В США заборонили таблетки для переривання вагітності

Adoption
Date
  • 262 Переглядів
Міністерство юстиції США в понеділок оскаржило рішення суду Техасу, яке визнало недійсним схвалення Управління з контролю за продуктами й ліками США у 2020 препаратів, які приймають під час медикаментозного аборту.

1006_3.jpg (21.8 Kb)

Міністерство юстиції США зазначило, що рішення окружного судді США Метью Касмарика в Техасі є "надзвичайним і безпрецедентним. Вони додають, якщо постанова суду набуде чинності, вона скасує науковий висновок FDA і завдає серйозної шкоди жінкам, особливо тим, для яких міфепристон є медичною або практичною необхідністю.

Апеляційний суд США терміново призупинив фактичну заборону на міфепристон, але не заблокував ті частини наказу Касмарика, які відновлюють обмеження на розповсюдження таблеток, що були зняті з 2016 року.

Боротьба триває
Для отримання міфепристону обов’язково потрібно прийти до лікаря, і препарат можна буде використовувати до 7 тижнів вагітності, а не до 10, як це було. Надзвичайна зупинка наказу Касмарика має діяти доти, доки 5-й окружний суд не розгляне апеляцію адміністрації Байдена у повному обсязі.

Апеляцію може розглянути інший склад суду. Обидві сторони також можуть негайно подати апеляцію до Верховного суду США.

Міфепристон використовується в Сполучених Штатах понад 20 років. Зазвичай він застосовується разом з мізопростолом. Незрозуміло, чи в разі заборони постачальники послуг перейдуть на призначення лише мізопростолу для медикаментозних абортів чи виконуватимуть лише хірургічні аборти там, де це дозволено.

Статус абортів у США
Наразі в США аборти не є повністю забороненими на федеральному рівні, але регулюються на рівні штатів. В кожному штаті США існують власні закони щодо абортів. Деякі штати дозволяють аборти упродовж всього терміну вагітності, тоді як інші штати заборонили їх повністю.

У червні 2022 року Верховний суд США ухвалив, що конституція США не передбачає права на аборт, і цим скасував легалізацію абортів на федеральному рівні і передав права на регулювання абортів штатам. Багато в чому це рішення стало можливим завдяки діям президента США Дональда Трампа, який призначив трьох суддів Верховного суду, що змінило баланс на користь консерваторів. Це рішення викликало вуличні протести у різних містах країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: таблетки для переривання вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

В яку пору року народжується найбільше тих, хто доживає до 100 років?

Коли народитися, щоб стати довгожителем?

Здоров'я | 08:20, 12.10.2023

В яку пору року народжується найбільше тих, хто доживає до 100 років?

Старше покоління часто нарікає на молодих дівчат, які доволі стрункі, а часом - зовсім, як билинки. Мовляв, як вона завагітніє і дитину виносить? Чи п

Чи правда, що худим жінкам важче зачати дитину?

Мама | 08:20, 10.10.2023

Старше покоління часто нарікає на молодих дівчат, які доволі стрункі, а часом - зовсім, як билинки. Мовляв, як вона завагітніє і дитину виносить? Чи правда, що між цими процесами є зв'язок?

Факт 1Яйцеклітина живе тільки 4-12 годин після вивільнення з яєчника, саме в цей час вона може бути запліднена. А сперматозоїди можуть жити всередині

7 фактів про овуляцію, які вас здивують

Мама | 02:00, 10.10.2023

Факт 1Яйцеклітина живе тільки 4-12 годин після вивільнення з яєчника, саме в цей час вона може бути запліднена. А сперматозоїди можуть жити всередині жіночого організму 3-5 днів в пошуках яйцеклітини, яку можна було б запліднити.

Науковці розробили новий безпечний метод штучного запліднення, який приблизно на 80% ефективний для зачаття дитини бажаної статі.

Вчені знайшли безпечний спосіб обирати стать дитини

Плануємо дитину | 02:00, 27.09.2023

Науковці розробили новий безпечний метод штучного запліднення, який приблизно на 80% ефективний для зачаття дитини бажаної статі.

Планування дитини - це важливий етап у житті будь-якої сім'ї. Це вимагає уважного розгляду різних факторів та врахування особистих потреб кожного парт

Як і коли правильно запланувати дитину?

Сімейні справи | 12:01, 25.09.2023

Планування дитини - це важливий етап у житті будь-якої сім'ї. Це вимагає уважного розгляду різних факторів та врахування особистих потреб кожного партнера. У цій статті ми розглянемо ключові аспекти, які варто врахувати при плануванні дитини.

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідж

У 90% жінок знайшли хімікат, який викликає рак і безпліддя

Безпліддя | 21:10, 22.09.2023

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідження було проведено на основі аналізу зразків сечі, зібраних у громадян Європейського союзу. У дослі

Якщо ви бажаєте, щоб обов'язково народився хлопчик, чи мрієте про дівчинку, то стать майбутньої дитини можна запланувати самостійно.

Як запланувати стать майбутньої дитини?

Плануємо дитину | 10:00, 16.09.2023

Якщо ви бажаєте, щоб обов'язково народився хлопчик, чи мрієте про дівчинку, то стать майбутньої дитини можна запланувати самостійно.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: