3 речі, які не можна робити за дитину

Adoption
Date
  • 512 Переглядів
Ми хочемо бачити своїх дітей успішними і готові м'яко підштовхувати їх до мети. На жаль, у багатьох "м'яке підштовхування" перетворюється в наполегливий тиск - і ви самі не усвідомлюєте, коли починаєте робити за дитину речі, які вона повинна робити самостійно.

58__500_600_80_yrfnh5o.jpg (36.22 Kb)

1. Домашні завдання
Засмучені вигуки "У мене не виходить!" можуть пробити захист навіть найстійкіших батьків. Іноді починає здаватися, що набагато простіше зробити всі домашні завдання замість своєї дитини. Але, перш ніж здаватися, почекайте, подивіться і послухайте її уважно. Вона повинна спочатку спробувати зробити завдання самостійно. Якщо вона дійсно заплуталась і не розуміє предмета, перегляньте питання, на які їй потрібно відповісти. Запитайте, про що, як вона думає, йдеться в цих питаннях. Якщо можете, покажіть їй приклад, як потрібно вирішувати схожу задачу, але не вирішуйте задані.

Як тільки ви відчуєте, що дитина стала розуміти, що від неї вимагається, відправляйте її назад за письмовий стіл закінчувати роботу самостійно.

Не сидіть у неї над душею, коли вона працює, тому що інакше вона буде постійно просити вашої допомоги. Коли все буде зроблено, перегляньте її роботу, пошукайте помилки. Якщо вони є, попросіть школяра переробити завдання заново - до тих пір, поки все не буде зроблено правильно.

Показувати дитині приклади виконання завдань - це чудово, підбадьорювати її і наводити на потрібну думку - теж. Але ні в якому разі - повторимося - не робіть завдання замість неї. Якщо ваше чадо буде виконувати домашню роботу, писати реферати і твори самостійно, це підніме його самооцінку, дитина стане більш впевненою у собі, і наступного разу більш охоче і сміливо візьметься за виконання завдання. Маленькій людині необхідно отримати відчуття перемоги, особистого досягнення, яке у неї з'явиться, якщо вона буде знати, що заробила хорошу оцінку самостійно.

2. Не говоріть за дитину
У багатьох ситуаціях ваш малюк може хотіти, щоб ви виступили його представником. Будь то прохання до сусідської дитини пограти разом або прохання подати склянку води в кафе. Завжди надихайте її говорити самостійно.

Для вас озвучити прохання дитини може бути дуже легко, але як вона зможе виробити впевненість в собі, якщо ніколи не буде вступати в спілкування з іншими людьми самостійно?

Іноді ми дійсно змушені говорити за своїх дітей. Наприклад, в школі у дитини виникли проблеми з однокласником. Якщо ситуація небезпечна, - її кривдник може не розуміти слів - то цілком зрозуміло, що потрібна ваша участь. Але якщо нічого небезпечного не відбувається, то заохочуйте малюка розбиратися зі своїми справами. Ви можете підказувати, що в конкретній ситуації їй краще сказати, щоб ситуація вирішилася і конфлікт був погашений.

Однак брати все в свої руки не варто. Варто тримати це правило в розумі і під час спілкування в групі людей. Коли вашу дитину про щось запитують, вам може інстинктивно захотітися відповісти замість неї. Не робіть цього - дайте їй шанс висловитися самій. Згодом ви будете помічати, що вона стає все більш і більш впевненою. Тільки практика допоможе їй вдосконалюватися.

3. Не вибирайте за неї друзів
Це дуже складна проблема. Цілком природно хотіти вибирати друзів для свого сина - будь то милий маленький хлопчик зі школи або чарівна дівчинка з пісочниці. Ви впевнені, що знаєте, яка компанія краще йому підходить. Однак це один з тих важливих уроків, які кожна людина повинна засвоїти самостійно. Швидше за все, багато знайомств ви влаштуєте дитині самостійно: наприклад, організуєте ігри з іншими дітьми, поки діти зовсім маленькі. Однак, стаючи старшою, вона буде все більше схильна сама вибирати своїх друзів. І це один з тих випадків, коли вам слід просто плисти за течією.

Те, що ви дружите з кимось, ще зовсім не означає, що ваша дитина повинна подружитися з дитиною вашого друга.

В першу чергу запам'ятайте - не можна змушувати свого малюка дружити з кимось. Якщо ви будете змушувати його проводити час з тим, з ким він не хоче мати нічого спільного, ви досягнете тільки того, що він буде на вас злитися. Немає нічого поганого в тому, щоб знайомити дитину з новими людьми, але дозвольте їй самостійно вибирати, коли мова зайде про тривалі дружні відносини.

У той же час, треба переконатися, що малюк грає з дітьми, у яких такі ж, як і у нього, цінності. Говорячи іншими словами, вам б абсолютно точно не хотілося, щоб ваша дитина гралася з дітьми, які лаються, крадуть, огидно поводяться і мають інші звички, які ви б не хотіли, щоб дитина могла перейняти. Завжди будьте у курсі, з ким вона спілкується.

Пам'ятайте: іноді не зробити чогось для дитини так само важливо і потрібно, як і піклуватися про неї в інший час.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, батьки, домашнє завдання, друзі


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

7 головних помилок, які можуть зробити батьки, не навмисно зіпсувавши життя своїй дитині.

7 помилок у вихованні, які заважатимуть дитині все життя

Виховання | 10:00, 03.09.2018

7 головних помилок, які можуть зробити батьки, не навмисно зіпсувавши життя своїй дитині.

Розглянемо, які є переваги народження другої дитини.

Переваги народження другої дитини

Мама | 09:30, 01.09.2018

Розглянемо, які є переваги народження другої дитини.

Наведені уміння в матеріалі зроблять маму спокійнішою, а декретну відпустку продуктивнішою і цікавішою.

Вміння, які знадобляться в декретній відпустці 

Мама | 09:30, 29.08.2018

Наведені уміння в матеріалі зроблять маму спокійнішою, а декретну відпустку продуктивнішою і цікавішою.

Симптоми вигорання молодої мами.

Як розпізнати синдром емоційного вигорання мами?

Мама | 09:30, 28.08.2018

Симптоми вигорання молодої мами.

Щодня ви змушені справлятися з великою кількістю проблем. Їх стає ще більше, коли ви стаєте мамою.

З якими проблемами стикається сучасна мама в декреті?

Мама | 23:30, 27.08.2018

Щодня ви змушені справлятися з великою кількістю проблем. Їх стає ще більше, коли ви стаєте мамою.

Всі батьки іноді втрачають терпінняБути батьком означає виконувати величезну емоційну, розумову, а іноді і фізичну роботу. Далеко не завжди ваші зусил

6 батьківських секретів, яких ви не знайдете в книгах по вихованню

Виховання | 10:00, 18.08.2018

Всі батьки іноді втрачають терпінняБути батьком означає виконувати величезну емоційну, розумову, а іноді і фізичну роботу. Далеко не завжди ваші зусилля будуть оцінені і ви побачите від них моментальну віддачу. Часом, навпаки, ми зустрічаємо такий за

Вчені з Кембриджського університету вважають, що по статі майбутньої дитини можна передбачити ризик тих чи інших ускладнень.

Ускладнення під час вагітності залежать від статі дитини

Мама | 09:30, 17.08.2018

Вчені з Кембриджського університету вважають, що по статі майбутньої дитини можна передбачити ризик тих чи інших ускладнень.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: