Виділення після пологів: норма чи ні?

Adoption
Date
  • 2183 Переглядів
Маткові виділення після пологів називають лохіями. Вони складаються з клітин крові - лейкоцитів, еритроцитів, тромбоцитів, плазми, що проникає з поверхні рани матки, а також відмираючого епітелію, що вистилає матку, і слизу з шийного каналу.

12_novorozhdennyi-s-mamoi.jpg (42.78 Kb)

У нормі післяпологові виділення повинні тривати протягом 6-8 тижнів. Стільки часу потрібно для відновлення матки після вагітності та пологів,

Кількість лохий з часом зменшується, змінюється їх склад і колір. Це пояснюється поступовим загоєнням поверхні рани, яка утворюється на ендометрії після відділення плаценти.

У цей період молода мама перебуває в родовому блоці під наглядом лікарів, тому що велика ймовірність виникнення маткової кровотечі через порушення скорочувальної функції матки. У нормі відразу після пологів виділення кров'янисті і досить рясні, вони не повинні перевищувати 400 мл і викликати у жінки погіршення самопочуття, слабкість і запаморочення.

Щоб запобігти післяпологове кровотеча, на низ живота кладуть лід і спорожняти сечовий міхур за допомогою катетера. Внутрішньовенно вводять окситоцин або метілегрометріл - препарати, які скорочують мускулатуру матки, тим самим перекриваючи відкриті кровоносні судини в місці, де прикріплялася плацента. Це потрібно для того, щоб не допустити крововтрату.

Перші 2-3 дні
Лохії також мають кров'яної характер і досить рясні - близько 300 мл за перші три доби. Нормально, якщо прокладка повністю наповнюється за 1-2 години. Іноді виділення бувають зі згустками і мають прілий запах, як під час менструацій. Поступово обсяг лохий скорочується, і вони стають червоно-коричневими. Часто їх кількість збільшується під час руху. Виділення можуть з'являтися при пальпації живота лікарем.

Якщо обсяг виділень збільшується, негайно скажіть про це лікарю - є ймовірність пізніх післяпологових кровотеч, які можуть виникнути через дві години і більше після народження малюка.

В середньому, пам'ятайте, виділення тривають близько 1,5 місяця. За цей час організм потроху відновлюється після вагітності і минулих пологів. Якщо лохії закінчилися через пару днів або тижнів після пологів, варто звернутися за допомогою до фахівців, так як ваша матка не скорочується належним чином, а це загрожує серйозними ускладненнями. Те ж саме стосується і ситуації, коли виділення не припиняються досить велику кількість часу, що може говорити про кровотечу, поліпах в матці, запальному процесі і т.д.

Виділення через місяць після пологів
Рясні виділення в перший місяць досить бажані - таким чином відбувається очищення порожнини матки. Крім цього, в лохіях після пологів утворюється мікробна флора, яка згодом може стати причиною всіляких запальних процесів всередині організму.

У цей час необхідно уважно дотримуватися особистої гігієни, адже кровоточива рана може бути інфікована.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пологи, післяпологовий період, виділення, лохії, жінка, мама


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як називається цей синдром? Повідомляє сайт Наша мама.

Чому після вагітності виникають судоми тіла

Післяпологовий період | 19:00, 04.08.2020

Як називається цей синдром? Повідомляє сайт Наша мама.

Пояснює Уляна Супрун. Повідомляє сайт Наша мама.

Чому під час грудного вигодовування вас болять груди

Післяпологовий період | 15:00, 03.08.2020

Пояснює Уляна Супрун. Повідомляє сайт Наша мама.

В чому причини? Повідомляє сайт Наша мама.

Чотири причини виникнення лактаційного кризу

Післяпологовий період | 11:00, 01.08.2020

В чому причини? Повідомляє сайт Наша мама.

Харчування, вправи... Що ще? Повідомляє сайт Наша мама.

Як позбутися обвислого живота після пологів

Післяпологовий період | 14:00, 31.07.2020

Харчування, вправи... Що ще? Повідомляє сайт Наша мама.

Скільки потрібно чекати? Повідомляє сайт Наша мама.

Коли після пологів припиняються кров'янисті виділення

Післяпологовий період | 18:00, 29.07.2020

Скільки потрібно чекати? Повідомляє сайт Наша мама.Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: