Хлопчик чи дівчинка: вчені навчились обирати стать дитини

Adoption
Date
  • 154 Переглядів
Хоча при природному заплідненні не можна передбачити, який саме сперматозоїд зіллється з яйцеклітиною, вчені стверджують, що пари, які лікуються від безплідності, незабаром зможуть самі вибирати стать майбутньої дитини.

0333_1.jpg (35.28 Kb)

Плануючи дитину, багато пар не турбуються, хто в них народиться – хлопчик чи дівчинка. Однак, крім культурних особливостей (наприклад, у східних країнах бажане народження хлопчика), можливість вибрати стать майбутньої дитини може бути корисною для збереження балансу в сім'ї або уникнення розвитку у дитини спадкового захворювання, пов'язаного зі статтю.

При природному заплідненні злиття сперматозоїда та яйцеклітини відбувається у неконтрольованих людиною умовах, так що лише через два з половиною місяці після зачаття можна записатися на УЗД або здати кров для визначення статі дитини. Тим часом при штучному заплідненні усі найважливіші процеси відбуваються "в пробірці", тому медики та майбутні батьки можуть вибрати, який сперматозоїд запліднить конкретну яйцеклітину.

Згідно з результатами нового дослідження, опублікованого в журналі, новий метод сортування сперматозоїдів за вагою дозволить з 80% точністю відокремити клітини, які містять жіночу Х-хромосому, від тих, що містять чоловічу Y-хромосому. Надалі при злитті з яйцеклітиною сперматозоїди з першої групи призведуть до формування дівчинки, а сперматозоїди з другої – хлопчика.

У дослідженні брали участь понад 1300 пар, від яких було отримано біоматеріал – сперматозоїди та яйцеклітини. Сперматозоїди проходили сортування в особливому багатошаровому градієнті щільності, де важчі сперматозоїди, які містять більшу Х-хромосому, опускалися нижче, а легші з Y-хромосомою залишалися вище.

Однак дослідники попереджають, що подібні технології потрібно застосовувати з обережністю: у міру розвитку медицини люди можуть отримати можливість вибирати не лише стать, а й інші характеристики майбутньої дитини, що може призвести до дисбалансу у суспільстві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: хлопчик чи дівчинка, стать дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

В яку пору року народжується найбільше тих, хто доживає до 100 років?

Коли народитися, щоб стати довгожителем?

Здоров'я | 08:20, 12.10.2023

В яку пору року народжується найбільше тих, хто доживає до 100 років?

Старше покоління часто нарікає на молодих дівчат, які доволі стрункі, а часом - зовсім, як билинки. Мовляв, як вона завагітніє і дитину виносить? Чи п

Чи правда, що худим жінкам важче зачати дитину?

Мама | 08:20, 10.10.2023

Старше покоління часто нарікає на молодих дівчат, які доволі стрункі, а часом - зовсім, як билинки. Мовляв, як вона завагітніє і дитину виносить? Чи правда, що між цими процесами є зв'язок?

Факт 1Яйцеклітина живе тільки 4-12 годин після вивільнення з яєчника, саме в цей час вона може бути запліднена. А сперматозоїди можуть жити всередині

7 фактів про овуляцію, які вас здивують

Мама | 02:00, 10.10.2023

Факт 1Яйцеклітина живе тільки 4-12 годин після вивільнення з яєчника, саме в цей час вона може бути запліднена. А сперматозоїди можуть жити всередині жіночого організму 3-5 днів в пошуках яйцеклітини, яку можна було б запліднити.

Науковці розробили новий безпечний метод штучного запліднення, який приблизно на 80% ефективний для зачаття дитини бажаної статі.

Вчені знайшли безпечний спосіб обирати стать дитини

Плануємо дитину | 02:00, 27.09.2023

Науковці розробили новий безпечний метод штучного запліднення, який приблизно на 80% ефективний для зачаття дитини бажаної статі.

Планування дитини - це важливий етап у житті будь-якої сім'ї. Це вимагає уважного розгляду різних факторів та врахування особистих потреб кожного парт

Як і коли правильно запланувати дитину?

Сімейні справи | 12:01, 25.09.2023

Планування дитини - це важливий етап у житті будь-якої сім'ї. Це вимагає уважного розгляду різних факторів та врахування особистих потреб кожного партнера. У цій статті ми розглянемо ключові аспекти, які варто врахувати при плануванні дитини.

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідж

У 90% жінок знайшли хімікат, який викликає рак і безпліддя

Безпліддя | 21:10, 22.09.2023

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідження було проведено на основі аналізу зразків сечі, зібраних у громадян Європейського союзу. У дослі

Якщо ви бажаєте, щоб обов'язково народився хлопчик, чи мрієте про дівчинку, то стать майбутньої дитини можна запланувати самостійно.

Як запланувати стать майбутньої дитини?

Плануємо дитину | 10:00, 16.09.2023

Якщо ви бажаєте, щоб обов'язково народився хлопчик, чи мрієте про дівчинку, то стать майбутньої дитини можна запланувати самостійно.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: