Чому в жінок виникає аноргазмія і як її подолати?

Adoption
Date
  • 427 Переглядів
Оргазм – це приємна, але не обов’язкова умова для того, щоб мати якісний і здоровий секс. Однак його систематична відсутність може викликати тривогу, впливати на стосунки і свідчити про більш глибинні проблеми. Інколи щоб повернути оргазм, необхідно змінити позу чи підключити секс-іграшку, а інколи – звернутися до лікаря. Зазвичай жінки рідше отримують оргазм, ніж чоловіки, відповідно, аноргазмія більш поширена серед них. Це підтверджують результати опитування української соціологічної групи Gradus Research. Лише 35% респонденток заявили, що отримують оргазм під час кожного статевого акту. Водночас серед чоловіків цей показник становив 78%.

3831_3.jpg (13.29 Kb)

Аноргазмія – це систематична відсутність оргазму або знижена здатність його відчувати під час сексу, мастурбації чи іншої сексуальної взаємодії.

Її не варто плутати з "фригідністю", оскільки "фригідність" – це дуже рідкісне явище, для якого характерна повна відсутність статевого потягу (лібідо), сексуального збудження та інтересу до сексу.

Психотерапевтка і консультантка з питань сексуальності Тася Осадча взагалі не радить використовувати цей застарілий термін.

"Зазвичай у побуті слово "фригідність" вживають неправильно, наділяють його негативним значенням і використовують у зневажливому, саркастичному тоні", – каже експертка.

Також аноргазмія не обов’язково передбачає проблеми з лібідо, тобто зниження або відсутність бажання займатися сексом, хоч і може бути частково спричинена ними.

Поширеність аноргазмії важко встановити точно, оскільки значна частина жінок не звертається з цією проблемою до медиків, каже лікарка Сіліна.

Однак частота цього явища може складати від 10% до 42%, залежно від культурних особливостей регіону.

"Та якщо говорити про українських жінок, то я бачу позитивну динаміку за останні 18 років.

У моїй практиці кількість пацієнток з активим запитом на вирішення проблем з оргазмом та лібідо збільшилась практично на 100%", – розповідає вона.

Щоб вирішити ці проблеми, важливо з’ясувати тип аноргазмії, додає експертка. Всього їх буває кілька видів: первинна, вторинна, генералізована або ситуативна.

Які є причини аноргазмії?

Психологічні травми

Пережите сексуальне, фізичне або психологічне насильство в минулому або травматичний досвід сексу може впливати на здатність людини відчувати оргазм, пояснює Тася Осадча.

"Навіть якщо жінка перебуває у здорових стосунках і займається сексом із тим, кого кохає, її може "переклинити" через якийсь тригер", – зауважує експертка.

Також утруднити оргазм можуть:

- тривожність і страх;
- комплекси щодо свого тіла;
- відчуття сорому і провини за насолоду від сексу;
- завищені очікування від сексу;
- надмірний контроль свого тіла та ситуації;
- погана комунікація щодо потреб та вподобань у сексі;
- негативний клімат або невирішені конфлікти у стосунках;
- брак довіри між партнерами;
- аб’юз.

Самооцінка, прийняття свого тіла та вміння розслабитися дуже впливають на задоволення від сексу.

А комплекси і страхи щодо свого тіла чи здібностей у сексі можуть завадити оргазму, каже Осадча.

"Із того, з чим мені доводилося мати справу, це випадок, коли жінка, яка абсолютно точно може досягати оргазму, мала величезний страх щодо того, який вона матиме вигляд під час оргазму.

(Страх – ред), що під час оргазму вона зробить щось нереально страшне, і партнер її зненавидить, коли це побачить. У подібних випадках жінка може не мати оргазмів, бо вона не дає собі їх відчути, навіть при абсолютній здатності їх отримувати", – розповідає психологиня.

Больові відчуття під час або після сексу

Біль може виникати з багатьох причин: недостатньо сильне збудження, занадто швидке і різке проникнення, сухість у піхві, емоційна напруженість, різноманітні хвороби та інфекції, що передаються статевим шляхом.

Більшість із цих причин потребують консультації лікарів. Однак якщо причиною відсутності оргазму або болю під час сексу є сухість у піхві, варто підібрати якісний лубрикант, бажано на водній основі.

Також необхідно обговорити з гінекологом місцеве лікування: це може бути плазмотерапія, креми з естрогеном/гіалуроновою кислотою тощо, наголошує лікарка.

Ліки

Інколи самолікування може призвести до проблем з оргазмом, запевняє Наталя Сіліна.

В Україні багато ліків відпускаються без рецепта, однак деякі з них можуть пригнічувати лібідо та оргастичні відчуття.

Коли аноргазмія стає проблемою?

Щоб аноргазмію можна було класифікувати як розлад, вона повинна тривати протягом 6 місяців або більше, говорить лікарка Сіліна.

У багатьох інших випадках відсутність оргазму під час сексу може бути варіантом норми.

"Жіноча анатомія, фізіологія та психологія настільки складні, що досягти стовідсоткової оргастичності дуже складно.

Є величезна кількість факторів, які впливають на оргазм, починаючи від стадії менструального циклу і закінчуючи тим, що людина може просто "збитися" з певного настрою, коли у найвідповідальніший момент сексу у сусідів раптом падає бетонна плита на підлогу. І це норма", – пояснює консультантка з питань сексуальності Тася Осадча.

Для жінок існує показник норми оргастичності, який складає приблизно 50-70%.

Тобто якщо у жінки половина або 3/4 сексуальних контактів закінчуються оргазмом – з нею все добре.

Однак ці показники – умовна норма. Варто орієнтуватися на потреби і бажання самої жінки, наголошує психотерапевтка.

Якщо жінка загалом відчуває задоволення від сексу, варто оцінити, наскільки труднощі з оргазмом завдають їй дискомфорту, впливають на її самооцінку чи відчуття щастя.

"Найважливішим критерієм я б назвала ступінь психологічного дискомфорту. Якщо жінці з цим окей, то все нормально.

Інша справа, що людина може себе багато в чому переконати. Тут дуже важливо бути чесним з собою…", – розповідає Осадча.

Поняття норми також залежить від ступеню тяжкості аноргазмії. Одна справа, коли жінка насолоджується сексом але рідко отримує оргазм – це може бути ок.

Зовсім інша справа, коли жінка не може отримати оргазм через фізичний біль, страх або травму, тобто фактично не може займатися сексом. Такі випадки неодмінно потребують лікування, пояснює експертка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: аноргазмія


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Компанія Forza Supplements провела дослідження та визначила, що найкращий час для сексу наступає о 7:30 ранку.

Науковці назвали найкращу годину для сексу

Секс | 06:20, 21.11.2023

Компанія Forza Supplements провела дослідження та визначила, що найкращий час для сексу наступає о 7:30 ранку.

Скільки калорій витрачається під час сексу, а скільки під час тренувань?

Що ефективніше для схуднення - секс чи тренування?

Здоров'я | 08:20, 12.11.2023

Скільки калорій витрачається під час сексу, а скільки під час тренувань?

Власні проблеми сексуального здоров’я, як правило, чоловіки замовчують. Стереотипи суспільства, хибні уявлення про сексуальну функцію не додають впевн

Поширені міфи про сексуальне здоров'я чоловіків

Секс | 00:35, 17.10.2023

Власні проблеми сексуального здоров’я, як правило, чоловіки замовчують. Стереотипи суспільства, хибні уявлення про сексуальну функцію не додають впевненості. Спробуємо розвінчати найпопулярніші міфи.

Що ж сказати підлітку, щоб він використовував презерватив? І головне, як це сказати, щоб подіяло. Якщо ваша дитина – підліток, ця проблема особливо ак

Як розповісти підлітку про презервативи?

Школярі | 00:35, 15.10.2023

Що ж сказати підлітку, щоб він використовував презерватив? І головне, як це сказати, щоб подіяло. Якщо ваша дитина – підліток, ця проблема особливо актуальна для вашої родини.

І хлопчики, і дівчатка повинні мати повну інформацію про те, що відбувається під час і після статевого акту. І ця інформація потрібна не тільки дівчат

Як і що говорити про контрацепцію хлопчикам і дівчаткам?

Секс | 06:20, 11.10.2023

І хлопчики, і дівчатка повинні мати повну інформацію про те, що відбувається під час і після статевого акту. І ця інформація потрібна не тільки дівчаткам. Двоє людей займаються сексом, так що це їхня спільна турбота.

Факт 1Яйцеклітина живе тільки 4-12 годин після вивільнення з яєчника, саме в цей час вона може бути запліднена. А сперматозоїди можуть жити всередині

7 фактів про овуляцію, які вас здивують

Мама | 02:00, 10.10.2023

Факт 1Яйцеклітина живе тільки 4-12 годин після вивільнення з яєчника, саме в цей час вона може бути запліднена. А сперматозоїди можуть жити всередині жіночого організму 3-5 днів в пошуках яйцеклітини, яку можна було б запліднити.

Якісний секс позитивно впливає на емоційний стан і покращує вуглеводний обмін. Але це не привід займатися ним для здоров’я, коли немає бажання. Чи дій

Чи потрібно займатись інтимом для здоров'я?

Секс | 06:20, 06.10.2023

Якісний секс позитивно впливає на емоційний стан і покращує вуглеводний обмін. Але це не привід займатися ним для здоров’я, коли немає бажання. Чи дійсно секс такий необхідний для організму і чим можна його замінити?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: