Найважливіші факти про діагностику і профілактику дитячого туберкульозу

Adoption
Date
  • 80 Переглядів
Багатьом батькам обговорення питань діагностики та профілактики туберкульозу може здатися неважливим і зовсім далеким від їх сім'ї. Однак це небезпечна помилка. Щорічно в сучасному світі туберкульозом захворює понад 1 млн дітей у віці до 15 років. Що робити, щоб ваша дитина не опинилася в зоні ризику? Чи може учень, який не пройшов діагностику, відвідувати дитсадок і школу? Чи є у туберкульозу симптоми? І чому саме від ранньої діагностики залежать здоров'я і життя наших дітей в майбутньому?

9279_2c410c063b0f4d8b0768271379c314cbo.jpg (41.26 Kb)


Для кожної п'ятої (а за деякими даними, і для кожної четвертої) хворої на туберкульоз дитини цей діагноз виявляється смертельним.

Головна причина захворюваності - це контакт дитини з хворим на туберкульоз. Особливо коли хворий дорослий відноситься до близького оточення. Однак помилково виявляти такі осередки зараження лише серед тих, хто проживає з дитиною на одній житлоплощі.

Перше правило - ізолювати дитину від носія бактерії, навіть якщо це її батьки. Важливо лікувати дорослого далеко від дитини до тих пір, поки не пройде фаза інтенсивного виділення бактерій. Крім того, необхідно постійно спостерігати за здоров'ям дітей, які знаходилися поблизу джерел зараження.

Чому щеплення не звільняє від діагностики
Багато батьків помилково вважають, що щеплення від туберкульозу - це стовідсотковий захист від цього захворювання. Але мета вакцини одна - не дати туберкульозу розвинутися до важких генералізованих форм, якщо захворювання все ж виникне. З цієї причини вакцину БЦЖ лікарі роблять новонародженому ще в пологовому будинку, в окремих випадках трохи пізніше (залежить від стану здоров'я дитини). До речі, завдяки цій вакцинації такі важкі форми, як кістковий туберкульоз, зараз зустрічаються вкрай рідко.

За якими симптомами можна розпізнати туберкульоз
Дитячий туберкульоз зазвичай протікає безсимптомно. Однак інфекція все ж може проявлятися, тим більше коли мова йде про запущені форми.

Симптоми туберкульозу:

• Кашель, що триває більше двох-трьох тижнів (при адекватному лікуванні).

• Будь-які ознаки інтоксикації: підвищення температури тіла (зазвичай, це субфебрильна температура), пітливість (особливо в нічний час).

У деяких випадках дитині можуть ставити невірні діагнози, наприклад, бронхіт або пневмонію. Якщо після двох тижнів терапії не було поліпшення, його варто направити на консультацію до фтизіатра для виключення туберкульозу.

Чи може дитина без щеплення і проби відвідувати дитсадок і школу
За інформацією Міністерства освіти і науки України згідно п. 6 “Положення про дошкільний навчальний заклад” № 305, прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

Варто зазначити, що питання про прийом дитини у дитсадок, школу, яка не має щеплення, вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2002 № 434 та затвердженого цим наказом примірного «Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу».

Так, за наявності відповідних медичних довідок із висновком лікарсько-консультативної комісії, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник зобов’язаний прийняти дитину до закладу освіти. Тобто, головне питання не до керівника дитячого садка, а безпосередньо до лікарської комісії, яка повинна встановити, що ваша дитина здорова на даний час!

Також існує роз’яснення від 29.09.2014 р. № 1/9-500 / № 04.01.16/28103 двох міністерств: освіти та охорони здоров’я щодо зарахування дітей, у яких відсутні щеплення, до навчальних закладів «Щодо вирішення окремих питань про зарахування до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення» відповідно до якого питання щодо відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується індивідуально лікарсько-консультативною комісією.

Враховуючи зазначене, керівник навчального закладу зобов’язаний прийняти дитину до закладу за наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка, а для дітей у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення (незалежно від причин), додатково подається висновок лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу, у якому зазначено, що дитина здорова і може відвідувати навчальний заклад.

За наявності медичних довідок із висновком лікаря, що дитина може відвідувати навчальний заклад (відсутність протипоказань), керівник зобов’язаний прийняти дитину до закладу. Статтею 53 Конституції України гарантовано право на освіту і нікому не може бути відмовлено в цьому праві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Який зв'язок між вітрянкою і раком мозку?
10 причин терміново з дитиною відвідати офтальмологаЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вакцинація, туберкульоз, дитина, хвороби, дитсадок, школа, довідка, медогляд, відмова від прививок


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Комплекс вправ, рекомендований при гіпертонії - захворювання серцево-судинної системи, яке проявляється систематичним підвищенням артеріального тиску.

Вправи сидячи на стільці при гіпертонії

Профілактика і лікування | 23:30, 24.04.2018

Комплекс вправ, рекомендований при гіпертонії - захворювання серцево-судинної системи, яке проявляється систематичним підвищенням артеріального тиску.

Традиційно, коли у нас болить голова, все навколо стає похмурим, а наш настрій кудись безслідно зникає. Тому ми поспішаємо випити знюболюючі таблетки,

Знеболювальні, які посилюють біль голови

Здоров'я | 10:00, 24.04.2018

Традиційно, коли у нас болить голова, все навколо стає похмурим, а наш настрій кудись безслідно зникає. Тому ми поспішаємо випити знюболюючі таблетки, аби позбутися цих неприємних відчуттів. Однак, виявилось, що не завжди таблетки допомагають, є такі

Любите пити каву щодня і неодноразово? Знайте, ви займаєтьсь профілактикою і навіть лікуванням. А що саме лікує кава?

У каві виявлено лікувальні властивості

Харчування | 09:00, 24.04.2018

Любите пити каву щодня і неодноразово? Знайте, ви займаєтьсь профілактикою і навіть лікуванням. А що саме лікує кава?

Люди, які страждають на затяжні депресії, у яких часті нерви і стреси, спеціалісти рекомендують випікати.

Як позбутися психічних розладів приємним способом?

Харчування | 08:00, 24.04.2018

Люди, які страждають на затяжні депресії, у яких часті нерви і стреси, спеціалісти рекомендують випікати.

Якщо вам вчора було дуже добре і весело, не виключено, що сьогодні врагці вас мучить похмілля. Як позбутися нестерпного болю голови і нудоти? Про це ч

Як легко позбутися важкого похмілля

Профілактика і лікування | 09:00, 22.04.2018

Якщо вам вчора було дуже добре і весело, не виключено, що сьогодні врагці вас мучить похмілля. Як позбутися нестерпного болю голови і нудоти? Про це читайте далі.

Вчені озвучили болезаспокійливий засіб, який найбільш ефективно допомагає при зубному болі. Про це повідомляє медичне видання

Який найефективніший засіб від зубного болю?

Профілактика і лікування | 08:00, 21.04.2018

Вчені озвучили болезаспокійливий засіб, який найбільш ефективно допомагає при зубному болі. Про це повідомляє медичне видання "MedicalXpress".


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: