Вчені: Фізичні вправи — це ліки від раку

Adoption
Date
  • 581 Переглядів
Загальновідомо, що фізичні вправи мають багато переваг, але нове дослідження Університету Едіт Коуен (ECU) показало, наскільки критично важливими вони можуть бути – навіть для людей із пізніми стадіями раку.

9345_2880x1920_0xac120003_88513335015_large.jpg (29.58 Kb)

Попередня робота Дослідницького інституту медицини фізичних вправ ECU показала, що чоловіки з поширеним раком передміхурової залози можуть змінити хімічне середовище свого тіла протягом шести місяців тренувань, щоб придушити ріст ракових клітин.

Команда спостерігала підвищення рівня білків, які називаються «міокінами», які виробляються скелетними м’язами та можуть пригнічувати ріст пухлини та навіть допомагати активно боротися з раковими клітинами, стимулюючи низку протиракових процесів в організмі.

Але нове дослідження показало, що один сеанс фізичних вправ може ще більше підвищити рівень міокінів і викликати додаткове придушення раку.

Важливо, що ця медицина, викликана фізичними вправами, застосовується у пацієнтів з невиліковним раком на пізніх стадіях, де хвороба добре і справді закріпилася, і пацієнти вже отримували комплексне лікування протягом багатьох років.

Дев'ять пацієнтів з пізньою стадією раку передміхурової залози виконували 34 хвилини високоінтенсивних вправ у стаціонарному циклі, причому сироватка крові відбиралася безпосередньо до і після, а потім знову через 30 хвилин після тренування.

Команда виявила, що сироватка, отримана відразу після цієї «дози» фізичних вправ, містила підвищений рівень протиракових міокінів, що призвело до пригнічення росту клітин раку простати in vitro приблизно на 17 відсотків.

Рівні міокінів у сироватці крові та пригнічення раку повернулися до вихідного рівня через 30 хвилин.

Дослідник інституту медицини фізичних вправ та керівник дослідження професор Роб Ньютон сказав, що це був проривний момент у онкології фізичних вправ.

«Висновки нашої роботи особливо захоплюючі, тому що ми вперше повідомляємо, що чоловіки з поширеним раком передміхурової залози здатні викликати різке підвищення протиракових молекул, які називаються міокінами, у відповідь на одну інтенсивну фізичну вправу», — сказав він. — «Це допомагає нам зрозуміти, чому пацієнти з раком, які займаються фізичними вправами, повільніше прогресують і виживають довше».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Вчені, Фізичні вправи, ліки від раку, рак, вправи, протиракові, дослідження, рак передміхурової залози, лікування


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Ніхто з нас не застрахований від станів, коли ми відчуваємо фізичний дискомфорт. Тому у домашній аптечці повинен бути необхідний набір медикаментів. П

Що повинне бути у сімейній аптечці: список від сімейного лікаря

Хвороби | 02:00, 28.11.2023

Ніхто з нас не застрахований від станів, коли ми відчуваємо фізичний дискомфорт. Тому у домашній аптечці повинен бути необхідний набір медикаментів. Про це розповів сімейний лікар Віталій Вавшко.

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Чому прогресує короткозорість у дітей?

Дитина | 06:20, 27.11.2023

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступо

Як негативні емоції у батьків можуть призвести до хвороб?

Психологія | 02:00, 26.11.2023

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступом на конференції. Це виникає через вразливість тіла до емоцій людини.

Для тренування імунітету діти періодично мають хворіти. Але якщо дитина буквально не вилізає з застуд, хворіє часто і із затяжними епізодами, його іму

Як допомогти формуванню здорового імунітету у дитини?

Імунітет | 08:20, 23.11.2023

Для тренування імунітету діти періодично мають хворіти. Але якщо дитина буквально не вилізає з застуд, хворіє часто і із затяжними епізодами, його імунній системі потрібна допомога та підтримка!

Американські науковці зробили неочікуваний висновок та виявили, що помірне споживання алкоголю допомагає дожити до 90 років.

Американські вчені здивували, як дожити до 90

Здоров'я | 02:00, 22.11.2023

Американські науковці зробили неочікуваний висновок та виявили, що помірне споживання алкоголю допомагає дожити до 90 років.

Насправді, жодна їжа не зможе на 100% запобігти раку грудей. Але існує багато продуктів, які підтримують здоров'я, і тим самим зменшують ризик цього з

4 продукти, які захистять від раку грудей

Харчування | 07:30, 21.11.2023

Насправді, жодна їжа не зможе на 100% запобігти раку грудей. Але існує багато продуктів, які підтримують здоров'я, і тим самим зменшують ризик цього захворювання.

Нове дослідження науковців Единбурзького університету показало неочікувані дані, що користі від кави більше, ніж шкоди.

Скільки кави потрібно пити, щоб знизити ризик появи раку?

Харчування | 06:20, 20.11.2023

Нове дослідження науковців Единбурзького університету показало неочікувані дані, що користі від кави більше, ніж шкоди.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: