Знайдено гени, які продовжують репродуктивний вік жінки

Adoption
Date
  • 737 Переглядів
Вчені ідентифікували нові генетичні варіанти, пов'язані зі збільшенням тривалості репродуктивного періоду. Доклінічні експерименти показали, що цими генами можна керувати. Наприклад, їх придушення збільшило тривалість репродуктивного періоду у самок мишей на 25%.

5451_5.jpg (18.5 Kb)


Жінки переживають менопаузу в різному віці, що передбачає завершення репродуктивної функції. Міжнародна група вчених вивчала генетичні механізми, що асоціюються з настанням менопаузи і виявила нові гени, які регулюють завершення репродуктивної функції.

Досі було відомо про наявність 60 генетичних варіантів, які впливають на тривалість репродуктивної функції. Тепер же вчені розшили їх до 290 і виділили найбільш ключових гравців.

У дослідженні проаналізували дані сотень тисяч жінок європейського і азіатського походження. Вчені виявили, що більшість з виявлених генів також пов'язані з процесами відновлення ДНК і активні з моменту народження, коли власне створюються запаси яйцеклітин.

Довідка: в організмі жінки є певний запас яйцеклітин, який вона витрачає впродовж життя. Їх виснаження призводить до менопаузи.

Серед усіх кандидатів вчені виділили 2 гени, які виявилися найбільш перспективними мішенями для майбутнього лікування.

"Зокрема, у мишей придушення гена CHEK2 і підвищена експресія гена CHEK1 привела до збільшення тривалості репродуктивної функції на 25%", – йдеться у дослідженні.

Коли вчені проаналізували вплив цих генів на організм жінок, виявилося, що відсутність CHEK2 збільшує період репродукції в середньому на 3,5 року.

Нові результати можуть слугувати базою для оцінки ризиків ранньої менопаузи у жінок, а також дають краще розуміння біологічних процесів, які беруть участь в репродуктивному старінні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: гени, репродуктивний вік, планування вагітності, жіноче здоров'я


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Перші спроби знову возз'єднатися після розставання можуть бути дуже різними і, здебільшого, вони пов'язані з причиною цього розставання і з тим, як са

Поради психолога, як відновити стосунки після розставання?

Психологія | 08:00, 21.01.2022

Перші спроби знову возз'єднатися після розставання можуть бути дуже різними і, здебільшого, вони пов'язані з причиною цього розставання і з тим, як саме воно відбулося. Ми дізналися у психологів, з чого слід почати, якщо ви вирішили знову бути разом,

Всі діти впевнені, що їхня мама та тато про все знають. Скільки запитань своїм батькам щодня ставлять маленькі чомучки. Чому трава зелена, чому йде сн

Як правильно відповісти дитині на запитання "Де ви мене взяли?"

Дитина | 01:30, 21.01.2022

Всі діти впевнені, що їхня мама та тато про все знають. Скільки запитань своїм батькам щодня ставлять маленькі чомучки. Чому трава зелена, чому йде сніг, а чому випав зуб, а чому сонечко жовте... Проте, питання про те, звідки беруться діти на багатьо

В інтернеті можна знайти безліч статей про дитячий сон. Існують навіть наукові підходи, винайдені педіатрами. Ми вирішили поділяться з вами іграми та

Лайфхаки, які допоможуть вкласти дитину спати

Дитина | 00:30, 21.01.2022

В інтернеті можна знайти безліч статей про дитячий сон. Існують навіть наукові підходи, винайдені педіатрами. Ми вирішили поділяться з вами іграми та лайфхаками, які вкладуть спати вашу дитину без сліз та ритуалів.

Щозиму наш щоденний догляд ускладнюється такими проблемами, як суха шкіра, обвітрені губи та наелектризоване волосся. Кожна з них часом буває вкрай не

Як доглядати за волоссям, щоб воно не електризувалося

Косметологія | 19:00, 20.01.2022

Щозиму наш щоденний догляд ускладнюється такими проблемами, як суха шкіра, обвітрені губи та наелектризоване волосся. Кожна з них часом буває вкрай неприємною, проте остання може стати справжнім випробуванням для нервів у холодну пору року. На щастя,

Ось що виходить, коли у вас є і діти, і домашні тварини.

Фрази, які ми говоримо і дітям, і домашнім улюбленцям

Мама | 14:00, 20.01.2022

Ось що виходить, коли у вас є і діти, і домашні тварини.

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Як налагодити зв'язок між батьками і дітьми

Психологія | 08:00, 20.01.2022

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Вічно можна дивитися на три речі: на вогонь, на воду і на те, як працює інша людина. Чоловіки, ми переконані, додадуть ще один пунктик - жіночі груди.

Який розмір грудей подобається чоловікам?

Мама | 07:00, 20.01.2022

Вічно можна дивитися на три речі: на вогонь, на воду і на те, як працює інша людина. Чоловіки, ми переконані, додадуть ще один пунктик - жіночі груди. Саме тому ми вирішили дізнатися, грудям якого розміру надають перевагу сильні світу цього.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: