Чому люди хворіють на рак і чи спадковість на виникнення хвороби?

Adoption
Date
  • 5996 Переглядів
Багато людей, у яких родичі хворіли на рак, хвилюються, що і їх може спіткати це горе, адже часто медики говорять про "спадковість" даного захворювання. Чи так це насправді?

2541_591920a-golyak-depositphotos.jpg (15.29 Kb)


Про причини і природу ракових захворювань розповів відомий ізраїльський онколог Цві Бернштейн.

Нормальні клітини мають певний час життя, в той час як пухлинні клітини виробляють спеціальні білки, які роблять їх «безсмертними». Вони можуть нескінченно розмножуватися.

Друге: старт-сигнал. Здорова нормальна клітина починає розмножуватися, коли організм дає сигнал «гоу». Пухлинні клітини не потребують такого сигналу, вони самі собі господарі.

Сигнали стоп: нормальні клітини в якийсь момент припиняють ділитися, отримавши сигнал «стоп» від організму, пухлинні клітини цей сигнал ігнорують.

Планована смерть клітини. Здатність до «самознищення» властива здоровій клітині, пухлинні клітини не підкоряються сигналами самогубства і продовжують ділитися.

Здатність всередині себе розвивати кровоносні судини — нею володіють тільки ракові клітини. Таким чином вони можуть доставляти всередину себе нові живильні речовини, в результаті чого відбувається її експансія.

Так чому ж ми хворіємо на рак? З-за чого відбуваються мутації?

Напевно, усі ми чули історію про те, що чийсь дідусь все життя пив міцний портвейн і курив «Біломор», працював на шкідливому виробництві, але при цьому був абсолютно здоровим, а помер у віці 97 років від нещасного випадку. І водночас чуємо про міцного атлета тридцяти років, який регулярно тренується, не вилазячи зі спортзалу, дотримується здорового способу життя, несподівано захворює на рак. Чому так сталося?

Так от, є теорія, яка називається good luck — bad luck, тобто: пощастило — не пощастило. Вчені, які розробили її, встановили, що ризик захворіти на рак залежить від кількості ділень стовбурових клітин: чим вона вище, тим вище ризик.

У 66% випадків мутації випадкові. Не залежать від навколишнього середовища, від спадковості. Тому запам'ятайте головне: нічого з того, що ви зробили або не передбачили не робить вас відповідальним за вашу хворобу.

Так, образ життя теж грає роль в процесі мутацій клітин, але зовсім незначну. Те ж стосується і спадковості — всього 5% випадків захворювання на рак сталися з цієї причини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: рак


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Медики фіксують постковідні психічні розлади

Мама | 13:30, 10.02.2021

Люди, які перехворіли коронавірусом, ризикують відчути на собі певні психічні розлади.

Якщо раніше діти з аутизмом були чимось незвіданим: медики мало знали про хворобу, батьки лячно дивились на своє дитя і не знали куди податися, то теп

Як змінилося виховання дітей з аутизмом?

Патологія | 07:00, 09.02.2021

Якщо раніше діти з аутизмом були чимось незвіданим: медики мало знали про хворобу, батьки лячно дивились на своє дитя і не знали куди податися, то тепер, із плином десятиліть, дана хвороба не так лякає усіх, хто з нею стикається.

Порушення сну при цукровому діабеті

Патологія | 15:30, 06.02.2021

Безсоння часто супроводжує діабетиків. Причини цього можуть бути різними.

Вплив брудного повітря на серцево-судинну систему

Мама | 17:30, 05.02.2021

Крихітні частинки забруднювачів повітря, які називаються дрібними твердими частинками, можуть мати перелік наслідків для здоров'я, а вплив їх високих рівнів є відомим фактором ризику серцево-судинних захворювань.

Сонний параліч: хто до цього схильний?

Мама | 14:30, 05.02.2021

Сонний параліч виникає через порушений поділу фаз нічного сну.

Синтетичний одяг провокує появу раку

Мама | 11:00, 03.02.2021

Речовини, які застосовують під час виробництва синтетичних тканин, можуть впливати на організм як канцерогени.

Рак можна подолати, якщо вчасно діагностувати. Проблема в тому, що українці не люблять ходити до лікарів і шкодують гроші на перевірку здоров'я, тому

5 ранніх ознак раку крові, які не можна ігнорувати

Патологія | 05:00, 02.02.2021

Рак можна подолати, якщо вчасно діагностувати. Проблема в тому, що українці не люблять ходити до лікарів і шкодують гроші на перевірку здоров'я, тому варто більше прислухатись до свого організму.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: