Медики: Діти хворіють через... нерви

Adoption
Date
  • 139 Переглядів
Виявляється, не лише ми, дорослі, страждаємо від стресів - у нас болить голова, падає настрій, знижується імунітет і працездатність. Усе це "стається2 і з нашими дітьми. Лікарі переконані, що найчастіше саме через стреси діти часто хворіють.

57_2017l.jpg (31.38 Kb)

Педіатр Леся Будз ділиться цікавими спостереженнями. З її слів, майже 100 % учнів, яких переслідують перевтома і надмірні навантаження (у вигляді факультативних занять, гуртків і всіляких басейнів-музшкіл), бодай раз за навчальний рік хворіють хоч одним інфекційним захворюванням дихальної системи (немає значення, грип це, бронхіт чи тонзиліт).Дорослі дуже часто спостерігають такий нічим не пояснений факт, що коли дитина чимось незадоволена чи чогось вимагає, вона раптом починає хворіти. Все це здебільшого списується на симуляцію, агравацію і «показ коників» у нудний шкільний день. Але підвищену температуру хіба можна симулювати? А як же треба «надихати» легені, аби «підробити» мокрий кашель і соплі з носа? Ну що, замислились?

Невдачі у школі та періодичні конфлікти в дитячому колективі – психологічний чинник номер два, що пліч-о-пліч йде з інфекціями і здатний спровокувати їх появу. Лікар каже: якщо емпірично уявити сто невдах-школярів, то приблизно третина їх виражено схильна до ГРВІ та підхоплення іншої «зарази».

Всі інші дискомфорти, які сіпають незрілу нервову систему, здатні в десяти відсотків школяриків спричинити грип чи ангіну. Це і невдоволення школою, і нудьгування під час уроку ненависного предмета і навіть, уявіть собі, у старших класах невдачі в особистих стосунках з протилежною статтю. Цікаво, чи замислювалися вчителі, відправляючи до шкільного лікаря Іваненка-Петренка-Сидоренка, коли в нього піднялася температура, над тим, що, може, ущемили його школярські інтереси?

Не менше схильні до ГРВІ у зв’язку із психологічним чинником і дошкільнята.

– Найчастіше грипують діти, яких мама залишила на няньку чи бабусю, а сама вийшла на роботу, – вкотре за сьогодні дивує нас Леся Юріївна. – При тому, що хвороби дітлахів у цьому разі намагаються пояснити недостатнім доглядом несумлінної няні. Насправді це своєрідний протест дитини, яка нудьгує за мамою.

Педіатр пригадує яскравий приклад з її власної лікарської практики. Чотирирічна дівчинка починала температурити ледь не миттєво, коли батьки лишали її з бабусею на якихось пару годин. Дитину принципово не віддавали до дитячого садочка, вважаючи її надто кволою і чутливою до інфекції, якою, на думку батьків, аж кишить у дитсадках. Насправді енергійне дитя просто… страждало від самотності! Старенька бабуся не вміла повноцінно розважити цю маленьку дзиґу.

Я запропонувала водити Олеську бодай на півдня в дитсадок. Потім минув ще один тиждень, далі ще один… Дівчинку перевели на повноцінне відвідування дитсадка. За ту зиму вона жодного разу не затемпературила і не закашляла! Дитя просто гостро потребувало товариства. Ще трохи, і через його відсутність заробило би дитячий невроз. А дитяча нервова система сигналізувала, виявляється, про самотність опосередковано через імунну систему.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: інфекції, імунітет, стреси, депресія, дитина часто хворіє


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Таке явище пояснюється психологічними і фізіологічними особливостями обох статей.

Чому підвищена температура тіла чоловіками сприймається важче, ніж жінками?

Здоров'я | 07:00, 20.10.2021

Таке явище пояснюється психологічними і фізіологічними особливостями обох статей.

Холодна пора року особливо є небезпечною тим, що легко можна підхопити простудні захворювання або грип, особливо складно, коли хворіють діти. Як за до

Ігри, які лікують: вправи для оздоровлення дихальної системи дитини

Дитина | 23:00, 19.10.2021

Холодна пора року особливо є небезпечною тим, що легко можна підхопити простудні захворювання або грип, особливо складно, коли хворіють діти. Як за допомогою ігор зміцнити імунітет дитини і допомогти швидше одужати?

Гастрит - досить поширене захворювання шлунка, яке останнім часом досить часто зустрічається не тільки у дорослих, але і у дітей різного віку.

Гастрит у дитини: основні правила дієтичного харчування

Дитина | 21:00, 18.10.2021

Гастрит - досить поширене захворювання шлунка, яке останнім часом досить часто зустрічається не тільки у дорослих, але і у дітей різного віку.

Крім ліків ефективно впоратися з бронхітом допоможуть спеціальні вправи з дихальної гімнастики.

Дихальна гімнастика для дітей при бронхіті: вправи для одужання

Дитина | 19:00, 18.10.2021

Крім ліків ефективно впоратися з бронхітом допоможуть спеціальні вправи з дихальної гімнастики.

За статистикою в Україні 1,5 млн. чоловік страждає на діабет. Але лікарі кажуть, що цифри занижені і кількість діабетиків може перевищувати 2 млн.

5 перших симптомів цукрового діабету

Хвороби | 17:00, 18.10.2021

За статистикою в Україні 1,5 млн. чоловік страждає на діабет. Але лікарі кажуть, що цифри занижені і кількість діабетиків може перевищувати 2 млн.

Свій перший плановий медичний огляд дитина проходить ще в пологовому будинку. Тоді оцінюють загальний стан новонародженого, беруть необхідні аналізи.

8 лікарів, яким обов'язково потрібно показати дитину до року

Дитина | 08:30, 18.10.2021

Свій перший плановий медичний огляд дитина проходить ще в пологовому будинку. Тоді оцінюють загальний стан новонародженого, беруть необхідні аналізи. Після виписки, малюка «передають» в поліклініку за місцем проживання. З цього моменту він буде відві

Згідно з календарем профілактичних щеплень, дітки повинні проходити вакцинацію - захист від різних хвороб. Ви вирішили не робити дитині щеплення? Тоді

Відмова від щеплень: які ускладнення після хвороб можуть бути у невакцинованих дітей

Дитина | 02:30, 18.10.2021

Згідно з календарем профілактичних щеплень, дітки повинні проходити вакцинацію - захист від різних хвороб. Ви вирішили не робити дитині щеплення? Тоді ви повинні знати, які ускладнення можливі після різних хвороб, якщо ваш малюк не щеплений.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: