4 стани, які можуть здатися депресією, але це не так

Adoption
Date
  • 583 Переглядів
Психічні захворювання часто важко діагностувати, особливо тому, що існує мало фізіологічних тестів, які допоможуть клініцистам поставити діагноз. Діабет діагностується за допомогою аналізів крові, рак діагностується за допомогою біопсії та медичної візуалізації, але психічні захворювання в основному діагностуються за допомогою контрольних списків симптомів, про які вони повідомляють.

7990_dn5.jpeg (16.91 Kb)


З цієї причини психічні захворювання, включаючи депресію , іноді неправильно діагностуються. Згідно зі статтею 2012 року в Current Psychiatry, від 26 до 45 відсотків пацієнтів, які були направлені на лікування депресії, не відповідали діагностичним критеріям депресивного захворювання. Метааналіз 2009 року показав, що лікарі загальної практики можуть правильно визначити депресію лише в 47,3 відсотках випадків, і багато лікарів діагностують депресію у людей, у яких її просто немає.

Ось чотири стани, які зазвичай помилково приймаються за депресію:

1. Біполярний розлад

Як і депресія, біполярний розлад включає періоди інтенсивного зниження. Під час цього мінімуму люди з біполярним розладом відчувають ті ж симптоми, що й у депресії. Вони можуть відчувати себе безнадійними, нікчемними або навіть мати схильність до самогубства Однак, на відміну від депресії, люди з біполярним розладом також відчувають високі періоди або манію, коли вони почуваються впевненими, продуктивними або на вершині світу. Іноді ця маніакальна фаза настільки приємна, що люди з розладом не можуть розпізнати це як частину своєї хвороби, і тому вони звертаються за допомогою лише під час слабких симптомів.

2. Гіпотиреоз

У цьому стані щитовидна залоза не виділяє достатню кількість гормонів. Оскільки ці гормони необхідні для функціонування мозку та організму, люди з цим розладом зазвичай відчувають втому, зниження концентрації та поганий настрій — усі ознаки депресії. За оцінками дослідників, близько 20 мільйонів людей мають певну форму захворювання щитовидної залози, але до 60 відсотків з них не знають про свій стан. Натомість вони помилково вважають, що легко втомлюються, ліниві чи пригнічені. Однак, на відміну від депресії, люди з гіпотиреозом надмірно чутливі до низьких температур і можуть постійно відчувати холод. Вони також частіше відчувають сухість шкіри, випадання волосся та хрипкий голос. Гіпотиреоз можна правильно діагностувати за допомогою простого аналізу крові, а лікування вимагає лише однієї таблетки на день.

3. Цукровий діабет

Люди часто мають діабет 2 типу, не помічаючи цього. Вони можуть раптово виявити, що втрачають вагу, відчувають втому та стають дратівливими. Оскільки всі ці симптоми також пов’язані з депресією, люди можуть не помічати, що їх організм має проблеми з інсуліном. Один із попередників цукрового діабету 2 типу, інсулінорезистентність, значною мірою пов’язаний з депресією.

Люди з цукровим діабетом також піддаються ризику розвитку «діабетного дистресу», стану, що імітує депресію. Дослідження 2014 року показало, що люди, у яких діагностовано як цукровий діабет, так і депресія, відчували зменшення симптомів депресії після втручань, які допомагають керувати діабетом. Іншими словами, їх симптоми були викликані не депресією, а стресом життя з хронічною хворобою. Оскільки депресію вимірюють за допомогою шкал, які засновані на симптомах і не прив’язані до причини, у багатьох випадках ці симптоми можуть насправді відображати страждання, які люди відчувають через свій діабет, а не клінічний діагноз депресії.

4. Синдром хронічної втоми

Також відомий як міалгічний енцефаломієліт або хвороба системної непереносимості навантаження, цей стан характеризується надзвичайною втомою, яка не має видимої причини. Синдром хронічної втоми також включає труднощі з концентрацією уваги, біль у м’язах і проблеми зі сном — усі симптоми, пов’язані з депресією, тому людям із синдромом хронічної втоми так часто ставлять неправильний діагноз. Дослідження, опубліковане в The Primary Care Companion to Journal of Clinical Psychiatry, показало, що синдром хронічної втоми недостатньо діагностується у понад 80 відсотків людей, у яких він страждає, а депресія є найпоширенішим помилковим діагнозом.

На щастя, існує принаймні одна чітка різниця між депресією та синдромом хронічної втоми: люди з депресією виснажені й не зацікавлені у своїх хобі, а ті, хто страждає хронічною втомою, все ще хочуть брати участь у своїх інтересах, незважаючи на брак енергії.

Депресія - це дуже реальне, серйозне захворювання, від якого щороку страждають мільйони людей. Більшості людей, у яких діагностовано депресію, діагноз поставлений правильно і вони можуть одужати за допомогою належної терапії та ліків.

Однак помилковий діагноз завжди можливий. Якщо ви лікуєтеся від депресії, але не почуваєтеся краще, цілком можливо, що у вас є розлад, який імітує цей стан. Перед початком прийому антидепресантів ніколи не завадить здати аналіз крові, щоб виключити один із станів, які зазвичай плутають, наприклад гіпотиреоз або цукровий діабет.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, депреся, депресії, розладом, депресію, відчувають, симптоми, діабет, допомога, помилковий діагноз


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Їхній мозок реагує на негативні батьківські коментарі так само, як на фізичний біль.

Критика з боку батьків ранить підлітків

Школярі | 01:20, 14.07.2024

Їхній мозок реагує на негативні батьківські коментарі так само, як на фізичний біль.

Вчені з Німеччини та Швейцарії попросили 430 осіб віком від 20 до 59 років відповісти на запитання, пов'язані з їхнім суб'єктивним відчуттям часу. Уча

Для батьків час тече швидше, ніж для бездітних людей

Сімейні справи | 01:20, 13.07.2024

Вчені з Німеччини та Швейцарії попросили 430 осіб віком від 20 до 59 років відповісти на запитання, пов'язані з їхнім суб'єктивним відчуттям часу. Учасників опитування запитували: "Як вам здається, наскільки швидко пролетіли останні 10 років?" Чим шв

Батьки можуть брехати з добрих намірів, наприклад заявити, що без каші дитина ніколи не виросте. Але дослідники дійшли висновку, що брехня матері та б

Як брехня мами і тата впливає на дитину?

Сімейні справи | 00:30, 13.07.2024

Батьки можуть брехати з добрих намірів, наприклад заявити, що без каші дитина ніколи не виросте. Але дослідники дійшли висновку, що брехня матері та батька може позначитися на дорослому житті дитини.

Фахівець з демографії Летиція Менкаріні з Університету Бокконі (Мілан, Італія) та її колеги провели дослідження, засноване на детальному аналізі взаєм

У якому віці діти приносять батькам найбільше щастя?

Сімейні справи | 14:50, 12.07.2024

Фахівець з демографії Летиція Менкаріні з Університету Бокконі (Мілан, Італія) та її колеги провели дослідження, засноване на детальному аналізі взаємозв'язків між щастям, тобто суб'єктивним відчуттям власного добробуту та батьківством.

Психологічну травму дитині можуть завдати тривале розставання з мамою або нестача уваги з боку одного або обох батьків.

Названо основні причини психологічних травм дітей

Дитина | 11:20, 12.07.2024

Психологічну травму дитині можуть завдати тривале розставання з мамою або нестача уваги з боку одного або обох батьків.

Американські вчені з Університету Південної Каліфорнії виявили зв'язок між кількістю дітей та сприйняттям сенсу життів у їхніх батьків. Дослідження оп

Вчені знайшли зв'язок між багатодітністю і сенсом життя у чоловіків

Сімейні справи | 00:30, 11.07.2024

Американські вчені з Університету Південної Каліфорнії виявили зв'язок між кількістю дітей та сприйняттям сенсу життів у їхніх батьків. Дослідження опубліковано у науковому журналі Frontiers in Psychology.

Фахівці з антропології та демографії з Університету штату Мічиган (США) та Університету МакГілл (Канада) провели дослідження на основі даних, зібраних

Як взаємне кохання батьків впливає на дітей?

Сімейні справи | 01:20, 10.07.2024

Фахівці з антропології та демографії з Університету штату Мічиган (США) та Університету МакГілл (Канада) провели дослідження на основі даних, зібраних ними у горах Непалу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: