Як не прогавити перші ознаки аутизму у дитини

Adoption
Date
  • 1372 Переглядів
Багато років на питання, коли вперше були помічені проблеми розвитку, батьки давали одну відповідь із двох: "наша дитина нормально розвивалась до року, а потім відбувся регрес" або ж "я із самого початку відчувала, що з малюком щось не так, але інші казали, що я істерична мати". Нині ситуація покращується і таким дітям швидше ставлять правильний діагноз.

0540_7.jpg (33.22 Kb)


Більшість мам інтуїтивно відчувають немовлят і дослухаються до них. Довгі очікування остаточного діагнозу в багатьох випадках призводять до втрати вікна можливостей. Також важливо враховувати, що занепокоєна мати передає стрес дитині, і це створює коло, яке тільки погіршує ситуацію.

Перші ознаки, які можуть свідчити про аутизм:
- Відсутність прямого зорового контакту з людьми, але є контакт очей із предметами. Дитині з аутизмом не важко дивитися на предмет, але вона відчуває значні труднощі при безпосередньому зоровому контакті з людьми.
- Надмірна пасивність. Відсутність плачу, мінімальна рухливість, брак інтересу до оточення. Часто здається, що дитині комфортно, адже вона не демонструє ознак переживань або голоду. Може спати цілу ніч протягом перших місяців життя, також не виявляє ніякої цікавості до свого оточення.
- Відсутність реакції на голос або присутність батьків: не повертає голову, коли називають ім'я, немає посмішки чи лепету. Слід розрізняти недостатню реакцію на голос або відсутність реакції на присутність батьків. Навіть якщо дитина не чує, вона завжди відреагує на присутність батьків.
- Затримка моторного розвитку – пізнє повзання, ходьба, гіпотонус. Є діти в зоні ризику, чий руховий розвиток є відповідним, проте часто в немовлят спостерігається гіпотонус – низький рівень м'язового напруження.
- Надмірна активність: безперервний плач відсутність фізичного спокою (і це не пов'язано з будь-якою медичною причиною). Іноді немовлята, які здаються пасивними впродовж першого року, стають активними на другому році життя.
- Відсутність апетиту або відмова від їжі. У багатьох випадках ці проблеми можна побачити вже в перші місяці життя.
- Прискорений ріст окружності голови у порівнянні з початковою величиною – деякі немовлята народжуються з нормальною окружністю голови, але впродовж двох років вона швидко росте.
- Відмова від дотику батьків: вигинання тіла назад або скорочення тіла. Деякі немовлята відчувають сенсорні перевантаження, тому уникають будь-якого фізичного контакту. Очевидно, це викликає сильні переживання батьків. Але важливо пам'ятати, що цим дитина демонструє не відмову від них, а складнощі з тактильним сприйняттям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: ознаки аутизму у дитини


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Дослідники зі США виявили, що спілкування з котами допомагає дітям з аутизмом покращити емпатію і знизити тривожність.

Дітям з аутизмом потрібне спілкування з котами - дослідження

Дитина | 07:00, 07.05.2022

Дослідники зі США виявили, що спілкування з котами допомагає дітям з аутизмом покращити емпатію і знизити тривожність.

Про викидень завжди розповідають приглушеним тоном – якщо взагалі говорять! – але вони трапляються несподівано часто, при одній із чотирьох (!) вагітн

Як часто можуть повторюватись викидні?

Патологія | 12:00, 02.05.2022

Про викидень завжди розповідають приглушеним тоном – якщо взагалі говорять! – але вони трапляються несподівано часто, при одній із чотирьох (!) вагітностей. З технічної точки зору, викидень трапляється, коли ембріон або плід не виживає у матці в перш

Миготлива аритмія - це нерегулярний і часто дуже прискорений серцевий ритм (аритмія), який може призвести до утворення тромбів у серці. Аритмія підвищ

Що таке миготлива аритмія?

Хвороби | 23:00, 17.04.2022

Миготлива аритмія - це нерегулярний і часто дуже прискорений серцевий ритм (аритмія), який може призвести до утворення тромбів у серці. Аритмія підвищує ризик інсульту, серцевої недостатності та інших серцевих ускладнень.

Антифосфоліпідний синдром - це стан, при якому імунна система помилково створює антитіла, які атакують тканини в організмі. Ці антитіла можуть виклика

Антифосфоліпідний синдром: причини та симптоми

Хвороби | 19:00, 15.04.2022

Антифосфоліпідний синдром - це стан, при якому імунна система помилково створює антитіла, які атакують тканини в організмі. Ці антитіла можуть викликати утворення тромбів в артеріях і венах.

В умовах воєнного стану вимоги до виїзду дітей за кордон, в тому числі – з інвалідністю, є спрощеними. Діти з інвалідністю разом з особами, які їх суп

Як перетнути кордон з дитиною із інвалідністю?

Сімейні справи | 05:00, 13.04.2022

В умовах воєнного стану вимоги до виїзду дітей за кордон, в тому числі – з інвалідністю, є спрощеними. Діти з інвалідністю разом з особами, які їх супроводжують, мають право на позачерговий перетин державного кордону України.

Гострі кондиломи зароджуються тільки у 1-2% людей, інфікованих ВПЛ «низького ризику». Розвиток кондилом і ймовірні подальші рецидиви можливі лише при

Родимки на статевих органах: про які хвороби вони свідчать?

Хвороби | 07:00, 28.03.2022

Гострі кондиломи зароджуються тільки у 1-2% людей, інфікованих ВПЛ «низького ризику». Розвиток кондилом і ймовірні подальші рецидиви можливі лише при ослабленні місцевого і загального імунітету. Зазвичай загострені кондиломи зароджуються в місцях, що

Таке явище може з’являтися з багатьох причин.

Чи варто хвилюватись через ущільнення в грудях?

Здоров'я | 05:00, 28.03.2022

Таке явище може з’являтися з багатьох причин.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: