Що таке синдром Туретта у дітей?

Adoption
Date
  • 88 Переглядів
Синдром Туретта — захворюванням нервової системи. Ознаки синдрому Туретта включають моторні та голосові тики, наприклад, посмикування шиї та рук, мимовільне кректання або хрюкання. Хвороба Туретта проявляється в ранньому дитинстві, симптоми можуть зменшитися і стати контрольованими до кінця підліткового або до початку 20-річного віку.

7475_5.jpg (45.7 Kb)


Причинами синдрому Туретта можуть бути проблеми в деяких ділянках мозку, зокрема з хімічними речовинами (дофаміном, серотоніном і норадреналіном), які допомагають нервовим клітинам здійснювати і контролювати довільні рухи. Точні причини синдрому Туретта невідомі. Фактором ризику розвитку захворювання є генетична схильність.

Синдром Туретта часто виникає разом із супутніми розладами. Захворювання може з'явитися на тлі депресії. Через появу нав'язливих думок і виконання повторюваних дій на тлі синдрому Туретта може виникнути обсесивно-компульсивний розлад. Також захворювання може проявитися під час ментальних розладів у дітей (криза шести-восьми років, підліткова криза). Розлади можуть стати як причиною, так і ускладненням синдрому Туретта.

Які ознаки синдрому Туретта?
Синдром Туретта проявляється тиками — раптовими і переривчастими рухами або звуками. За характером прояву тики можуть бути моторними та вокальними. Симптоми синдрому Туретта:

- свербіж, поколювання та напруження в кінцівках;
- мимовільні звуки з горла (кректання, гавкіт, прочищення горла, кашель);
- смикання головою і шиєю;
- потискання плечима;
- часте кліпання;
- мимовільні рухи ротом або носом;
- повторення власних або чужих слів і фраз (палілалія та ехолалія);
- мимовільне використання нецензурних слів (копролалія).

Тики можуть бути простими і складними. Прості характеризуються раптовістю і стислістю, вони зачіпають обмежену кількість груп м'язів. Складні тики — це чіткі та скоординовані рухи, що задіюють різні групи м'язів.

Прояв симптомів синдрому Туретта посилюється на тлі стресу, тривожності або втоми. Також ознаки можуть виникати під час сну, змінюватися з плином часу.

Чим небезпечний синдром Туретта?
Синдром Туретта не є небезпечним для організму. Люди з розладом можуть вести звичний спосіб життя. Синдром Туретта може супроводжуватися іншими неврологічними порушеннями і бути причиною поведінкових проблем. Із захворюванням пов'язані розлади аутичного спектра, тривожність і порушення сну, складність із контролем емоцій. Також люди можуть відчувати пов'язані з тиками болі, наприклад, голови, шиї, щелепи.

Як діагностують хворобу Туретта?
Діагностика синдрому Туретта здійснюється у віці до 18 років. Лікар може визначити синдром Туретта за моторними та голосовими тиками, які є в пацієнта понад один рік.

Не існує медичного тесту на синдром Туретта. На консультації невролог збирає анамнез і вивчає симптоматику пацієнта. Під час діагностики синдрому Туретта лікар аналізує частоту тиків і характер їхнього прояву.

Які методи лікування синдрому Туретта?
Лікування синдрому Туретта спрямоване на контроль тиків, які спричиняють біль і травмування, стрес, а також асоціальну поведінку. Методи лікування синдрому Туретта:

- поведінкова терапія. Метод лікування здатен зменшити кількість тиків, їхню тяжкість і вплив на соціальну активність;
- медикаментозне лікування. Можуть призначатися стимулятори, антидепресанти або альфа-адренергічні агоністи. Також призначаються нейролептики, що обмежують активність дофаміну в головному мозку, який може посилювати тики;
- комплексне поведінкове втручання при тиках. Лікар вивчає типи тиків і ситуації, в яких вони проявляються. У процесі лікування пацієнт опановує методи релаксації та контролю тиків. Наприклад, при тику, який супроводжується тертям голови, людина може схрещувати руки на колінах.

Синдром Туретта також лікується шляхом зміни звичок. Вироблення нової звички передбачає опрацювання почуттів, що викликають тики.

Наступним етапом є пошук альтернативного, менш помітного способу зняти потяг до тику. Також психотерапевт використовує метод впливу із попередженням реакції. Спосіб терапії дає змогу пацієнту контролювати бажання здійснювати тики. Для зняття болю від постійних тиків лікар може призначити масаж голови та шиї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: синдром Туретта у дітей, нервові тики


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

Басейни з кульками визнали розсадником інфекції

Здоров'я | 12:10, 16.07.2024

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

Дослідники вважають, що для розвитку розладу дівчаткам потрібно набагато більше генетичних мутацій, ніж хлопчикам.

Чому у дівчаток аутизм зустрічається рідше, ніж у хлопчиків?

Хвороби | 06:20, 16.07.2024

Дослідники вважають, що для розвитку розладу дівчаткам потрібно набагато більше генетичних мутацій, ніж хлопчикам.

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синд

Вчені виявили, що малювання корисне для дітей з СДУГ

Дитина | 06:20, 14.07.2024

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ).

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритром

Майбутніх мам застерегли від прийому деяких антибіотиків

Я вагітна | 10:30, 12.07.2024

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин). Їх часто призначають при бактеріальних інфекціях, а також як альт

Вчені з Університету Ровіра-і-Вірджілі (Іспанія) встановили, що підвищене споживання ультра-оброблених (фабричних) продуктів з високим вмістом жирів,

Які продукти послаблюють серцево-судинну систему дітей?

Дитяче харчування | 07:40, 11.07.2024

Вчені з Університету Ровіра-і-Вірджілі (Іспанія) встановили, що підвищене споживання ультра-оброблених (фабричних) продуктів з високим вмістом жирів, солі, цукру та вуглеводів підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань та діабету у дітей ві

У немовлят, яким, починаючи з трьох місяців, давали коров'яче молоко, варені яйця, арахісову пасту та пшеничну кашу, помітно знижений ризик розвитку х

Розкрито спосіб профілактики харчової алергії у дітей

Алергія | 01:20, 11.07.2024

У немовлят, яким, починаючи з трьох місяців, давали коров'яче молоко, варені яйця, арахісову пасту та пшеничну кашу, помітно знижений ризик розвитку харчової алергії у трирічному віці, це встановили дослідники зі Швеції та Норвегії.

Після пологів дитина стикається з безліччю бактерій, вірусів та інших патогенів. Її імунна система має вміти як розпізнавати і знищувати мікробів, так

Чому грудне вигодовування таке корисне для імунітету?

Мама | 11:20, 10.07.2024

Після пологів дитина стикається з безліччю бактерій, вірусів та інших патогенів. Її імунна система має вміти як розпізнавати і знищувати мікробів, так і розрізняти, які з них нешкідливі і навіть корисні, які представляють потенційну небезпеку.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: