Що таке пляшковий карієс і як його лікувати в дітей

Adoption
Date
  • 102 Переглядів
Зубки потрібно берегти ще змалечку.

0341_ka.jpg (30.4 Kb)


Багато молодих батьків задаються питанням, як вони можуть забезпечити здорові зуби своїм маленьким дітям? Хоча багато поширених запитань включають графік прорізування зубів у роті, вони рідко запитують, наскільки дієта їхньої дитини в дитинстві має вирішальне значення для оптимального здоров’я порожнини рота.

Правда полягає в тому, що харчові звички Вашої дитини можуть вплинути на стан її порожнини рота незалежно від її віку та можуть викликати захворювання в результаті годування з пляшечки.

Причини пляшкового карієсу у дітей
Розвиток карієсу може початися невдовзі після прорізування тимчасових зубів. У 1-річному віці карієс зустрічається у 12-15% немовлят, через рік цей показник подвоюється, а у 3-річних дітей спостерігається в кожної другої дитини, сягаючи 85-95% поширення в 6-7 річних пацієнтів. Це захворювання зазвичай прогресує дуже швидко і виникає в багатьох зубах одночасно. Каріозне ураження тимчасових зубів у дітей є складною проблемою, яка потребує серйозної уваги з боку педіатрів та батьків. Лікування у маленьких дітей складне та тривале, якщо не виявити захворювання на ранніх стадіях. Тому важливо більше уваги приділяти профілактиці карієсу молочних зубів. Хоча годування з пляшечки саме по собі не є шкідливим, оскільки цей процес забезпечує дитині надходження поживних речовин. Проте неправильне годування може поставити Вашу дитину під загрозу розвитку карієсу в ранньому віці.

Дитячі лікарі стоматологи наголошують на важливості збереження тимчасових зубів для нормального фізіологічного розвитку дитини та в подальшому для нормального розвитку та прорізування постійних зубів. Згідно з сучасними даними, основною причиною карієсу є одонтопатогени (Streptococcus mutans, Streptococcus sanguis, Streptococcus mitis, лактобацили та актиноміцети), які руйнують вуглеводи порожнини рота, спричиняють кислотне середовище і призводять до демінералізації емалі зубів і, як наслідок, розвитку карієсу (Douglass et al., 2004).

Важливими передумовами для ранньої появи каріозних уражень зубів у немовлят та агресивного розвитку і прогресування процесу найчастіше є:

Тривалий вплив на зуби дитини напоїв, що містять цукор. Основною причиною виникнення карієсу є часте та пролонговане вживання дитиною солодких напоїв, найчастіше це трапляється коли дитина йде спати з пляшечкою, або пляшечка використовується для заспокоєння, чи занурюють пустушку в мед, джем чи інші підсолоджувачі.

Помилки в раціоні. Солодощі, кондитерські та борошняні вироби, залишки яких затримуються на зубах сприяють розмноженню патогенних мікроорганізмів в роті.
Часті нічні годування. Рідка їжа може накопичуватись в ротовій порожнині, оскільки в нічний період зменшується процес слиновиділення. Лактоза (молочний цукор) - міститься і в грудному молоці, і в сумішах, є ідеальним субстратом для розвитку бактерій.
Неякісна гігієна порожнини рота. Залишки їжі, молока на зубах та яснах провокують розмноження патогенних мікроорганізмів. Не нехтуйте чищенням зубів двічі на день. Впевніться, що після чищення зубів перед сном діти нічого не їдять.
Необережне поводження з сосками та посудом дитини. Бактерії, що викликають карієс, можуть легко перейти з роту дорослого до дитини. Слід уникати класти пустушку (соску) в рот чи облизувати, а потім давати дитині, або куштувати їжу дитини з її ложечки.
Нестача мікроелементів в організмі. Стійка до карієсу емаль - це насамперед оптимальне надходження в організм кальцію, фтору та фосфору в період розвитку зубів.
Ослаблення імунітету, недостатні бактерицидні властивості слини. Причинами ослаблення місцевого імунітету порожнини рота можуть стати: аномалії прикусу, звички харчування, використання антибіотиків. На бактерицидну якість слини можуть впливати такі захворювання як цукровий діабет, грип, кишкова інфекція.

Симптоми та прояви
На самих ранніх стадіях пляшечковий карієс може проявлятися у вигляді світлих матових плям, які з часом стають більш шорсткими. Коли захворювання прогресує, ми бачимо коричневі плями на зубах, зуби стають чутливими, з’являються порожнини. Зазвичай, такий вид карієсу вражає спочатку верхні передні зуби, починається в приясеневій зоні та охоплює по периметру весь зуб над яснами.

Стадії захворювання класифікують за глибиною ураження:

Початкова стадія - це поверхневе ураження емалі. Зазвичай скарги на біль відсутні. Візуально бачимо лише світлі матові плями або лінії, проте часто ці зміни є непомітними через велику кількість зубних нашарувань, що маскують ураження. Поверхня каріозних уражень емалі шерстка, крихка, часто розмякшена, карієс локалізується в пришийкових ділянках передніх верхніх різців,ікол та навіть молярів. Надалі при хронічному перебігу хвороби плями можуть змінювати колір на бурий, темно - коричневий або чорний.

Поверхнева стадія - каріозний процес локалізується в глибоких шарах емалі. У цей період дитина може скаржитись на болісні відчуття при вживанні кислого чи солоного. Досить швидко, іноді за кілька тижнів, каріє емалі переходить у наступну стаді. - карієс дентину.

Середній карієс не завжди супроводжується больовими відчуттями, інколи є чутливість до солодкого, холодного або гарячого. Вже чітко видно каріозний дефект - порожнина в зубі.

При глибокому карієсі дефект досягає припульпарного дентину, що розташований безпосередньо біля пульпи (нерва). Дитина може скаржитись на дискомфорт та гострий зубний біль, що посилюється під час прийому їжі.

Без своєчасного лікування карієс може перейти у більш важкі форми захворювання, такі як пульпіт та періодонтит. Тому важливо вчасно зупинити процес та звернутись до дитячого стоматолога.

Лікування пляшкового карієсу у дітей
Якщо Ви можете виявити проблему на ранніх стадіях, профілактичні заходи, хороші звички гігієни порожнини рота та усунення причини допоможуть зупинити процес. Дитячий стоматолог проведе профілактичну процедуру ремінералізації емалі. Найпростіший та безболісний метод лікування може застоcовуватись лише на самій ранній стадії хвороби.

Після зняття зубного нальоту, на зуби дитини наносять спеціальний фторуючий компонент.

Лікування ураженої емалі та дентину передбачає очищення (препарування) пошкоджених тканин та відновлення зуба за допомогою реставраційного матеріалу.

Щоб зберегти здоров’я зубів малюка, рекомендується проводити планові огляди дитячого стоматолога. Це дозволить завчасно виявити проблему та вирішити її. Про це пише "Веселка".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пляшковий карієс


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Як тільки почали розцвітати перші кущі та дерева, в алергіків погіршилося самопочуття. Чхання, сльозотеча, риніт - все це типові прояви алергії. Як со

Через 15 хвилин стане краще: Як швидко позбутися алергії?

Алергія | 07:40, 10.04.2024

Як тільки почали розцвітати перші кущі та дерева, в алергіків погіршилося самопочуття. Чхання, сльозотеча, риніт - все це типові прояви алергії. Як собі допомогти у таких випадках?

Батьки знають, що як тільки дитина йде в садок, вона починає хворіти. Так організм пристосовується до нових умов і вчиться боротися з вірусами, виробл

Організм дітей розучився захищатися: німецькі лікарі лякають прогнозами

Хвороби | 06:20, 10.04.2024

Батьки знають, що як тільки дитина йде в садок, вона починає хворіти. Так організм пристосовується до нових умов і вчиться боротися з вірусами, виробляючи імунітет. Однак, у німецьких лікарів сумні прогнози.

Для того, аби повністю

Які проблеми зі здоров'ям можуть з'явитися через сон із увімкненим світлом?

Здоров'я | 14:50, 09.04.2024

Для того, аби повністю "відключитися" від турбот і хвилювань, які були у нас протягом дня, дуже важливо подбати про якість сну. І, перш за все, - це вимкнути усе світло в кімнаті.

Виробники миючих засобів не рідко обманюють споживачів, запевняючи, що засіб їхнього виробництва є абсолютно безпечним навіть для дітей, тобто, ним мо

Що буде зі здоров'ям, якщо погано змити посуд від миючого засобу?

Здоров'я | 11:20, 09.04.2024

Виробники миючих засобів не рідко обманюють споживачів, запевняючи, що засіб їхнього виробництва є абсолютно безпечним навіть для дітей, тобто, ним можна мити дитячий посуд. Проте, це абсолютна брехня! Немає такого засобу, який би не шкодив нашому зд

Часто батьки недооцінюють ризики проявів алергічної реакції на ті чи інші ліки або продукти харчування. А це дуже небезпечно!

Як надати допомогу дитині при анафілактичному шоці?

Дитина | 10:30, 09.04.2024

Часто батьки недооцінюють ризики проявів алергічної реакції на ті чи інші ліки або продукти харчування. А це дуже небезпечно!

Єдине, що варто запам'ятати точно, - не залишіть головку кліща в тілі людини!

Як правильно і без болю витягнути кліща з тіла дітей і дорослих?

Здоров'я | 07:40, 09.04.2024

Єдине, що варто запам'ятати точно, - не залишіть головку кліща в тілі людини!

Зовсім скоро на нас полюватимуть комарі, які не даватимуть проходу ні дітям, ні дорослим. Якщо сталося так, що комар вже вкусив, що робити?

Що робити, якщо дитину чи дорослого вкусив комар?

Здоров'я | 06:20, 09.04.2024

Зовсім скоро на нас полюватимуть комарі, які не даватимуть проходу ні дітям, ні дорослим. Якщо сталося так, що комар вже вкусив, що робити?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: