9 ознак того, що у ваших стосунках проблеми

Adoption
Date
  • 236 Переглядів
На початку ваших стосунків ви, ймовірно, не помічали недоліки свого партнера, і навпаки. Зараз, через місяці чи роки, це стає все важче й важче. Можливо, суперечки стають частішими або загострюються, або один із партнерів закривається, коли виникає конфлікт. За словами Кірка Хонди, професора консультування та сімейної терапії, певна частка цього є нормальною для будь-яких стосунків. «Довгострокові стосунки мають свої злети і падіння», — каже він. Але якщо у вас більше падінь, ніж злетів, можливо, ви думаєте, чи не наближаєтеся ви до розриву. Читайте далі, щоб побачити, чи впізнаєте ви ознаки проблем у ваших стосунках.

3335_pareja-problemas.jpg (36.8 Kb)

1. Хронічна критика
Чи часто ви критикуєте те, як ваш партнер одягається, їздить, їсть, говорить або навіть дихає? Це вагомий знак того, що ваші стосунки рухаються вниз. Шлюбний терапевт і дослідник, доктор Джон Готтман називає критику першим із «чотирьох вершників» — стилів спілкування, які сигналізують про те, що стосунки зазнають невдачі. Готтман пояснює, що критика набагато шкідливіша, ніж просто висловлення скарги, оскільки, критикуючи свого партнера, ви нападаєте на його чи її характер.

За словами Кірка Хонди, професора консультування та сімейної терапії в Антіохійському університеті, «критика один раз не закінчить ваші стосунки, але якщо ви критикуєте знову, і знову, і знову, це призведе до ймовірного припининення стосунків».

2. Припущення найгіршого
Коли ваш партнер повертається додому пізно і забуває подзвонити, ви автоматично думаєте, що він або вона вас не любить? Шлюбний і сімейний терапевт Дорін Мейстер каже, що це ознака того, що у стосунках є розрив, який зрештою може означати крах. «Проблема в тому, що ви не знаєте правди; ви інтерпретуєте поведінку, і ви будете реагувати на це неконструктивно», – каже Мейстер. Коли ваш партнер повертається додому, ви, швидше за все, будете холодні, тому що вважаєте, що ця людина образила вас, хоча насправді вона або він просто застрягли в пробці.

3. Обговорення зазвичай починаються з негативу
Часті загальні заяви на кшталт: «Мені не подобається, що ти постійно спізнюєшся» — це вірна ознака того, що ваші стосунки зазнали краху. Така критика є негативним підходом до дискусії, яка обов’язково призведе до суперечки. «Коли ви починаєте напружену розмову, якщо вона починається з негативного твердження, вона майже завжди закінчуватиметься негативно», — каже Кірк Хонда. Він пояснює, що наслідки багатьох конфліктів між парами можна передбачити в перші 30 секунд розмови. Те, як люди починають напружену розмову, також може передбачити ймовірність того, як довго їхні стосунки триватимуть.

4. Хронічне презирство
Презирство — це ще один із «чотирьох вершників» доктора Джона Готтмана, — ознаки того, що ваші стосунки серйозно хворіють. Коли подружжя зневажливо ставляться один до одного зневажливо, висміюють, обзивають, говорять саркастично і закочують очі під час конфлікту. Якщо це відбувається у ваших стосунках, це червоний прапор. Образа часто лежить в основі презирливої поведінки. Іноді це відбувається через минулі образи, такі як невірність, хоча це може не мати визначеної причини.

5. Ви перестали робити те, що любите
На початку стосунків ви, можливо, не соромилися піти на ранкову пробіжку, погуляти з хлопцями або відвідати улюблене заняття йогою у вівторок увечері, коли вам цього хотілося, але останнім часом ви перестали робити це, щоб уникнути скарг партнера або ревнощі. Це відбувається через глибинні проблеми влади або контролю у стосунках, які, якщо їх не зупинити, можуть знищити зв’язок між двома людьми.

6. Ви завжди в обороні
Третій із «чотирьох вершників» доктора Джона Готтмана, захисна позиція, може підірвати ефективне спілкування, що зрештою призведе до розпаду ваших стосунків. Ви маєте справу з обороною, якщо завжди відчуваєте, що вам потрібно захищатися в суперечці з вашим партнером, або якщо ваш партнер завжди атакує, навіть якщо ви не критичні. У будь-якому випадку, оборона означає проблеми і, можливо, кінець шляху.

7. Ваші аргументи виходять з-під контролю
Конфлікт у будь-яких стосунках є природним, але коли сварки починають швидко загострюватися та стають брудними, включаючи крики, обзивання та звинувачення, це знак того, що ваші стосунки йдуть до фінішної прямої.

8. Ви зводите стіни
Четвертий із «чотирьох вершників» доктора Джона Готтмана (очевидні ознаки того, що ваші стосунки можуть незабаром розірватися), обмежування, стосується того, що один партнер відходить від взаємодії, закривається від іншої людини. Кірк Хонда називає це «ворожим мовчанням», оскільки воно часто передбачає «мовчазне лікування» або пасивно-агресивну згоду на незгоду.

9. Ви не можете згадати, чому ви закохалися
Кірк Хонда каже, що коли один або обидва партнери не можуть згадати, чому вони вперше закохалися, це означає, що у стосунках серйозні проблеми. «Це ознака того, що у стосунки влилося стільки негативу, що історія їхніх стосунків буквально переписана». Хонда також зазначає, що здорові пари можуть легко перерахувати причини, чому вони закохалися, навіть через 30 або 40 років; але коли стосунки нестабільні, ці причини, такі як «її посмішка» або «те, як він змусив мене почуватися особливою», залишаються настільки далекими спогадами, що про них можна забути. Без цієї базової основи відносини, швидше за все, розпадуться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, стосунки, консультування, терапія, сімейної, партнер, проблеми, причини, консультації, психологія, кохання, пара, мовчання


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Якою має бути поведінка мами щодо сина?

Мама | 02:00, 24.11.2023

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Психологи пропонують кілька рекомендацій, які допоможуть відновлювати сили, аби їх вистачало на турботу про дітей навіть у найтемніші часи.

Як мамі впоратися з емоційним вигоранням?

Мама | 00:30, 24.11.2023

Психологи пропонують кілька рекомендацій, які допоможуть відновлювати сили, аби їх вистачало на турботу про дітей навіть у найтемніші часи.

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відм

Як зберігати особисті кордони дитини?

Дитина | 16:55, 23.11.2023

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відміну від дорослих, маленькій особистості важко відстоювати свої кордони. Допомогти у цьому можуть лиш

Не секрет, що фізичні вправи допомагають боротися зі стресом. А нове дослідження вчених з Університету Брігама Янга показало, що саме біг під час стре

Вчені назвали простий спосіб подолати вплив хронічного стресу

Психологія | 16:14, 22.11.2023

Не секрет, що фізичні вправи допомагають боротися зі стресом. А нове дослідження вчених з Університету Брігама Янга показало, що саме біг під час стресу допомагає захистити вашу пам'ять.

Обійми підвищують рівень окситоцину – це гормон, який стимулює дитячий розвиток та здатність до навчання.

Чому дитину потрібно часто обіймати?

Сімейні справи | 07:30, 18.11.2023

Обійми підвищують рівень окситоцину – це гормон, який стимулює дитячий розвиток та здатність до навчання.

Залякуючи чимось або кимось, батьки дають зрозуміти дитині, що вони - батьки - не головні, не сильні та й узагалі, заступитися за свою дитину перед як

Чому не можна лякати дитину бабайкою?

Дитина | 06:20, 18.11.2023

Залякуючи чимось або кимось, батьки дають зрозуміти дитині, що вони - батьки - не головні, не сильні та й узагалі, заступитися за свою дитину перед якимось бабайкою не зможуть.

Кожна сьома людина знаходиться в стосунках з особою, яку не вважає коханням свого життя. В результаті масштабного опитування вчені виявили особливості

Люди закохуються двічі за життя, - дослідження

Сімейні справи | 02:00, 17.11.2023

Кожна сьома людина знаходиться в стосунках з особою, яку не вважає коханням свого життя. В результаті масштабного опитування вчені виявили особливості романтичних стосунків людей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: