Як змінилося виховання дітей з аутизмом?

Adoption
Date
  • 163 Переглядів
Якщо раніше діти з аутизмом були чимось незвіданим: медики мало знали про хворобу, батьки лячно дивились на своє дитя і не знали куди податися, то тепер, із плином десятиліть, дана хвороба не так лякає усіх, хто з нею стикається.

2962_4.jpg (79.7 Kb)


Головна зміна – вік діагностики. 10 років тому про аутизм говорили в 4-5 років, навіть якщо сім'ю щось бентежило раніше. Зараз же дитину можуть спостерігати вже у 2-3 роки. Хоча і такої позитивної динаміки недостатньо, адже до 2 років при ранньому втручанні багато можна скорегувати.

Також 10 років тому фахівців, які діагностували аутизм, були одиниці, і тільки психіатри могли вести про це діалог. Сьогодні ж на симптоматику можуть вказати й неврологи, і педіатри. Вони не мають права ставити діагноз, але звернути увагу батьків на ознаки розладу – цілком.

Батьки як і раніше не розголошують про діагноз, але це відбувається до певного моменту. У ранньому віці не афішують категорично, сім'ї дошкільнят і молодших школярів – 50/50. А далі вже неможливо приховувати очевидне.

Але батьки не стільки приховують дитину, скільки "це сталося у мене". Сім'ї відчувають себе неповноцінними, поганими, винуватими.

До того ж зараз медики не пояснюють, що після діагнозу треба подальші обстеження, спостерігатися, дізнаватися, уточнювати, розробити стратегію втручання. Раніше уважніше ставилися, а тепер медичний контроль втрачено.

Найпоширеніша помилка – гонитва за нормою. Без фундаментального педагогічного процесу, окрема методика не дасть якісного і тривалого результату. Можливо, купання з дельфінами й викличе емоцію, але її треба десь застосувати. А де і як, якщо немає комплексного навчального середовища та підходу? Тому потрібні спеціалізовані садочки і школи для таких діток.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, розвиток, аутизм


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Говорити про виникнення передракового стау органів шлунково-кишкового тракту можуть деякі симптоми, включаючи на перший погляд нешкідливі, наприклад,

Основні симптоми передракового стану

Здоров'я | 09:00, 05.04.2021

Говорити про виникнення передракового стау органів шлунково-кишкового тракту можуть деякі симптоми, включаючи на перший погляд нешкідливі, наприклад, печію або здуття живота.

Лікарі попереджають, що при тривалій відсутності сексу посилюється схильність до різних патологій.

Патології, які виникають через відсутність статевого життя

Секс | 10:30, 02.04.2021

Лікарі попереджають, що при тривалій відсутності сексу посилюється схильність до різних патологій.

Серцевий напад небезпечний для життя і вимагає негайного звернення до лікаря, але його симптоми можуть асоціюватися з іншими станами.

Основні симптоми серцевого нападу

Здоров'я | 15:30, 01.04.2021

Серцевий напад небезпечний для життя і вимагає негайного звернення до лікаря, але його симптоми можуть асоціюватися з іншими станами.

Лікар розповіла, чи можна вилікувати ендометріоз

Мама | 21:00, 31.03.2021

"Від ендометріозу немає ліків, але у жінок є кілька варіантів лікування хворобливого стану", - каже експерт Крістін Райлі.

Золотий пил в контактних лінзах допоможе в боротьбі з дальтонізмом за рахунок блокування специфічних різновидів світла. До такого висновку прийшли дос

Контактні лінзи допоможуть розрізняти кольори

Мама | 21:00, 30.03.2021

Золотий пил в контактних лінзах допоможе в боротьбі з дальтонізмом за рахунок блокування специфічних різновидів світла. До такого висновку прийшли дослідники з Великобританії.

Лікарі розповіли, про що може сигналізувати головний біль зранку.

Основні причини ранкового головного болю

Здоров'я | 00:20, 24.03.2021

Лікарі розповіли, про що може сигналізувати головний біль зранку.

Звуки, пов'язані з позитивним досвідом минулого, можуть значно поліпшити самопочуття, знизити депресивний настрій і полегшити поведінкові проблеми у л

Музика покращує стан пацієнтів з деменцією

Патологія | 23:00, 23.03.2021

Звуки, пов'язані з позитивним досвідом минулого, можуть значно поліпшити самопочуття, знизити депресивний настрій і полегшити поведінкові проблеми у людей з втратою пам'яті.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: