У які дні ви можете завагітніти?

Adoption
Date
  • 219 Переглядів
Якщо пара планує народити дитину, їй буде корисно знати, коли у жінки овуляція і в які дні найбільші шанси завагітніти.

4055_5.jpg (40.38 Kb)


Щоб уникнути незапланованої вагітності, також важливо відстежувати вікно фертильності - найбільш сприятливий період в циклі жінки для зачаття. «Фертильне вікно» або коли максимальна можливість зачаття. Імовірність вагітності максимальна протягом 3-6 денної перерви, що закінчується в день овуляції, особливо за день до овуляції.

Яйцеклітина, готова до запліднення, виходить з яєчника протягом 1-2 днів після овуляції. Саме в цей період організм жінки найбільш схильний до вагітності. Однак завагітніти можна і в кілька попередніх днів. Сперматозоїди зберігають свою рухливість протягом 3-5 днів. Така здатність дозволяє чоловічим статевим клітинам дочекатися виходу яйцеклітини з яєчника, якщо в порожнину матки вони потрапили раніше цього терміну.

Менструальний цикл
Вікно фертильності знаходиться в прямій залежності від термінів овуляції. Середня тривалість менструального циклу жінки становить від 28 до 32 днів. У деяких цикл коротше, а у інших - більш тривалий.

Перший день менструації (місячних, регули) дає відлік менструального циклу, і вважається його першим днем. Зазвичай місячні тривають 3-7 днів.

Весь менструальний цикл ділиться на дві фази:

- перша фаза - фолікулярна. Бере початок від першого дня місячних. В першу фазу розвивається фолікул, з якого після повинна вийти яйцеклітина. Закінчується фолікулярна фаза овуляцією;
- друга фаза - лютеїнова. На місці яйцеклітини, яка вже покинула яєчник, виникає жовте тіло. Ця структура відповідає за баланс гормонів. Вони продукуються і виділяються, щоб підготувати організм до змін, які принесе за собою можлива вагітність. Триває фаза до початку регули.

Далі починається менструальна фаза. Відбувається відторгнення функціонального шару матки, що був підготовлений для можливої ​​імплантації заплідненої яйцеклітини. Саме тому відбувається кровотеча з порожнини матки.

Овуляція і зачаття
Овуляція - це вихід з яєчника, проходження до маткової труби та перебування там добу яйцеклітини. Така яйцеклітина готова до запліднення.

Вагітність настає, якщо в цей період сперма доходить до маткової труби, проникає крізь оболонки яйцеклітини та запліднює її. Якщо цього не відбувається, то яйцеклітина йде далі в тіло матки, руйнується там. У наступну менструальную фазу вона залишає організм.

Розрахунок дати овуляції
Якщо менструальний цикл триває 28 днів, то овуляцію варто очікувати за 14 днів до настання наступного періоду. У більшості жінок овуляція відбувається між 11 і 21 днями циклу. При цьому овуляція не завжди настає день в день. Вона може статися, як і раніше наміченого терміну, так і пізніше.

Гінекологи цей проміжок називають вікном фертильності, так як в ці дні організм найбільше схильний до вагітності. Якщо у жінки овуляція на 14 день, то існує значна ймовірність запліднення в цей день і в наступні 24 години.

Яйцеклітина після овуляції живе тільки 24 години. Овуляція відбувається в середині циклу. У більшості жінок менструальний цикл триває 28-30 днів. Під час менструації завагітніти неможливо - якщо це дійсно менструація, а не кровотеча, яку іноді за неї приймають.

Однак вікно фертильності відкривається за пару днів до виходу яйцеклітини з яєчника. Це пов'язано з тим, що сперматозоїди можуть виживати в матковій порожнини до 5 днів. Якщо жінка не займалася незахищеним сексом на 14 і 15 дні, це не гарантія того, що вона уникла вагітності, якщо секс був на 9-13 дні.

Корисно скласти графік свого щомісячного циклу, відстежити «симптоми» овуляції. Це допоможе щомісяця визначати день настання овуляції. Для більш точного визначення проводиться фолікулометрія (УЗД яєчників).

Ознаки овуляції
Зміщуючи фокус уваги на зміну свого стану під час овуляції, жінка може точно визначити день, коли яйцеклітина покидає межі яєчника.

На які симптоми овуляції слід звертати увагу?

- здуття живота;
- судоми тільки на одній стороні вашого тазу;
- збільшення статевого потягу;
- головні болі;
- легка нудота;
- спучування;
- підвищені почуття, такі як зір, смак або запах;
- біль овуляції.

Однак деякі ознаки продовжують змінюватися після настання овуляції. Наприклад, зміна базальної температури (мінімальна температура тіла під час відпочинку, сну) не є достовірним критерієм появи вікна фертильності.

Багатьом корисно стежити за змінами в організмі протягом декількох місяців, щоб розуміти, що є нормальним для їх тіла, а що ні. Але слід пам'ятати, що час овуляції може змінюватися від місяця до місяця.

Є інший варіант розпізнання дня овуляції. Існують набори прогнозування овуляції або монітори фертильності. Засоби для лікування безпліддя вимірюють рівень специфічних гормонів в сечі, щоб визначити овуляційний період кожен місяць. Деякі з них також визначають дні пікової народжуваності. Використання комбінації цих методів допоможе жінці розпізнати потрібний день з максимальною точністю.

Щоб підвищити шанси на вагітність, жінка повинна займатися сексом без використання контрацепції протягом 2-3 днів до овуляції і в період її настання. Статевий акт в будь-який з цих днів підвищує можливість запліднення на 20-30%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: у які дні можна завагітніти


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чоловік може стати батьком у будь-якому віці, проте на піку фертильності перебуває у період від 20 до 30 років. Про це розповів лікар уролог-андролог

Чоловікам розповіли про ідеальний вік для зачаття дитини

Плануємо дитину | 14:50, 26.03.2024

Чоловік може стати батьком у будь-якому віці, проте на піку фертильності перебуває у період від 20 до 30 років. Про це розповів лікар уролог-андролог Батор Гончиков.

Вагітність може бути фізично та емоційно важким періодом для майбутньої мами. Підтримка чоловіка грає вирішальну роль в тому, як жінка долає ці виклик

Важливість підтримки коханої людини під час вагітності

Вагітність та пологи | 11:20, 20.03.2024

Вагітність може бути фізично та емоційно важким періодом для майбутньої мами. Підтримка чоловіка грає вирішальну роль в тому, як жінка долає ці виклики. Партнер повинен бути готовий підтримувати жінку та приймати всі зміни, які відбуваються у її житт

Середній вік жінки, яка виношує первістка, наближається сьогодні до 30 років, у той час як на початку нульових жінки народжували, як правило, до 24 ро

Як підготуватися до вагітності: поради лікаря

Плануємо дитину | 06:20, 17.03.2024

Середній вік жінки, яка виношує первістка, наближається сьогодні до 30 років, у той час як на початку нульових жінки народжували, як правило, до 24 років. Рішення стати батьками залежить, зокремаі, і від соціальних чинників, проте зростання рівня обі

Насамперед це не просто послуга, а складний і відповідальний процес, який вимагає психологічної, медичної та правової підготовки. Ось деякі основні фа

Сурогатне материнство: куди звертатись в Україні?

Плануємо дитину | 11:20, 10.03.2024

Насамперед це не просто послуга, а складний і відповідальний процес, який вимагає психологічної, медичної та правової підготовки. Ось деякі основні факти, які ви повинні знати.

50 років тому материнство було головною метою для жінки, але зараз створення родини у більшості не в пріоритеті. Якщо ви не впевнені, чи хочете мати д

Як зрозуміти жінці, чи хоче вона мати дітей?

Плануємо дитину | 00:30, 01.03.2024

50 років тому материнство було головною метою для жінки, але зараз створення родини у більшості не в пріоритеті. Якщо ви не впевнені, чи хочете мати дітей, то як прийняти правильне рішення?

Мами знають, як важко буває позбутися від зайвих кілограмів після пологів. Однак, як з'ясували американські вчені, з проблемою набору ваги стикаються

Чоловіки набирають зайву вагу, коли вперше стають батьками - дослідження

Тато | 14:50, 28.02.2024

Мами знають, як важко буває позбутися від зайвих кілограмів після пологів. Однак, як з'ясували американські вчені, з проблемою набору ваги стикаються і новоспечені батьки.

В наш час і чоловіки, і жінки все частіше вступають у шлюб після 30 років, а то і взагалі не пов'язують себе формальними зв'язками. І це абсолютно нор

Чим пізніше ви станете татом, тим краще буде для вашої дитини - медики

Плануємо дитину | 08:30, 27.02.2024

В наш час і чоловіки, і жінки все частіше вступають у шлюб після 30 років, а то і взагалі не пов'язують себе формальними зв'язками. І це абсолютно нормально. А вже рішення народити дитину і зовсім вимагає зваженого і відповідального підходу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: