Як пояснити дитині, що таке "секс"?

Adoption
Date
  • 36793 Переглядів
depositphotos_2145332_s_jpg800.jpg

Інтимні речі в наші часи для дітей - не новина: натяки на секс діти бачать через телебачення, в інтернеті, чують від однолітків, та й від самих дорослих.
Як же дитині все доступно пояснити, щоби уявлення "про це" у неї сформувалось правильне?
Дуже важливо розповісти дитині про секс, про народження людини, потрібно лише вирішити, як і коли це зробити?

Психологи вважають, що на кожному етапі дитинства малюк по-різному сприймає подібну інформацію.

3-4 роки

У цьому віці досить символічного пояснення. Дитина в цьому віці вбирає багато інформації і навряд чи буде вимагати подробиць. Можна сказати: "Спочатку мама носила тебе в животику, а потім поїхала в лікарню і там ти з'явився".

Швидше за все, перші "незручні" питання дитина задасть саме в 3-4 роки. Дуже важливо не розгубитися, не зніяковіти і не відмахнутися фразою "виростеш - зрозумієш". Малюк не повинен відчувати, що запитує щось заборонене і неправильне, адже це частина природного пізнавального процесу. Краще додайте, що дитина з'явилася завдяки міцній любові мами і тата, без якої ніколи нічого не вийшло б.

5-7 років

Сучасні дошкільнята активно користуються комп'ютером і багато інформації отримують з телевізора. Може виявитися, що дитина знає набагато більше, ніж ви готові розповісти. Тому коли пролунає запитання "звідки беруться діти?", постарайтеся коректно вивідати, з чим пов'язаний інтерес і чому дитина цікавиться.

У цьому віці потрібен індивідуальний підхід.

Крім того, діти вже помічають статеві відмінності один одного. Ваше завдання не робити з цього секрет (якщо їм треба, вони все одно знайдуть, де подивитися, навіть якщо доведеться заглянути в труси один одному). Поясніть основні відмінності і розкажіть про будову тіла хлопчиків і дівчаток.

Є ще один важливий нюанс, який діти повинні знати саме в цьому віці. Потрібно не тільки навчити дитину не спілкуватися з незнайомими людьми на вулиці, але і прищепити думку,якщо якийсь дядько доторкається до нього в затишному місці і знімає трусики, то від нього треба бігти і обов'язково розповісти про це мамі з татом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якщо вас застукали діти...

7-10 років

У цей період починається статеве дозрівання, тому дівчаткам потрібно пояснити, що таке менструація, як користуватися прокладками, а хлопчику - що таке полюції. У цьому віці вони починають відчувати перший потяг.

Дуже важливо відповідати на всі запитання, адже їхні організми сильно змінюються, і це може налякати їх, якщо вони не будуть розуміти, що з ними відбувається.

11-14 років

У підлітковому віці вашої дитини будьте особливо уважні. Звичайно, буде краще, якщо ви дасте підлітку зрозуміти, що ранній секс - не норма і не потрібно гнатися за більш досвідченими однолітками.

Постарайтеся прищепити почуття відповідальності за свої вчинки. Дитина повинна розуміти, що секс - це не тільки взаємне задоволення, але і відповідальність. Поясніть, що секс - це не гра у доросле життя, це може мати дуже серйозні наслідки, якщо ставитися легковажно. Підліток повинен зрозуміти - всьому свій час.

Але, звичайно, підлітки все одно будуть прагнути скоріше стати дорослими. Тому потрібно бути реалістами і продумати всі варіанти. Що тоді потрібно розповісти дитині, як його застерегти?

Нехай тато проведе з сином бесіди про те, що чоловік несе відповідальність за жінку. Дуже важливо пояснити, що дівчинку ні в якому разі не можна схиляти до сексу, якщо вона не хоче.

А мама нехай пояснить дочці, що хлопчики дозрівають швидше дівчаток, тому не потрібно вступати в статевий зв'язок з бойфрендом, якщо вона ще не готова до цього.

Обов'язково потрібно провести бесіду про можливу вагітність, розповісти про засоби контрацепції і звернути увагу на те, що статевий контакт може стати причиною венеричних захворювань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, спілкування, розвиток, психологія, батьки, секс


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі


Малюк не менше ніж мама переживає пологи

Матриці Гроффа: через що проходить малюк при пологах

Психологія | 01:00, 08.11.2019

Малюк не менше ніж мама переживає пологиВи крадете час у себе та балуєте малюка!

5 шкідливих звичок молодих матусь

Психологія | 09:50, 12.09.2019

Ви крадете час у себе та балуєте малюка!

Навіть якщо хтось інший переконаний, що ви маєте це все приховувати!

Сім речей, через які мама не повинна соромитися

Психологія | 22:00, 02.09.2019

Навіть якщо хтось інший переконаний, що ви маєте це все приховувати!

У мами новий чоловік, а у малюка цілковите несприйняття та ревнощі?

Як допомогти дитині сприйняти нового тата у сім'ї

Психологія | 00:55, 30.08.2019

У мами новий чоловік, а у малюка цілковите несприйняття та ревнощі?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: