У грудному молоці знайдений компонент, який відповідає за розум дитини

Adoption
Date
  • 231 Переглядів
Речовини, що містяться в материнському молоці, відіграють важливу роль у розвитку нервової системи зростаючої дитини. У новій роботі на цю тему дослідники з Каліфорнійського університету Сан-Дієго і Лос-Анджелеського дитячого госпіталю встановили, що олігосахарид 2'-фукозіллактоза (2'-FL), виявлений у грудному молоці, сприяє розвитку когнітивних здібностей дитини.

6268_3.jpg (17.18 Kb)


Автори дослідження проаналізували склад грудного молока, а також частоту годування груддю у віці одного і шести місяців у 50 пар «мати — дитина». У молоці визначалася концентрація олігосахаридів; ступінь когнітивного розвитку дітей вимірювалася через 24 місяці після народження з використанням стандартизованого тесту Bayley-III.

«Завдяки нашій високопродуктивній аналітичній платформі ми можемо за короткий час кількісно оцінити олігосахариди в сотнях зразків грудного молока, — говорить один з авторів роботи, спеціаліст з педіатрії Ларс Боде. — Ця технологія дозволяє нам пов'язувати відмінності у складі молока з конкретними параметрами у дітей».

Дослідження показало, що кількість 2'-FL в грудному молоці в перший місяць годування була пов'язана зі значно більш високими показниками когнітивного розвитку у дітей до двох років. При цьому кількість олігосахариду у молоці через шість місяців після народження ніяк не співвідносилася з когнітивними показниками: це дає можливість припустити, що корисний вплив 2'-FL проявляється на найбільш ранніх етапах життя.

«Багато досліджень повідомляють про позитивний вплив грудного вигодовування на когнітивний розвиток. Ми хотіли конкретно визначити, що є причиною цього ефекту, — говорить ведучий автор дослідження Майкл Горан. — Поряд з виявленням впливів олігосахариду 2'-FL ми також хотіли визначити терміни, коли він найбільш важливий для розвитку дитини".

Можливість виявлення факторів, критичних для раннього розвитку нервової системи, дозволяє скласти рекомендації для тих дітей, чиї матері відчувають проблеми з лактацією або з будь-яких причин не мають достатньої кількості 2'-фукозіллактози в грудному молоці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: грудне молоко, грудне вигодовування, розум дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплин

Бабусина мудрість: «Чому не можна карати дітей?»

Сімейні справи | 06:20, 11.04.2024

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплинуло на все наше подальше життя.

Сьогодні серед найменших українців вже важко знайти Михасика чи Іринку, зате є багато Данів, Лео та Інесс. А чи знали ви, що такі українські імена, як

Топ-10 українських імен єврейського походження

Вибираємо Ім'я | 00:30, 11.04.2024

Сьогодні серед найменших українців вже важко знайти Михасика чи Іринку, зате є багато Данів, Лео та Інесс. А чи знали ви, що такі українські імена, як Соломія та Єва теж мають іншомовне походження?

Американська Академія Педіатрії рекомендує годувати дітей виключно грудним молоком до 6 місяців, так що, по можливості, не варто починати процес відлу

6 порад, як відлучити дитину від грудного вигодовування

Мама | 14:50, 06.04.2024

Американська Академія Педіатрії рекомендує годувати дітей виключно грудним молоком до 6 місяців, так що, по можливості, не варто починати процес відлучення від грудей до цього віку, а краще - до року.

Канадські вчені з університету Британської Колумбії з'ясували, чому першими словами дитини багатьох країн світу є, як правило, слова мама й тато. Фахі

Медики розкрили секрет перших слів дитини

Немовля | 09:30, 06.04.2024

Канадські вчені з університету Британської Колумбії з'ясували, чому першими словами дитини багатьох країн світу є, як правило, слова мама й тато. Фахівці стверджують, що вся справа у звуковій структурі слів.

Чому шкіра малюків така ніжна, чому більшість новонароджених пухлі... Про це та інше читайте у нашому матеріалі.

5 особливостей, які є у немовлят при народженні

Немовля | 12:10, 05.04.2024

Чому шкіра малюків така ніжна, чому більшість новонароджених пухлі... Про це та інше читайте у нашому матеріалі.

Практично, кожна мама замічає, що при народженні у її дитини один колір очей, а коли малюк підростає - то зовсім інший. Чому так?

Чому у дітей змінюється колір очей?

Дитина | 10:30, 05.04.2024

Практично, кожна мама замічає, що при народженні у її дитини один колір очей, а коли малюк підростає - то зовсім інший. Чому так?

Діти, які мають занадто багато іграшок, легше відволікаються та не використовують якісно час, проведений за грою.

Велика кількість іграшок вдома погано впливає на дітей, – дослідження

Дитина | 12:10, 04.04.2024

Діти, які мають занадто багато іграшок, легше відволікаються та не використовують якісно час, проведений за грою.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: