Скільки часу потрібно, щоб антибіотики подіяли?

Adoption
Date
  • 378 Переглядів
Будь-хто, хто коли-небудь мав бактеріальну інфекцію, наприклад інфекцію вуха або сечовивідних шляхів, знає, наскільки ефективними можуть бути антибіотики, коли ви хворієте, щоб покращити самопочуття.

1439_241169.jpg (16.62 Kb)Давайте обговоримо, через скільки часу антибіотики починають працювати, що вони роблять і що станеться, якщо ви припините приймати антибіотик, тому що вважаєте, що він не діє.

Що таке антибіотики?
Антибіотики - це тип ліків, які використовуються для лікування бактеріальних інфекцій.

Вони є дуже поширеним типом ліків, але вони також надзвичайно потужні проти бактерій.

Зазвичай антибіотики поділяють на такі групи, як:

Пеніциліни.
Цефалоспорини.
Тетрацикліни.
Фторхінолони.
Макроліди.
Сульфаніламіди.
Глікопептиди.

Ці класи згруповані на основі подібності між хімічними структурами антибіотиків. Однак окремі антибіотики в кожному класі все ще по-різному впливають на організм і можуть бути ефективними проти різних бактерій.

Антибіотики часто розглядаються як лікування першої або другої лінії. Лікування першої лінії, як-от більшість пеніцилінів, часто є першими антибіотиками, які призначають при інфекції, оскільки вони статистично ефективні та мають обмежені побічні ефекти. Як правило, антибіотики першого ряду є частиною стандартного набору лікування.

Лікування першої лінії також може бути ефективним проти низки бактерій, збільшуючи шанси на його успішне лікування інфекції.

Однак, якщо антибіотик першого ряду неефективний, можна застосувати лікування другого ряду для усунення інфекції. Ці антибіотики можуть бути більш ефективними, але в багатьох випадках вони дорожчі, ніж антибіотики першого ряду.

Як діють антибіотики?
Існує два основні механізми дії антибіотиків.

Перший механізм передбачає безпосереднє знищення бактерій, що зазвичай досягається шляхом втручання у вміст клітини або формування клітинної стінки бактерії.

Другий механізм полягає у впливі на те, як бактерії ростуть і розмножуються. Деякі антибіотики здатні перешкоджати бактеріям виробляти певні білки або вивільняти певні хімічні речовини, що потім зупиняє ріст і поширення бактерій.

Скільки часу потрібно, щоб антибіотики почали працювати?
Антибіотики починають діяти, як тільки ви їх приймаєте.

Однак ви не помітите покращення симптомів відразу, оскільки потрібен деякий час, щоб антибіотик почав знищувати бактерії або впливати на їх ріст. Скільки часу це знадобиться, залежатиме від різних факторів, таких як призначений антибіотик і стан, який він лікує. У багатьох випадках антибіотики призначають на 7-14 днів, і антибіотик продовжує діяти після останньої дози, оскільки він виводиться з вашої системи.

На жаль, неможливо дізнатися, коли ви почнете почувати себе краще, хоча до кінця курсу антибіотиків ви повинні помітити поліпшення симптомів.

Якщо ви приймали антибіотики протягом кількох днів і не помітили покращення симптомів, зверніться до лікаря. Вони можуть змусити вас почекати ще кілька днів, або вони можуть вирішити змінити вас на інший антибіотик.

Які антибіотики використовуються для лікування?
Антибіотики використовуються для лікування інфекцій, викликаних бактеріями.

З сотнями антибіотиків, які можна призначити, існує широкий спектр інфекцій, які вони можуть лікувати, зокрема:

кишкова паличка,
акне,
пневмонія,
шкірні інфекції,
менінгіт,
інфекції сечовивідних шляхів,
сепсис,
інфекція зуба,
коклюш,
гострий фарингіт.

Однак кожен антибіотик діє по-своєму, тобто він часто може лікувати лише одну інфекцію або групу інфекцій.

Наприклад, нітрофурантоїн — це антибіотик, який зазвичай використовується лише при ІСШ, оскільки він ефективний лише в сечі. Через це він не буде ефективним у лікуванні інфекцій у легенях, мозку чи інших місцях, де не виділяється сеча.

Важливо відзначити, що антибіотики ефективні лише проти захворювань, викликаних бактеріальними інфекціями, а не проти будь-якої інфекції. Це означає, що антибіотики не допоможуть при застуді чи грипі, оскільки ці захворювання спричинені вірусом, а не бактеріями.

Прийом антибіотиків, коли в цьому немає необхідності, наприклад, коли хвороба спричинена вірусом, може збільшити ризик резистентності до антибіотиків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Скільки часу потрібно, щоб антибіотики подіяли, Скільки часу, потрібно, антибіотики подіяли, антибіотики, лікування, антибіотик, бактерії, інфекції, Антибіотики не діють


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Як правильно збивати температуру у новонародженого і дітей до року?

Немовля | 06:20, 18.04.2024

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворюва

Ніколи не робіть цього дітям! Прогрівати ніс при нежитю небезпечно

Хвороби | 06:20, 17.04.2024

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворювань носа за допомогою гріття. І для цього не рідко використовували теплі варені яйця або теплі компре

У нашому суспільстві доволі неоднозначно відносяться до людей, котрі заїкаються. Одні можуть терпеливо їх вислухати, інші ж починають дратуватися, а т

Вчені вияснили, чому діти і дорослі починають заїкатися

Здоров'я | 01:30, 17.04.2024

У нашому суспільстві доволі неоднозначно відносяться до людей, котрі заїкаються. Одні можуть терпеливо їх вислухати, інші ж починають дратуватися, а треті взагалі можуть насміхатися. Особливо якщо мова про дітей.

Ще з дитинства кожен з нас пригадує запах запареного чаю з ромашкою. Узваром з ромашки також протирали очі діткам, купали в ромашці і не тільки. Проте

Чому аптечна ромашка може бути небезпечна для здоров'я?

Здоров'я | 00:30, 17.04.2024

Ще з дитинства кожен з нас пригадує запах запареного чаю з ромашкою. Узваром з ромашки також протирали очі діткам, купали в ромашці і не тільки. Проте, як виявилося, не така вона вже й безпечна.

Українці звикли лікуватися самостійно і звертаються до лікаря, переважно, коли вже

Лікар пояснив, чому дорослим і дітям приймати антибіотики під час застуди чи грипу небезпечно

Хвороби | 14:50, 16.04.2024

Українці звикли лікуватися самостійно і звертаються до лікаря, переважно, коли вже "припекло". Але так не можна, і ось чому.

Якщо усім довкола тепло (комфортно чи навіть жарко), а у вас постійно холодні руки та ноги, і взагалі ви постійно мерзнете, варто звернути на це увагу

8 причин, чому вам постійно холодно

Здоров'я | 11:20, 16.04.2024

Якщо усім довкола тепло (комфортно чи навіть жарко), а у вас постійно холодні руки та ноги, і взагалі ви постійно мерзнете, варто звернути на це увагу. Те, щ о вам постійно холодно, може бути ознакою одного із захворювань.

Усі ми знаємо, що ібупрофен (Нурофен) та парацетамол показані при ГРВІ, грипі та застуді. Та, виявляється, є стани, коли краще приймати одні таблетки,

Батькам на замітку: Коли краще приймати ібупрофен, а коли - парацетамол?

Хвороби | 10:30, 16.04.2024

Усі ми знаємо, що ібупрофен (Нурофен) та парацетамол показані при ГРВІ, грипі та застуді. Та, виявляється, є стани, коли краще приймати одні таблетки, а в інших випадках - другі. Тож як з цим розібратися?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: