спричинене згаданими вище хінолоновими препаратами.

Теносиновіт згиначів пальців (спусковий палець) може спостерігатися у людей з ревматоїдним артритом і діабетом. Випинання або потовщення сухожилля зачеплюється за оболонку сухожилля, в результаті чого палець згинається та залипає.

Теносиновіт де Кервена (синдром де Кервена) вражає сухожильні оболонки, що простягаються від зап’ястя до великого пальця. Найпоширенішою причиною є надмірне стискання зап’ястя або інші повторювані рухи. У деяких випадках може бути залучений ревматоїдний артрит.

Лікоть тенісиста в медицині називається епікондилітом, оскільки запалення виникає в тій частині ліктя, де вставляється сухожилля. Звичайно, він має багато інших тригерів, окрім тенісу.

Симптоми
Основним симптомом більшості типів тендиніту є біль. Зазвичай це тупий біль і стиснення навколо ураженого суглоба, що посилюється під час руху. Деякі позиції або рухи можуть викликати більший ступінь болю, ніж інші. Ви також можете відчути відсутність плавності в русі ураженої м'язи. Іноді оболонка сухожилля наповнюється рідиною і запалюється. В інших випадках він сухий і викликає очевидне тертя під час руху. У важких випадках сухожилля можуть розірватися, що спричинить посилення болю та набряку та, можливо, постійну зміну функції відповідного м’яза та суглоба.

Лікування та профілактика
Більшість випадків тендиніту та теносиновіту проходять за допомогою достатнього відпочинку, застосування теплих або холодних компресів і використання нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП; наприклад, ібупрофен, напроксен). Для людей, які не можуть приймати НПЗП, можна використовувати ацетамінофен. Деяким людям використовуються ін’єкції кортикостероїдів (наприклад, тріамцинолону, метилпреднізолону) з анестетиком (наприклад, лідокаїном) або без нього, щоб полегшити запалення та біль. Може знадобитися шина або гіпсова пов’язка, щоб утримати суглоб на місці та заспокоїти роздратоване сухожилля, але ненадовго, оскільки це може спричинити контрактури, виснаження м’язів і спайки.

Фізіотерапевтичні методи, такі як ультразвук або інтерференційний струм, можуть бути корисними для зменшення болю та набряку. Існують деякі докази того, що певні мануальні методи лікування, такі як мануальна та мануальна терапія, можуть бути використані для лікування розладів плеча, таких як травми ротаторної манжети.

Хірургічне втручання рідко застосовується при тендиніті, але іноді воно необхідне у випадках відриву плеча або розриву сухожиль. Серйозно розірвані манжети плеча часто доводиться пришивати на місце за допомогою процедури, яка називається відновленням ротаторної манжети .

Теносиновектомія надовго знімає запалення шляхом видалення синовіальної оболонки з сухожильних оболонок. Синовіальна оболонка - це оболонка, яка вистилає оболонки, які виділяють синовіальну рідину. Зазвичай ця рідина змащує суглоб, але її надмірна кількість може призвести до набряку оболонки.

Розірвані сухожилля на руці, можливо, неможливо відновити, але ряд хірургічних процедур намагаються використовувати інші сухожилля для виконання подвійного обов’язку. Іноді хірург змінює точки прикріплення сухожиль (перенесення сухожилля), доручаючи найважливіші завдання найздоровішим сухожиллям. Якщо сухожилля було розрізане або чисто розірване, його можна відновити шляхом первинного відновлення сухожилля.

Відновлення сухожилля кисті та перенесення сухожилля навряд чи відновить повну свободу рухів, якщо симптоми тривалі. Ці процедури застосовуються лише у випадках серйозних травм, які часто включають кілька сухожиль. Хірургічне втручання рідко застосовується для людей з ревматоїдним артритом або вовчаком, оскільки процес захворювання триватиме, скасовуючи роботу хірурга. Відповіддю на ці проблеми є лікування основного захворювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: чому виникає, тендиніт, як лікувати, хвороби, запалення, сухожилля


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Навесні алергікам не легко і чим більше рослин починають розцвітати - тим гірше. Але виявилось, що і те, що ми їмо, погано впливає на перебіг алергії.

Що не можна їсти алергікам в період загострення?

Алергія | 12:10, 15.04.2024

Навесні алергікам не легко і чим більше рослин починають розцвітати - тим гірше. Але виявилось, що і те, що ми їмо, погано впливає на перебіг алергії.

Нове дослідження показало, що людям із серцево-судинними захворюваннями важливо споживати рибу хоча б двічі на тиждень.

Жирну рибу рекомендують тим, у кого хворе серце

Харчування | 11:20, 15.04.2024

Нове дослідження показало, що людям із серцево-судинними захворюваннями важливо споживати рибу хоча б двічі на тиждень.

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до на

Які вади розвитку можна виявити ще до народження дитини і як їх виправляють?

Вагітність та пологи | 01:20, 15.04.2024

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до народження.

З початком весни кількість людей з нежитем, першінням в горлі і чханням різко зросла. Цей стан сильно заважає нормально функціонувати усім алергікам.

Якщо у вас алергія на цвітіння: поради лікаря

Алергія | 11:20, 14.04.2024

З початком весни кількість людей з нежитем, першінням в горлі і чханням різко зросла. Цей стан сильно заважає нормально функціонувати усім алергікам. Як з цим бути?

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Позбутися небажаного волосся на тілі можна абсолютно безболісним методом - за допомогою лазерної епіляції. Проте, досі багато людей боїться потенційно

Чи викликає лазерна епіляція рак?

Здоров'я | 11:20, 13.04.2024

Позбутися небажаного волосся на тілі можна абсолютно безболісним методом - за допомогою лазерної епіляції. Проте, досі багато людей боїться потенційної небезпеки від даної процедури. Наприклад, раку шкіри.

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 2

Вчені розкрили загадку раптової смерті немовлят уві сні

Немовля | 10:30, 13.04.2024

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 20% дітей у віці від народження до року.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: