Методики раннього розвитку дитини

Adoption
Date
  • 8559 Переглядів
2013070551d6c941b874e.jpg

Ранній розвиток - цілий ряд групових і авторських методик, які устоялися протягом десятків років, і має вже спочатку негативну оцінку, тому що розуміння "раннього" розвитку оцінюється, як "передчасне".Пропонуємо вам огляд методик раннього розвитку:

Для більшості батьків поняття раннього розвитку означає лише заняття з дітьми за методикою, у той час як інші навіть не думали, що до навчання дитини можна ставитися так серйозно. Звичайно ж, малюк і без сторонньої допомоги навчитися і повзати, і ходити. Але якщо організувати тренування, то дитина піде в 10 місяців, а без них, наприклад, – в 11. Але ж за місяць малюк може стільки обійти, пізнати і побачити!

В цьому і полягає суть раннього розвитку. У межах індивідуального графіка – це досягнення бажаних результатів і закладка їх на майбутнє. Таким чином, для когось освоєння читання розпочнеться в 3 роки, для когось в 6-7 років. На жаль, поки немає опрацьованого методичного підручника, в якому б чітко описувалися потрібні заняття з дитиною від і до певного віку. Зазвичай кожна сім’я вибирає ту авторську методику, яку вважає потрібною.

Всі методики різні, їх важко класифікувати, але умовно їх можна розділити на творчі і фізичні. З моменту народження до року в житті малюка проходить ціла епоха. Саме в цей час дитина вчиться самостійно піднімати голову, перевертатися, сидіти, повзати, робити перші кроки, їсти, вимовляти слова. Тому на першому етапі найбільш важливим для малюка є фізичний розвиток. Зміцнілі м’язи дозволяють дитині самій встати і побачити те, що знаходиться в квартирі. Крім того, потрібна психологічна методика, яка розвиває пам’ять, мислення і світогляд.

Огляд методик раннього розвитку за Нікітіним

Проблема виховання здорових дітей в нашій країні вперше була піднята педагогами-ентузіастами подружжям Оленою та Борисом Нікітіними. Безліч людей змогли почерпнути з їхніх особистих спостережень за своїми дітьми знання про широкі можливості, закладених з самого народження і згасаючих без розвитку. Нікітіним вдалося виділити три найважливіших безумовних рефлексу: рефлекс Робінзона (відштовхування від землі або іншої твердої поверхні), хапальний рефлекс (дитина сильно хапається за запропонований палець, паличку і т.п.) і плавальний захисний рефлекс (у воді крихітка активно рухає ручками-ніжками, не дає собі потонути). Саме ранній розвиток, а не свідоме гальмування батьками цих навичок, не дозволяє дитині "забути" їх, розвинути дані здібності по "першому колу". А це в свою чергу дає можливість дитині раніше навчитися ходити, бігати, стрибати, в той час, як переучуватися заново набагато важче.

Старші діти теж не були обійдені увагою. Їм надавати цілі спортивні комплекси, зроблені своїми руками. Вводилися елементарні гартують процедури, найпростіший масаж.

Масару Ібука "Після трьох уже пізно"

Масару Ібука видав книгу "Після трьох уже пізно", яка своєю появою наробила багато шуму. У книзі йдеться про те, що максимум можливостей закладено в дітях в період інтенсивного росту мозку – до трьох років. Саме в цей час закладається імунітет, формується характер, поведінку в суспільстві. Автор неодноразово підкреслює, що при хороших генах, потрібно займатися з малюком по максимуму. Праця Масару Ібука вселяє оптимізм і віру в досягненні високих результатів.

Огляд методик раннього розвитку: динамічна гімнастика

Динамічна гімнастика, розроблена Труновим і Китаєвим, задовольняє потреби малюка до 1 року, які пов’язані з рухом, а також розвиває рефлекси. Дана методика зародилася в далекому минулому: на Русі часто брали дітей за пахви, злегка підкидали, а хлопців – крутили навколо себе, обхопивши за руки і за ноги. Таким чином, батьки дають можливість дітям рухатися, навіть коли дитина сама не може реалізовуватися. Після того, як дитина навчилася повзати і ходити, вправи втрачають свій сенс. Потрібно використовувати сили малюка, підключаючи зарядки, ігри, вправи на спорткомплексі.

Контакт з матір’ю

З народження і до 3-х років для дитини головним залишається контакт з матір’ю, тактильні відчуття. Зараз став відомий факт, що діти, які живуть в племенах, де їх носять на собі матері до 3-х років, випереджають за своїм розвитком своїх однолітків з європейських країн. Тільки лише завдяки іграшкам, школі, всіляким розвиваючим групам, європейські діти обганяють дітей з племен. Дитина через тактильні відчуття пізнає світ, у неї формується образ фізичного предмета. Крім того, як вважають психологи, діти до 5-ти років пізнають оточення через емоції і почуття.

Плавати раніше, ніж ходити

На жаль, невідомо, хто перший був засновником методики розвитку, яка полягає в тому, щоб не просто купати малюка, але і плавати з новонародженим. Плавання – це потужна лікувальна та оздоровча процедура, спрямована на розвиток дихання, зміцнення хребта і загального тонусу. Відомо, що плавання позбавляє від захворювань неврології, покращує апетит, розвиває витривалість. Пересування малюка у воді обмежене, адже він ще не вміє керувати своїм тілом, тому потрібно спиратися на техніку і вправи. Плавання зміцнює м’язи дитини, вчить її орієнтуватися в просторі. Отже, дитина починає раніше вставати, ходити і т.д. З народження заняття повинні проходити спочатку в домашній ванні, а потім в басейні. Завдання батьків – прищепити любов до водних процедур, навчити малюка постановці дихання, а потім – пірнання. Якщо ви відчуваєте невпевненість у своїх діях – знайдіть інструктора, який допоможе уникнути помилок під час плавання.

В ТЕМУ: Розвиток мислення однорічної дитини

Методика раннього розвитку Сесіль Лупан "Повір у своє дитя"

Сесіль Лупан показує, що зовсім не обов’язково мати багато вчених ступенів в педагогіці або медицині, щоб виховувати розвинених здорових дітей. Вирощуючи двох своїх дочок, вона не слідувала сліпо існуючим методикам, а пристосовувала їх до своїх дітей, змінювала. Результатом її роботи стала книга "Практичне керівництво: повір в своє дитя". Тут не знайти докладного керівництва, як робити з дітей геніїв. Книга розкриває батькам світ дитини, починаючи з самого народження.

Найважливіше значення Лупан надавала рахунку, адже він – основа будь-яких обчислень. Тому вона наполягала на його вивченні в першу чергу. Рахуйте скрізь і всюди, вимовляючи цифри вголос виразно і чітко. Ваші старання помітить і дитина. Вона буде рахуати разом з вами. Обов’язково хваліть її за будь-які спроби. При переході до десятків потрібно дати дитині поняття про нулі, адже це особлива цифра. У цьому допоможуть жартівливі питання: "Скільки слонів у твоїй кишені?", "Скільки жаб висить на люстрі?". Крім того, дитина повинна знати зворотний рахунок, адже без нього малюк не навчиться віднімати, і парні і непарні цифри. Необхідно прагнути навчити дитину рахунку різноманітними способами уникаючи монотонності.

Кубики Зайцева

Методика розвитку Зайцева заснована на системному ігровому навчанні. Читання побудовано на принципі букв і складів, які дитина намагається знайти. Знаходячи потрібні букви, дитина складає слова. Кубики, різні за кольором, з перших днів гри вчать читати і писати кубиками. Але читання має лягати на підготовлений грунт. Не слід навчати цього дитину з року, адже це творчий процес. Показуючи малюку букви на кубиках з півроку, батьки прирікають себе на нескінченне число повторень, тому що дитина не в змозі все запам’ятати. А от з 3-4 років, коли дитина свідомо розмовляє і комбінує слова, методика Зайцева приносить хороший результати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: розвиток, мислення, ігри, дитина, мама, батьки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

«Вода надміру навантажує незрілі нирки дитини»: чим поїти малюка в спеку?

Дитина | 12:10, 13.04.2024

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 2

Вчені розкрили загадку раптової смерті немовлят уві сні

Немовля | 10:30, 13.04.2024

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 20% дітей у віці від народження до року.

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сил

Діти найчастіше дістають струс мозку у віці до 4 років - медики

Хвороби | 08:30, 13.04.2024

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сильно вдаритися головою.

Молоді батьки не рідко прагнуть дати своїм дітям усе, усе, що можуть. І якщо є така можливість - обдаровувати прикрасами та оберегами з раннього дитин

Хрестики і обереги в колисці чи колясці: лікарка попередила про небезпеку дитячих прикрас

Дитина | 06:20, 13.04.2024

Молоді батьки не рідко прагнуть дати своїм дітям усе, усе, що можуть. І якщо є така можливість - обдаровувати прикрасами та оберегами з раннього дитинства. Чому так робити не варто?

Молочні кірки - це форма себорейного дерматиту, який буває у більше 10% немовлят і проходить у віці від 3 місяців до першого року життя. Наші бабусі в

Дерматологиня розповіла, що робити з молочними кірками в немовлят

Немовля | 12:10, 12.04.2024

Молочні кірки - це форма себорейного дерматиту, який буває у більше 10% немовлят і проходить у віці від 3 місяців до першого року життя. Наші бабусі вчили наших мам, а ті - нас, що дитинці потрібно змастити голову олійкою, а потім вичісувати гребінце

Шкіра маленький дітей дуже чутлива до миючих засобів, навіть коли мова йде про вибір прального порошку для дитячих речей.

Суміші, які особливо шкідливі для шкіри немовлят: що важливо знати про прання дитячого одягу?

Дитина | 18:50, 11.04.2024

Шкіра маленький дітей дуже чутлива до миючих засобів, навіть коли мова йде про вибір прального порошку для дитячих речей.

Батьківство - це чудовий період в житті, проте, дуже виснажливий і відповідальний. Часом батьки, не хотячи цього, ображають дітей, знецінюють їхні ста

Підказки батькам від психолога Юлії Гіппенрейтер

Психологія | 07:40, 11.04.2024

Батьківство - це чудовий період в житті, проте, дуже виснажливий і відповідальний. Часом батьки, не хотячи цього, ображають дітей, знецінюють їхні старання, досягнення чи мрії. І це не може не засмучувати. Саме тому сьогодні ділимося порадами психоло

Коментарі до новини

 Коментує: Анна  | 12.07.2016 - 16:40
Всебічний аналіз методики раннього розвитку дитини можна прочитати у 6-му номері психологічного журналу "Експеримент".

Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: