Вчені створили аналіз крові, який передбачає ризик повернення раку грудей

Adoption
Date
  • 297 Переглядів
Після успішного лікування раку молочної залози дуже важливо стежити за своїм самопочуттям. Щоб вчасно діагностувати можливі ризики. І науковці знайшли неболючий метод, як це зробити.

1533_5.jpg (19.6 Kb)

Науковці розробили новий аналіз крові, який може передбачити ризик повернення раку молочної залози за три роки до того, як будь-яка пухлина з’явиться під час сканування. Його називають "неймовірно захопливим" проривом, який може допомогти більшій кількості жінок перемогти хворобу назавжди, пише The Guardian.

Ультрачутлива рідинна біопсія працює шляхом виявлення циркулюючої ДНК пухлини (ctDNA), яку виділяють у кров ракові клітини.

"Клітини раку молочної залози можуть залишатися в організмі після операції та інших методів лікування, але цих клітин може бути так мало, що їх неможливо виявити під час подальшого сканування. Ці клітини можуть спричинити рецидив раку молочної залози через багато років після первинного лікування", – каже Ісаак Гарсіа-Мурільяс, провідний автор дослідження з Інституту дослідження раку (ICR) у Лондоні.

Тест виявляє мізерну кількість ДНК раку в крові. Результати випробувань показують, що він настільки чутливий, що може точно передбачити ризик повернення раку за місяці чи навіть роки до того, як почнуть з’являтися звичайні ознаки чи симптоми.

Щорічно рак молочної залози діагностують у понад 2 мільйонів жінок. Хоча за останні десятиліття лікування цієї недуги стало більш ефективним, онкологія нерідко повертається на пізніх стадіях. Але дослідження, представлене на щорічній зустрічі Американського товариства клінічної онкології в Чикаго, показало, що персоналізована рідка біопсія може стати способом раннього виявлення повернення раку. Результати випробувань тестів, оприлюднені на найбільшій у світі онкологічній конференції, свідчать, що вони можуть допомогти виявити, які жінки потребують профілактичної терапії, а яких пацієнтів можна позбавити від неї.

У ході дослідження науковці з центру Breast Cancer Now Toby Robins у Лондоні змогли ідентифікувати кожного пацієнта, в якого пізніше стався рецидив. Середній час до рецидиву становив 15 місяців, а найдовший – 41 місяць. Дослідники проаналізували кров 78 пацієнтів з різними типами раку грудей. Новий тест правильно вказав на високий ризик рецидиву у всіх 11 пацієнтів, у яких стався рецидив протягом п’ятирічного дослідження.

Усі 60 жінок, у яких тест не виявив ctDNA, не рецидивували – тобто не було хибно негативних результатів. Ще у трьох пацієнтів була виявлена ​​ctDNA, але подальші тести показали, що вона зникла. Щодо ще чотирьох пацієнтів Інститут дослідження раку не надав повних даних.

"Раннє виявлення є однією з наших найкращих видів зброї проти раку молочної залози, і ці перші результати, які свідчать про те, що тести можуть виявити ознаки рецидиву протягом року до появи симптомів, є неймовірно захоплюючими", – каже Саймон Вінсент, директор з досліджень у Breast Cancer Now.

Хоча це дослідження все ще перебуває на початкових стадіях, раннє виявлення рецидиву раку молочної залози означає, що лікування з більшою ймовірністю знищить онкологію і зупинить її поширення на інші частини тіла.

"Рак молочної залози набагато легше лікувати, перш ніж він пошириться на інші частини тіла, тому життєво важливо мати можливість якомога раніше виявити ознаки рецидиву, щоб дати людям найкраще шанс на виживання", – зазначає професор Крістіан Хелін, виконавчий директор ICR.

Експерти сподіваються, що отримані результати дозволять розробити стратегію, згідно з якою лікування можна розпочати набагато раніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: рак молочної залози


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

Басейни з кульками визнали розсадником інфекції

Здоров'я | 12:10, 16.07.2024

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

Дослідники вважають, що для розвитку розладу дівчаткам потрібно набагато більше генетичних мутацій, ніж хлопчикам.

Чому у дівчаток аутизм зустрічається рідше, ніж у хлопчиків?

Хвороби | 06:20, 16.07.2024

Дослідники вважають, що для розвитку розладу дівчаткам потрібно набагато більше генетичних мутацій, ніж хлопчикам.

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синд

Вчені виявили, що малювання корисне для дітей з СДУГ

Дитина | 06:20, 14.07.2024

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ).

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритром

Майбутніх мам застерегли від прийому деяких антибіотиків

Я вагітна | 10:30, 12.07.2024

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин). Їх часто призначають при бактеріальних інфекціях, а також як альт

Вчені з Університету Ровіра-і-Вірджілі (Іспанія) встановили, що підвищене споживання ультра-оброблених (фабричних) продуктів з високим вмістом жирів,

Які продукти послаблюють серцево-судинну систему дітей?

Дитяче харчування | 07:40, 11.07.2024

Вчені з Університету Ровіра-і-Вірджілі (Іспанія) встановили, що підвищене споживання ультра-оброблених (фабричних) продуктів з високим вмістом жирів, солі, цукру та вуглеводів підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань та діабету у дітей ві

У немовлят, яким, починаючи з трьох місяців, давали коров'яче молоко, варені яйця, арахісову пасту та пшеничну кашу, помітно знижений ризик розвитку х

Розкрито спосіб профілактики харчової алергії у дітей

Алергія | 01:20, 11.07.2024

У немовлят, яким, починаючи з трьох місяців, давали коров'яче молоко, варені яйця, арахісову пасту та пшеничну кашу, помітно знижений ризик розвитку харчової алергії у трирічному віці, це встановили дослідники зі Швеції та Норвегії.

Захворювання горла – часте явище у дітей. І малюки переносять його важче, ніж дорослі. Больовий синдром, що супроводжує запалення, порушує сон, знижує

Як навчити дитину полоскати горло?

Дитина | 09:30, 08.07.2024

Захворювання горла – часте явище у дітей. І малюки переносять його важче, ніж дорослі. Больовий синдром, що супроводжує запалення, порушує сон, знижує апетит, заважає повноцінній активності. У результаті з'являються млявість, апатія, плаксивість. Все

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: