6 міфів про зачаття, які вже давно треба забути

Adoption
Date
  • 133 Переглядів
Наші бабусі жили ще в ті часи, що коли парі кілька місяців не вдавалося зачати дитину, їм вже пророчили бездітне життя і звинувачували у всьому жінку. Часи змінилися, а у деякі міфи про зачаття люди досі вірять.

8551_13a.jpg (25.16 Kb)

МІФ 1. Якщо не виходить завагітніти протягом трьох місяців, у вас серйозні проблеми зі здоров'ям

Якщо зачаття дитини не відбувається протягом трьох місяців, це ще не говорить про можливе безпліддя. Згідно зі статистикою, на зачаття дитини парі необхідно в середньому від 6 до 12 місяців. Тому, якщо не вдається швидко завагітніти, не варто панікувати. Фахівці вважають, що починати діагностику безпліддя стоїть в тому випадку, коли не виходить завагітніти після 12 місяців регулярного статевого життя без застосування засобів контрацепції.

МІФ 2. Зачаття дитини може статися тільки в день овуляції

Як виявилося, не всі жінки, які намагаються розрахувати овуляцію і тримають під подушкою календар овуляції, знають, що статевий акт повинен відбутися за кілька днів до овуляції, а не під час неї. Домашні тести на овуляцію показують, що сплеск гормонів відбувається раніше, ніж яйцеклітина виходить з яєчника.

Тому якщо ви плануєте зачаття дитини, то чекати, коли настане овуляція, не має сенсу. Адже сперматозоїди живуть в від 3 до 5 днів, протягом яких у вас зберігаються високі шанси на зачаття дитини. Якщо ж ви будете чекати, поки настане овуляція, то можете пропустити заповітний момент виходу яйцеклітини.

МІФ 3. Чим частіше ви займаєтеся сексом, тим вищі шанси завагітніти

У всіх нас різний темперамент. Комусь достатньо займатися сексом раз на тиждень, комусь він необхідний кожен день. Але якщо щоденний секс - це лише спроба не пропустити овуляцію і збільшити шанси зачати дитину, то вас чекає розчарування.

Справа в тому, що чим частіше чоловік досягає оргазму, тим менше сперматозоїдів міститься в його спермі.
У той же час, сперматозоїди можуть залишатися активними в цервікальній рідині кілька діб, тому для зачаття дитини досить займатися сексом раз в 2-3 дня.

МІФ 4. Деякі пози в сексі або після нього збільшують шанси на зачаття дитини

Так, існує міф, що шанси на зачаття дитини збільшуються, якщо займатися сексом в місіонерській позиції. Однак немає ніяких наукових доказів того, що певні пози в сексі підвищують шанс зачати дитину.

Або що "берізка" після сексу допомагає завагітніти. Хоча деяким сперматозоїдам "берізка" дійсно може допомогти швидше досягти мети, однак це не найефективніший спосіб наблизити зачаття дитини. Адже під час статевого акту в піхву потрапляють десятки мільйонів сперматозоїдів, так що спроби "зловити" кількох "втікачів" навряд чи виправдані.

МІФ 5. Оргазм у жінки збільшує вірогідність зачаття

Немає ніяких наукових підтверджень тому, що оргазм у жінки сприяє настанню вагітності. Обов'язковою умовою успішного зачаття є тільки чоловічий оргазм, але це і так очевидно.

МІФ 6. Можливе планування статі дитини

Часто при плануванні вагітності майбутні мами студіюють інформацію, як зачати хлопчика або як зачати дівчинку. Однак планування статі дитини неможливо! Стать майбутньої дитини залежить від того, яка чоловіча хромосома зіллється з жіночою Х-хромосомою. В еякуляті присутні сперматозоїди двох видів - Х і Y. Для зачаття хлопчика потрібно, щоб до яйцеклітини швидше дістався Y-сперматозоїд, а для зачаття дівчинки - Х-сперматозоїд. Це лотерея, на результат якої неможливо вплинути без допомоги новітніх репродуктивних технологій.

Звичайно, вчені визнають, що Y-сперматозоїди більш легкі і рухливі, але менш живучі. А ось Х-сперматозоїди - навпаки, важкі і повільні, але більш витривалі і можуть залишатися активними впродовж декількох днів. Тому можливо, що якщо статевий акт стався за кілька діб до того, як наступила овуляція, то більше шансів дочекатися "жіночих" сперматозоїдів. Якщо ж статевий акт відбувся відразу після овуляції, то шанси дістатися першими до яйцеклітини вище у більш рухливих "чоловічих" сперматозоїдів.

Однак це всього лише гіпотеза, яка не може гарантувати зачаття дитини певної статі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: зачаття, планування вагітності


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Фізичне здоров'я жінок, які зробили аборт, є нічим не гіршим за тих, хто відмовився від переривання вагітності. Так, у довгостроковій перспективі збер

Небажана вагітність для жінок є більш небезпечною за аборт - лікарі

Аборт | 10:00, 16.10.2021

Фізичне здоров'я жінок, які зробили аборт, є нічим не гіршим за тих, хто відмовився від переривання вагітності. Так, у довгостроковій перспективі збереження небажаної вагітності може нашкодити жінкам більше, ніж аборт.

Вчені виявили, що якщо цукровий діабет 1 типу у жінок діагностують в ранньому віці, то місячні у них починаються пізніше, а менопауза – раніше.

Хвороба, яка сильно скорочує дітородний вік жінки

Мама | 12:00, 14.10.2021

Вчені виявили, що якщо цукровий діабет 1 типу у жінок діагностують в ранньому віці, то місячні у них починаються пізніше, а менопауза – раніше.

Високі концентрації гормону стресу в організмі жінки перед зачаттям пов'язані зі збільшенням імовірності народження дівчинки. Це підтвердили в дослідж

Рівень стресу під час зачаття впливає на стать дитини

Зачаття | 05:00, 13.10.2021

Високі концентрації гормону стресу в організмі жінки перед зачаттям пов'язані зі збільшенням імовірності народження дівчинки. Це підтвердили в дослідженні науковці з Кембриджу.

Вчені ідентифікували нові генетичні варіанти, пов'язані зі збільшенням тривалості репродуктивного періоду. Доклінічні експерименти показали, що цими г

Знайдено гени, які продовжують репродуктивний вік жінки

Мама | 10:00, 09.10.2021

Вчені ідентифікували нові генетичні варіанти, пов'язані зі збільшенням тривалості репродуктивного періоду. Доклінічні експерименти показали, що цими генами можна керувати. Наприклад, їх придушення збільшило тривалість репродуктивного періоду у самок

Генетичне тестування – це вивчення ДНК, яке може визначити, чи є в генах людини мутації. Воно використовується в багатьох областях медицини. Перед ваг

Кому потрібно робити генетичні тести перед вагітністю?

Плануємо дитину | 08:00, 09.10.2021

Генетичне тестування – це вивчення ДНК, яке може визначити, чи є в генах людини мутації. Воно використовується в багатьох областях медицини. Перед вагітністю його роблять, щоб діагностувати спадкові захворювання, які батьки можуть передати дитині.

Вчені створили штучні антитіла, які паралізують сперматозоїди. На цей час новий протизаплідний препарат ще не випробовували на людях.

Створили антитіла, які запобігають вагітності

Мама | 12:00, 08.10.2021

Вчені створили штучні антитіла, які паралізують сперматозоїди. На цей час новий протизаплідний препарат ще не випробовували на людях.

В умовах тривалої пандемії Covid 19 сенсу відкладати вагітність - немає. Якщо ви планували зачаття до кращих часів, то варто переглянути свою позицію.

Вагітність під час пандемії: як планувати?

Вагітність та пологи | 09:00, 08.10.2021

В умовах тривалої пандемії Covid 19 сенсу відкладати вагітність - немає. Якщо ви планували зачаття до кращих часів, то варто переглянути свою позицію.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: