Одне слово, яке здатне зруйнувати будь-які стосунки

Adoption
Date
  • 657 Переглядів
У запалі сварки ми часто говоримо необдумані речі. На жаль, іноді навіть найщиріший розсип подальших вибачень не здатний виправити ситуацію: ваш співрозмовник може і був би готовий їх прийняти, але його підсвідоме вже впустило в себе сумніви і комплекси. А цю машину вже не зупинити — ставлення до вас зіпсоване. Дехто грішить цим словом і в повсякденному спілкуванні з партнером, дітьми, колегами і навіть малознайомими людьми. Як результат — непорозуміння, невдоволення, зіпсований настрій та неконструктивність.

6277_10.jpeg (28 Kb)

Психолог Джеффрі Бернштейн розповідає, що у своїй практиці регулярно стикається із наслідками такого спілкування. Як правило, його клієнти — сімейні пари, стосунки яких «чомусь» розладналися. У процесі терапії найчастіше з'ясовується, що одна з причин (зрозуміло, їхній завжди комплекс) — вживання того самого слова. Партнер навіть із найстійкішою психікою виявляється не готовим до такого роду маніпуляцій, особливо якщо вони повторюються із незавидною регулярністю. Фахівець радить спробувати повну відмову від цього формулювання — на користь менш травмуючих.

Просто знайте, що кожного разу, використовуючи це слово, ви руйнуєте своє щастя. Це слово – «повинен». І всі його варіації. Справа в тому, що постійно дорікаючи людині в її «боргах», ми зводимо себе в становище вище. Начебто натякаючи, що бос тут — я, я встановлюю правила. Ви можете взагалі не вкладати у свій вислів цей зміст, проте він зчитуватиметься на підсвідомому рівні. І викликатиме величезні хвилі обурення, незгоди та протесту.

Використовуйте менш наказові альтернативи. Зосередьтеся не на тому, про що ви кажете, а на тому, як ви це робите. Уникаючи слова «повинен», ви помітите, як з ваших стосунків пішов негатив, як вони стали теплішими та довірливішими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: психологія, стосунки, сварки, розлучення


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Дитячі малюнки — це не мистецтво, а мова, якою вони спілкуються. А чи знаєте ви, що кожен дитячий малюнок може вам багато про що розказати? Як навчити

Чому батькам потрібно звертати увагу на дитячі малюнки?

Психологія | 08:00, 28.01.2023

Дитячі малюнки — це не мистецтво, а мова, якою вони спілкуються. А чи знаєте ви, що кожен дитячий малюнок може вам багато про що розказати? Як навчитися читати витвори вашої малечі?

Сьогодні матері, які виховують дитину самі, без батька, – звичне явище для суспільства. Це складно, адже мама повинна замінити обох батьків, але цілко

Як виростити дитину без батька?

Мама | 05:00, 27.01.2023

Сьогодні матері, які виховують дитину самі, без батька, – звичне явище для суспільства. Це складно, адже мама повинна замінити обох батьків, але цілком можливо.

Батькам дуже важливо вміти балансувати між

Основні табу в спілкуванні з дітьми

Сімейні справи | 05:00, 25.01.2023

Батькам дуже важливо вміти балансувати між "все можна" і "не можна нічого".

Що, якби весь секрет кращого життя зводився до одного, - доброти?

Користь доброти для нашого здоров’я

Здоров'я | 08:30, 24.01.2023

Що, якби весь секрет кращого життя зводився до одного, - доброти?

Сім’я повинна жити не інтересами дитини, а інтересами сім’ї. Я не можу уявити, щоб моїй дитині подарували шоколадку, а вона не розділила її на три час

Правила психічного здоров'я сім'ї від доктора Комаровського

Доктор Комаровский | 08:00, 24.01.2023

Сім’я повинна жити не інтересами дитини, а інтересами сім’ї. Я не можу уявити, щоб моїй дитині подарували шоколадку, а вона не розділила її на три частини.

Якщо дитині дозволяють злитися вдома, вона навряд чи стане робити це на вулиці. Це нормально, коли дитина плаче, істерить вдома, але не варто допускат

Чому дитині інод треба позлитися?

Психологія | 05:00, 23.01.2023

Якщо дитині дозволяють злитися вдома, вона навряд чи стане робити це на вулиці. Це нормально, коли дитина плаче, істерить вдома, але не варто допускати, щоб це траплялося часто.

Щоденні скандали негативно впливають на психічний розвиток дітей та можуть стати причиною розвитку агресивної поведінки або, навпаки, їх зайвої скутос

Батьківський крик руйнує мозок дитини - дослідження

Здоров'я | 05:00, 23.01.2023

Щоденні скандали негативно впливають на психічний розвиток дітей та можуть стати причиною розвитку агресивної поведінки або, навпаки, їх зайвої скутості і низької самооцінки.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: