Чи змінює COVID реакцію організму на інші загрози?

Adoption
Date
  • 482 Переглядів
Дослідники виявили, що імунна система чоловіків, які одужали від легких випадків COVID-19, реагувала на вакцини проти грипу сильніше, ніж у жінок, які мали легкі випадки захворювання, або чоловіків і жінок, які ніколи не були інфіковані. По суті, вихідний імунний статус у чоловіків, раніше інфікованих SARS-CoV-2, змінювався таким чином, що змінювалася реакція на вплив, відмінний від SARS-CoV-2, повідомляють дослідники.

7092_coronavirus-2_tmb-479v.jpg (39.01 Kb)


Довгостроковий вплив інфекції на імунну систему давно цікавлять імунобіологів. Після того, як організм протистоїть патогену, імунна система повертається до попереднього базового рівня? Або одна інфекція змінює його таким чином, що змінює його реакцію не лише на знайомий вірус, але й на наступну нову вірусну чи бактеріальну загрозу, з якою він стикається?

Джон Цанг, професор імунобіології та біомедичної інженерії в Єльському університеті, давно вважав, що після вірусної інфекції імунна система повертається до попереднього стабільного вихідного рівня.

Поява пандемії COVID-19 у 2020 році дозволила йому та його колегам перевірити цю теорію. Відповідно до їх дослідження, відповідь, як вони виявили, залежить від статі людини.

Для дослідження команда під керівництвом Цанга, який на той час працював у Національному інституті алергії та інфекційних захворювань (NIAID), і його колеги Рейчел Спаркс, систематично аналізували імунні відповіді здорових людей, які мали отримали вакцину проти грипу. На основі цих даних вони потім порівняли відповіді між тими, хто ніколи не був інфікований SARS-CoV-2, вірусом, який викликає COVID-19, і тими, хто мав легкі випадки, але одужав.

На свій подив, вони виявили, що імунна система чоловіків, які одужали від легких випадків COVID-19, реагувала на вакцини проти грипу сильніше, ніж у жінок, які мали легкі випадки захворювання, або чоловіків і жінок, які ніколи не були інфіковані.

По суті, вихідний імунний статус у чоловіків, раніше інфікованих SARS-CoV-2, змінювався таким чином, що змінювалася реакція на вплив, відмінний від SARS-CoV-2, кажуть автори.

«Це було повною несподіванкою», — сказав Цанг. «Жінки зазвичай мають сильнішу загальну імунну відповідь на патогени та вакцини, але також частіше страждають від аутоімунних захворювань».

Висновки також можуть бути пов’язані зі спостереженням, зробленим на початку пандемії: чоловіки після зараження вірусом COVID-19 набагато частіше помирали від невимушеної імунної відповіді, ніж жінки. Згідно з новими висновками, навіть легкі випадки COVID-19 можуть викликати сильніші запальні реакції у чоловіків, ніж у жінок, що призводить до більш виражених функціональних змін чоловічої імунної системи навіть через тривалий час після одужання.

Їхній неупереджений аналіз стану імунної системи на рівні окремих клітин виявив кілька відмінностей між одужали від COVID чоловіками та здоровими контрольними особами та жінками, які одужали від COVID, як до, так і після вакцинації проти грипу. Наприклад, раніше інфіковані чоловіки виробляли більше антитіл до грипу та виробляли підвищений рівень інтерферонів, які виробляються клітинами у відповідь на інфекції або вакцини. Як правило, здорові жінки мають сильнішу реакцію на інтерферон, ніж їх чоловіки.

Розуміння тривалого впливу COVID-19 на імунну систему має вирішальне значення, кажуть автори, оскільки наразі понад 600 мільйонів людей у ​​всьому світі були інфіковані, а поява симптомів «довгого COVID-19» у деяких людей продовжує бути основною проблемою. занепокоєння здоров'ям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, чоловік, жінка, стать, система, вакцини, випадки, інфіковані, імунна, одужали, відповідь, змінює, COVID, реакція організму, інші загрози


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збі

Чому все більше дітей народжується з вадами серця?

Дитина | 08:20, 28.11.2023

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збільшиться кількість вад серця у дітей.

Статистика онкологічних захворювань все більш лякає: щороку в Україні на рак хворіє близько 130 тисяч людей.

Ознаки раку, про які потрібно знати мамі

Патологія | 06:20, 28.11.2023

Статистика онкологічних захворювань все більш лякає: щороку в Україні на рак хворіє близько 130 тисяч людей.

Ніхто з нас не застрахований від станів, коли ми відчуваємо фізичний дискомфорт. Тому у домашній аптечці повинен бути необхідний набір медикаментів. П

Що повинне бути у сімейній аптечці: список від сімейного лікаря

Хвороби | 02:00, 28.11.2023

Ніхто з нас не застрахований від станів, коли ми відчуваємо фізичний дискомфорт. Тому у домашній аптечці повинен бути необхідний набір медикаментів. Про це розповів сімейний лікар Віталій Вавшко.

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Чому прогресує короткозорість у дітей?

Дитина | 06:20, 27.11.2023

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступо

Як негативні емоції у батьків можуть призвести до хвороб?

Психологія | 02:00, 26.11.2023

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступом на конференції. Це виникає через вразливість тіла до емоцій людини.

Для тренування імунітету діти періодично мають хворіти. Але якщо дитина буквально не вилізає з застуд, хворіє часто і із затяжними епізодами, його іму

Як допомогти формуванню здорового імунітету у дитини?

Імунітет | 08:20, 23.11.2023

Для тренування імунітету діти періодично мають хворіти. Але якщо дитина буквально не вилізає з застуд, хворіє часто і із затяжними епізодами, його імунній системі потрібна допомога та підтримка!

Американські науковці зробили неочікуваний висновок та виявили, що помірне споживання алкоголю допомагає дожити до 90 років.

Американські вчені здивували, як дожити до 90

Здоров'я | 02:00, 22.11.2023

Американські науковці зробили неочікуваний висновок та виявили, що помірне споживання алкоголю допомагає дожити до 90 років.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: