4 стани, які можуть здатися депресією, але це не так

Adoption
Date
  • 467 Переглядів
Психічні захворювання часто важко діагностувати, особливо тому, що існує мало фізіологічних тестів, які допоможуть клініцистам поставити діагноз. Діабет діагностується за допомогою аналізів крові, рак діагностується за допомогою біопсії та медичної візуалізації, але психічні захворювання в основному діагностуються за допомогою контрольних списків симптомів, про які вони повідомляють.

7990_dn5.jpeg (16.91 Kb)


З цієї причини психічні захворювання, включаючи депресію , іноді неправильно діагностуються. Згідно зі статтею 2012 року в Current Psychiatry, від 26 до 45 відсотків пацієнтів, які були направлені на лікування депресії, не відповідали діагностичним критеріям депресивного захворювання. Метааналіз 2009 року показав, що лікарі загальної практики можуть правильно визначити депресію лише в 47,3 відсотках випадків, і багато лікарів діагностують депресію у людей, у яких її просто немає.

Ось чотири стани, які зазвичай помилково приймаються за депресію:

1. Біполярний розлад

Як і депресія, біполярний розлад включає періоди інтенсивного зниження. Під час цього мінімуму люди з біполярним розладом відчувають ті ж симптоми, що й у депресії. Вони можуть відчувати себе безнадійними, нікчемними або навіть мати схильність до самогубства Однак, на відміну від депресії, люди з біполярним розладом також відчувають високі періоди або манію, коли вони почуваються впевненими, продуктивними або на вершині світу. Іноді ця маніакальна фаза настільки приємна, що люди з розладом не можуть розпізнати це як частину своєї хвороби, і тому вони звертаються за допомогою лише під час слабких симптомів.

2. Гіпотиреоз

У цьому стані щитовидна залоза не виділяє достатню кількість гормонів. Оскільки ці гормони необхідні для функціонування мозку та організму, люди з цим розладом зазвичай відчувають втому, зниження концентрації та поганий настрій — усі ознаки депресії. За оцінками дослідників, близько 20 мільйонів людей мають певну форму захворювання щитовидної залози, але до 60 відсотків з них не знають про свій стан. Натомість вони помилково вважають, що легко втомлюються, ліниві чи пригнічені. Однак, на відміну від депресії, люди з гіпотиреозом надмірно чутливі до низьких температур і можуть постійно відчувати холод. Вони також частіше відчувають сухість шкіри, випадання волосся та хрипкий голос. Гіпотиреоз можна правильно діагностувати за допомогою простого аналізу крові, а лікування вимагає лише однієї таблетки на день.

3. Цукровий діабет

Люди часто мають діабет 2 типу, не помічаючи цього. Вони можуть раптово виявити, що втрачають вагу, відчувають втому та стають дратівливими. Оскільки всі ці симптоми також пов’язані з депресією, люди можуть не помічати, що їх організм має проблеми з інсуліном. Один із попередників цукрового діабету 2 типу, інсулінорезистентність, значною мірою пов’язаний з депресією.

Люди з цукровим діабетом також піддаються ризику розвитку «діабетного дистресу», стану, що імітує депресію. Дослідження 2014 року показало, що люди, у яких діагностовано як цукровий діабет, так і депресія, відчували зменшення симптомів депресії після втручань, які допомагають керувати діабетом. Іншими словами, їх симптоми були викликані не депресією, а стресом життя з хронічною хворобою. Оскільки депресію вимірюють за допомогою шкал, які засновані на симптомах і не прив’язані до причини, у багатьох випадках ці симптоми можуть насправді відображати страждання, які люди відчувають через свій діабет, а не клінічний діагноз депресії.

4. Синдром хронічної втоми

Також відомий як міалгічний енцефаломієліт або хвороба системної непереносимості навантаження, цей стан характеризується надзвичайною втомою, яка не має видимої причини. Синдром хронічної втоми також включає труднощі з концентрацією уваги, біль у м’язах і проблеми зі сном — усі симптоми, пов’язані з депресією, тому людям із синдромом хронічної втоми так часто ставлять неправильний діагноз. Дослідження, опубліковане в The Primary Care Companion to Journal of Clinical Psychiatry, показало, що синдром хронічної втоми недостатньо діагностується у понад 80 відсотків людей, у яких він страждає, а депресія є найпоширенішим помилковим діагнозом.

На щастя, існує принаймні одна чітка різниця між депресією та синдромом хронічної втоми: люди з депресією виснажені й не зацікавлені у своїх хобі, а ті, хто страждає хронічною втомою, все ще хочуть брати участь у своїх інтересах, незважаючи на брак енергії.

Депресія - це дуже реальне, серйозне захворювання, від якого щороку страждають мільйони людей. Більшості людей, у яких діагностовано депресію, діагноз поставлений правильно і вони можуть одужати за допомогою належної терапії та ліків.

Однак помилковий діагноз завжди можливий. Якщо ви лікуєтеся від депресії, але не почуваєтеся краще, цілком можливо, що у вас є розлад, який імітує цей стан. Перед початком прийому антидепресантів ніколи не завадить здати аналіз крові, щоб виключити один із станів, які зазвичай плутають, наприклад гіпотиреоз або цукровий діабет.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, депреся, депресії, розладом, депресію, відчувають, симптоми, діабет, допомога, помилковий діагноз


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Якою має бути поведінка мами щодо сина?

Мама | 02:00, 24.11.2023

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Психологи пропонують кілька рекомендацій, які допоможуть відновлювати сили, аби їх вистачало на турботу про дітей навіть у найтемніші часи.

Як мамі впоратися з емоційним вигоранням?

Мама | 00:30, 24.11.2023

Психологи пропонують кілька рекомендацій, які допоможуть відновлювати сили, аби їх вистачало на турботу про дітей навіть у найтемніші часи.

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відм

Як зберігати особисті кордони дитини?

Дитина | 16:55, 23.11.2023

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відміну від дорослих, маленькій особистості важко відстоювати свої кордони. Допомогти у цьому можуть лиш

Не секрет, що фізичні вправи допомагають боротися зі стресом. А нове дослідження вчених з Університету Брігама Янга показало, що саме біг під час стре

Вчені назвали простий спосіб подолати вплив хронічного стресу

Психологія | 16:14, 22.11.2023

Не секрет, що фізичні вправи допомагають боротися зі стресом. А нове дослідження вчених з Університету Брігама Янга показало, що саме біг під час стресу допомагає захистити вашу пам'ять.

Обійми підвищують рівень окситоцину – це гормон, який стимулює дитячий розвиток та здатність до навчання.

Чому дитину потрібно часто обіймати?

Сімейні справи | 07:30, 18.11.2023

Обійми підвищують рівень окситоцину – це гормон, який стимулює дитячий розвиток та здатність до навчання.

Залякуючи чимось або кимось, батьки дають зрозуміти дитині, що вони - батьки - не головні, не сильні та й узагалі, заступитися за свою дитину перед як

Чому не можна лякати дитину бабайкою?

Дитина | 06:20, 18.11.2023

Залякуючи чимось або кимось, батьки дають зрозуміти дитині, що вони - батьки - не головні, не сильні та й узагалі, заступитися за свою дитину перед якимось бабайкою не зможуть.

Кожна сьома людина знаходиться в стосунках з особою, яку не вважає коханням свого життя. В результаті масштабного опитування вчені виявили особливості

Люди закохуються двічі за життя, - дослідження

Сімейні справи | 02:00, 17.11.2023

Кожна сьома людина знаходиться в стосунках з особою, яку не вважає коханням свого життя. В результаті масштабного опитування вчені виявили особливості романтичних стосунків людей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: