Вчені: Ризик ожиріння може переходити від матері до дочки

Adoption
Date
  • 378 Переглядів
Відповідно до нового дослідження, жінки з ожирінням можуть розділити ризик захворювання зі своїми дочками, але не зі своїми синами.

0751_typy-zhyru-ta-ozhyrinnya-pc-min-1.jpg (24.39 Kb)

Ожиріння є поширеною, серйозною та дорогою хворобою, яка вражає майже половину дорослих і 20 відсотків дітей у всьому світі. Люди з ожирінням мають вищий ризик розвитку діабету, високого кров'яного тиску, проблем із серцем та багатьох інших захворювань.

«Ці результати підкреслюють, що дівчатка, народжені від матерів, які страждають на ожиріння або мають велику кількість жиру в організмі, можуть самі піддаватися більшому ризику накопичення надлишку жиру в організмі», – сказала Ребекка Дж. Мун, дослідниця з Університету Саутгемптона в Саутгемптоні, Великобританія.

Дослідники виміряли жир і м’язи у 240 дітей (9 років і молодше) та їхніх батьків у ранньому дитинстві. Вони використали ці дані, щоб визначити, чи пов’язаний індекс маси тіла (ІМТ) — інструмент скринінгу надмірної ваги й ожиріння — і кількість жиру й м’язів у дитини з показниками їхніх батьків.

Вони виявили, що ІМТ і жирова маса дівчаток подібні до їхніх матерів, що свідчить про те, що дівчата, народжені матерями з ожирінням або високою жировою масою, мають високий ризик розвитку ожиріння або надмірної ваги. Дослідники не виявили такого ж зв'язку між хлопчиками та їхніми матерями, а також дівчатками чи хлопчиками та їхніми батьками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: ожиріння, діти, дівчачка, хлопчики, батьки, матері, Дослідники, ІМТ, вага


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Більшість пар вважають, що запорука романтики – вечері у шикарних ресторанах, поїздки на вихідні та відверту спідню білизну.

Романтика в стосунках після народження дитини - це міф?

Сімейні справи | 09:30, 23.07.2024

Більшість пар вважають, що запорука романтики – вечері у шикарних ресторанах, поїздки на вихідні та відверту спідню білизну.

Насправді ніяк. Звичайно, можна і потрібно говорити про майбутнього малюка з майбутнім старшим братом чи сестрою у доброму ключі. Але ревнощі, практич

Як підготувати дитину 3-4 років до народження молодшого братика чи сестрички?

Сімейні справи | 08:30, 23.07.2024

Насправді ніяк. Звичайно, можна і потрібно говорити про майбутнього малюка з майбутнім старшим братом чи сестрою у доброму ключі. Але ревнощі, практично на 100%, так чи інакше проявлятимуться. І це абсолютно нормально.

Немає жодних правил, порад та іншого. Є лише ваша взаємна домовленість. Можливо, ви вирішите, що чоловік займатиметься приготуванням їжі, а ви берете

Як батькам залишатися на одній хвилі після народження дитини?

Післяпологовий період | 06:20, 23.07.2024

Немає жодних правил, порад та іншого. Є лише ваша взаємна домовленість. Можливо, ви вирішите, що чоловік займатиметься приготуванням їжі, а ви берете на себе турботи за малюком просто тому, що вам обом це подобається і добре виходить. І це нормально.

Мами дбають про дітей так само, як і про себе, а часом - і більше. Чому? Так розпорядилася природа. Взаємозв'язок мами та малюка унікальний.

Взаємозв'язок мами і немовляти просто унікальний - дослідження

Мама | 00:30, 23.07.2024

Мами дбають про дітей так само, як і про себе, а часом - і більше. Чому? Так розпорядилася природа. Взаємозв'язок мами та малюка унікальний.

Не варто логічно переконувати дитину, говорячи їй, що нічого боятися. Малюк уже боїться і логіка батьків йому не допоможе. Краще сказати:

Як батькам реагувати на дитячі страхи?

Дитина | 12:10, 22.07.2024

Не варто логічно переконувати дитину, говорячи їй, що нічого боятися. Малюк уже боїться і логіка батьків йому не допоможе. Краще сказати: "Я з тобою".

Відсутність довіри до оточуючихЩоб не шукати в людях каверзи, дитину з дитинства повинні оточувати позитивно налаштовані та врівноважені родичі. Якщо

Що буде з недолюбленими дітьми?

Психологія | 09:30, 22.07.2024

Відсутність довіри до оточуючихЩоб не шукати в людях каверзи, дитину з дитинства повинні оточувати позитивно налаштовані та врівноважені родичі. Якщо у сім'ї нормою є скандали, істерики, з'ясування стосунків на підвищених тонах, це лякає малюка. Згод

Говорити замість дітей! Все починається з тих радісних моментів, коли на запитання до малюка: «Ой, а хто це такий милий?» батьки поспішають відповісти

Чого не варто робити батькам?

Сімейні справи | 08:30, 22.07.2024

Говорити замість дітей! Все починається з тих радісних моментів, коли на запитання до малюка: «Ой, а хто це такий милий?» батьки поспішають відповісти: «Андрійко (будь-яке інше ім'я)».

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: