Жінки з менструальними болями більш схильні до післяпологової депресії

Adoption
Date
  • 262 Переглядів
Якщо щомісяця перед менструацією у вас виникають сильний головний біль, а також біль в попереку чи внизу живота, є постійні коливання настрою та загальна слабкість, і ви плануєте вагітніть, тоді маєте бути готовими до того, що після народження дитини може виникнути післяпологова депресія.

90_3.jpg (27 Kb)


Співробітники Каролінського інституту (Швеція) та Університету Ісландії стверджують, що обидва стани мають єдині фактори ризику і спричинені спільним чинником – природними гормональними коливаннями.

Появу симптомів обох розладів пов’язують, зокрема, з коливаннями естрогену та прогестерону. Післяпологова депресія виникає в період швидкого зниження рівня стероїдних гормонів після народження дитини. Так само поява симптомів передместруальних розладів зазвичай слідує за швидким спадом гормонів у лютеїновій фазі (період між початком овуляції та менструації).

Жінки переживають такі циклічні коливання гормонів у періоди статевого дозрівання, менструального циклу, вагітності та менопаузи.

Повідомляється, що кожна 3-5 жінка має один із передменструальних розладів, а 11% породіль – перинатальну депресію.

Науковці використали велику базу даних Швеції і проаналізували інформацію про близько 1,8 мільйона вагітностей у період між 2001 та 2018 роками. Учені з’ясували, що в близько 85 тисяч жінок, які мали післяпологову депресію, було діагностовано один із передменструальних розладів.

"Отримані дані свідчать про те, що обидва розлади можуть існувати в континуумі (нерозривності), і підкреслюють важливість визначення цієї схильності в клінічній практиці", – вважають дослідники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, жінка, передменструальний синдром, ПМС, місячні, болючі місячні, післяпологова депресія


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Потрібно усвідомити, що немає жодного сенсу постійно намагатися щось довести, замість того, щоб проживати своє усвідомлене життя, будувати стосунки, з

Як перестати намагатися завоювати материнське схвалення у дорослому віці?

Мама | 07:40, 19.07.2024

Потрібно усвідомити, що немає жодного сенсу постійно намагатися щось довести, замість того, щоб проживати своє усвідомлене життя, будувати стосунки, займатися своїми проектами, або дітьми.

Нейробіологи вже давно з'ясували, що будова та функціонування мозку чоловіків та жінок відрізняються.

Чи є відмінності у будові та функціонуванні мозку чоловіків та жінок?

Здоров'я | 06:20, 19.07.2024

Нейробіологи вже давно з'ясували, що будова та функціонування мозку чоловіків та жінок відрізняються.

Відсутність сепарації б'є по всіх сферах життя. Це можуть бути хворобливі відносини або взагалі їхня відсутність. Проблема у прийнятті рішень, що приз

З якими проблемами стикається людина, яка не сепарувалася від батьків?

Психологія | 00:30, 19.07.2024

Відсутність сепарації б'є по всіх сферах життя. Це можуть бути хворобливі відносини або взагалі їхня відсутність. Проблема у прийнятті рішень, що призводить до внутрішніх конфліктів, невротичних розладів. Кар'єрні провали, ситуації, коли людина не мо

Нездорові, неконструктивні дитячо-батьківські стосунки називаються токсичними. До цього поняття відносять неповажне ставлення до дитини, гіперконтроль

Хто такі токсичні батьки?

Психологія | 11:20, 18.07.2024

Нездорові, неконструктивні дитячо-батьківські стосунки називаються токсичними. До цього поняття відносять неповажне ставлення до дитини, гіперконтроль, жорстку сімейну ієрархію, ігнорування, перевагу однієї дитини над іншою, постійну критику, маніпул

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Чому батькам не варто звертати увагу на дрібниці у поведінці дітей?

Виховання | 10:30, 18.07.2024

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Якими мають бути стосунки дитини з мамою?

Мама | 09:30, 18.07.2024

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характ

Хто винен, що дитина хамить батькам?

Психологія | 08:30, 18.07.2024

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характер? І як з цим бути? Давайте дізнаватися.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: