Чи правда, що другі пологи коротші за перші?

Adoption
Date
  • 184 Переглядів
Багато жінок, які двічі народжували, кажуть, що другі пологи швидші, інтенсивніші і легші. Чи справді це так, чи лише стереотип?

3278_11.jpg (26.6 Kb)


Для початку варто розібратися, чим саме відрізняються повторні пологи від перших. Тільки в цьому випадку можна буде спробувати припустити, скільки тривають другі пологи.

Отже, вплив на тривалість пологів можуть надавати:
- стан здоров’я жінки;
- її вік;
- особливості перебігу вагітності;
- часовий проміжок між вагітностями;
- умови праці;
- якість харчування;
- фізична підготовка породіллі.

Скільки годин тривають другі пологи
Має важливе значення емоційний стан вагітної. Найчастіше, незапланована вагітність занурює жінку в стан стресу, іноді навіть відчаю. До таких же наслідків можуть привести викидні і завмирання плода в той час як подружня пара мріє обзавестися ще кількома дітьми. До депресивних станів у майбутніх мам може привести і страх перед повторними пологами, особливо в разі негативного попереднього досвіду.

Такий настрій неминуче вплине на те, скільки часу триватимуть другі пологи у жінки. Однак не варто піддаватися паніці і страхам. Потрібно звернути увагу і на явні переваги повторної вагітності.

Так, повторнородящая жінка є більш досвідченою, знає можливості свого тіла. Вона може проаналізувати вже наявний досвід і провести своєрідну роботу над помилками. Наприклад, більш ретельно підготувати своє тіло до майбутніх родовим навантажень: вивчити техніки дихання і знеболення, що полегшують біль пози.

Хвилювання, пов’язане з відходом за дитиною, організацією його вигодовування вдруге не так сильно. Вже є уявлення про післяпологовому відновленні, майбутні труднощі. А це вже саме по собі дуже заспокоює.

Вся ця інформація дозволяє парі більш усвідомлено підійти до планування сім’ї та зачаття дітей.

Незважаючи на те, що неможливо точно дізнатися, скільки годин тривають другі пологи, можна все ж розраховувати на їх відносну швидкоплинність. Перший період родового процесу у повторнородящих жінок помітно коротше. Обумовлено це чимось на зразок м’язової пам’яті матки, яка дозволяє їй вдруге швидше скорочуватися. Відповідно, шийка згладжується за більш короткий термін, за чим слід повне розкриття. Період сутичок скорочується з 14-18 годин у первісток до 4-8 – у жінок, які народжують повторно.

Хворобливість цього періоду вдруге також дещо менше. Це знижує рівень адреналіну в крові, а значить, родова діяльність активніша і ефективна. Майбутня мама не скута болем, отримує задоволення від процесу пологів, допомагає собі і малюкові. Вона розуміє, що від її дій безпосередньо залежить, скільки годин триватимуть другі пологи. Це підбадьорює її і надає моральних сил. Потужний період настає швидше.

Так як родові шляхи вже підготовлені до майбутнього розтягування, більш еластичні в порівнянні з першим разом, плід легше залишає утробу і просувається по родових шляхах. Знову ж, больові відчуття менш гострі. Набутий під час перших пологів навик тужитися попереджає розриви тканин жінки. Засвоєне один раз вміння правильно дихати на потугах допомагає вберегти дитину від кисневого голодування.

За умови відсутності ускладнень в третьому періоді народження плаценти істотних відмінностей по тривалості немає.

Перші пологи запам’ятовуються організмом породіллі назавжди. Цей досвід приходить на допомогу тілу при кожному наступному пологах, незалежно від часового проміжку між ними. Проте, вагітність і пологи – це найсильніша навантаження для організму, тому лікарі рекомендують витримувати між ними близько 3-5 років перерви.

Такий інтервал дає можливість для повного післяпологового відновлення і грудного вигодовування, безсонних ночей. За цей час приходить в норму фізичний тонус тіла і стабілізується емоційний стан молодої мами. В такому стані цілком можна планувати чергове зачаття. Така різниця у віці дітей не буде настільки обтяжлива, як в разі народження погодок, наприклад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пологи, другі пологи, тривалість пологів


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Пологи у вертикальному положенні - мода чи дійсно ефективний спосіб полегшити процес?

Що таке вертикальні пологи та які їх мінуси?

Вагітність та пологи | 23:00, 01.10.2021

Пологи у вертикальному положенні - мода чи дійсно ефективний спосіб полегшити процес?

Від місяця, в якому жінка народила дитину, може залежати ймовірність і тривалість післяпологової депресії. Дослідження провела група вчених, що предст

Названо пору року, коли найкраще народжувати дітей

Вагітність та пологи | 12:00, 01.10.2021

Від місяця, в якому жінка народила дитину, може залежати ймовірність і тривалість післяпологової депресії. Дослідження провела група вчених, що представляють Університет штату Каліфорнія.

Живіт опускається внизОдна з найперших ознак наближення пологів – опущення живота. Так, зміститися він може за 2-4 тижні до потуг, але це вже вірна оз

Як розпізнати наближення пологів?

Пологи | 10:00, 28.09.2021

Живіт опускається внизОдна з найперших ознак наближення пологів – опущення живота. Так, зміститися він може за 2-4 тижні до потуг, але це вже вірна ознака, що плід нижче опускається до області тазу і вже готується побачити світ. Примітно, що у мам, я

Вчені довели, що після пологів у жінки змінюється голос.

Вчені назвали несподівану зміну в організмі після вагітності

Післяпологовий період | 17:00, 27.09.2021

Вчені довели, що після пологів у жінки змінюється голос.

Для когось із жінок пологи проходять легше, для когось складніше, але всі стверджують: боляче. Вчені навіть проводили дослідження, в ході якого з'ясув

Як пережити пологи без болю: корисні поради лікаря

Пологи | 10:00, 27.09.2021

Для когось із жінок пологи проходять легше, для когось складніше, але всі стверджують: боляче. Вчені навіть проводили дослідження, в ході якого з'ясували, що за рівнем болю пологи прирівнюються до кількох переломів кісток одночасно.

Хто з жінок схильний до ризику переношеної вагітності. Яка затримка пологів вважається безпечною для малюка. Які симптоми говорять про те, що пологи п

Затримка пологів: чим небезпечна і хто в групі ризику?

Вагітність та пологи | 17:00, 26.09.2021

Хто з жінок схильний до ризику переношеної вагітності. Яка затримка пологів вважається безпечною для малюка. Які симптоми говорять про те, що пологи пора стимулювати пологи? Читайте в статті.

Багато жінок, які двічі народжували, кажуть, що другі пологи швидші, інтенсивніші і легші. Чи справді це так, чи лише стереотип?

Чи правда, що другі пологи коротші за перші?

Пологи | 12:00, 25.09.2021

Багато жінок, які двічі народжували, кажуть, що другі пологи швидші, інтенсивніші і легші. Чи справді це так, чи лише стереотип?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: