Чому не можна пити, коли у тебе стрес

Adoption
Date
 • 2139 Переглядів
Часто людина, намагаючись впоратися з важким стресом, в першу чергу тягнеться до алкоголю. Але вживання алкоголю посилює всі пережиті почуття і не знімає негативних емоцій. Та до недавнього часу це не було доведено науковим шляхом.

69_ed40714eb32ef4f27bb23aae6b2721f4.jpg (53.82 Kb)

Вчені з Університету Чикаго з'ясували, що стрес нейтралізує сп'яніння, і в результаті людина випиває більше, щоб домогтися того ж сп'яніння, що і в стані спокою.

Алкоголь змінює реакцію тіла на стрес: скорочується вироблення кортизолу, який допомагає боротися зі стресом і тим самим тільки посилює почуття напруги. Виходить замкнене коло: людина все менше відчуває позитивні емоції і все сильніше хоче випити ще.

Таким чином, намагаючись справитися зі стресом через алкоголь, людина ще глибше занурюється в свій стан. Сам же по собі стрес допомагає людині адекватно реагувати на негативні події. Змінюючи спосіб реакції на стрес за допомогою алкоголю, ми збільшуємо шанси на розвиток хвороб пов'язаних зі стресом, у тому числі, до речі, і алкоголізму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сни багато розкажуть про ваше здоров'я

"Деяких людей алкоголь пробуджує до життя - вони відчувають себе збудженими, енергійними, їх тягне на розмови, інші, навпаки, від спиртного стають сонливими, нездатними спілкуватися. Але дослідження показало, що коли градуси накладаються на стрес, реакція у всіх однакова", - говорить один з авторів дослідження Емма Чайлдс.

Щоб з'ясувати, як алкоголь впливає на організм людини, що знаходиться в стресовому стані, вчені відібрали 25 дорослих здорових чоловіків, яким пропонували розслабитися, розкладаючи комп'ютерний пасьянс, або вганяли в стрес, роблячи ораторами перед великою невдячною аудиторією. Після цього 11 чоловік з групи отримували внутрішньовенно алкогольний розчин, еквівалентний двом стопках міцного спиртного. Іншим 14 волонтерам давали плацебо.

Дослідники відстежували серцевий ритм, вміст алкоголю в крові, гормони напруги і тиск, в той час як учасники експерименту відповідали на питання про рівень їх занепокоєння та бажання випити ще.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


  Теги: здоров'я, стреси, депресія, алкоголь, проблеми, психологія


  Система Orphus

  Цікаво також:


  Новини по темі

  За різними даними, від 50 до 90 відсотків жінок стикалися з цим захворюванням. Цистит — найчастіше захворювання урогенітальної сфери.

  Звички і причини, які провокують виникнення циститу у жінок

  Хвороби | 07:00, 03.05.2023

  За різними даними, від 50 до 90 відсотків жінок стикалися з цим захворюванням. Цистит — найчастіше захворювання урогенітальної сфери.

  Палити чи ні – вибір кожного, але з настанням вагітності жінка несе відповідальність не лише за своє життя і здоров’я, але й за стан майбутнього малюк

  Чому небезпечно палити вагітним?

  Я вагітна | 12:00, 29.04.2023

  Палити чи ні – вибір кожного, але з настанням вагітності жінка несе відповідальність не лише за своє життя і здоров’я, але й за стан майбутнього малюка.

  Чимало харчових звичок ніяк на нас не позначаються, поки ми молоді й активні. Але з віком починає проявлятися їхній згубний вплив. З віком люди втрача

  Звички, які руйнують тіло після 50

  Здоров'я | 07:00, 19.04.2023

  Чимало харчових звичок ніяк на нас не позначаються, поки ми молоді й активні. Але з віком починає проявлятися їхній згубний вплив. З віком люди втрачають м’язову масу й куди швидше набирають зайву вагу. Тож перше, за що треба взятися – зменшити розмі

  Вчені з Нью-Йоркського та Бостонського університетів дійшли висновку: любителі електронних сигарет вдвічі частіше страждають на еректильну дисфункцію,

  Як електронні сигарети можуть впливати на організм чоловіків?

  Сімейні справи | 10:00, 04.04.2023

  Вчені з Нью-Йоркського та Бостонського університетів дійшли висновку: любителі електронних сигарет вдвічі частіше страждають на еректильну дисфункцію, ніж чоловіки, які не палять. У дослідженні взяли участь 13 711 чоловіків віком від 20 до 65 р

  Порушення всмоктування жирів - це нездатність кишечника засвоювати жири. Жири є основними поживними речовинами, необхідними для енергії та росту. До т

  Ознаки порушення всмоктування жиру у дитини

  Хвороби | 01:30, 08.01.2023

  Порушення всмоктування жирів - це нездатність кишечника засвоювати жири. Жири є основними поживними речовинами, необхідними для енергії та росту. До такого стану може привести ряд захворювань кишечника, печінки і підшлункової залози.

  За даними міжнародної групи дослідників, діти, чиї батьки в дитинстві були пасивними курцями, на 59% частіше хворіють на астму.

  У вас проблеми, якщо ваш дідусь курив - дослідження

  Шкідливі звички | 08:00, 23.09.2022

  За даними міжнародної групи дослідників, діти, чиї батьки в дитинстві були пасивними курцями, на 59% частіше хворіють на астму.

  Нам дуже цікаво, як саме вони пов'язані!

  Науковці виявили зв'язок між інтимом і розвитком раку

  Здоров'я | 05:00, 17.09.2022

  Нам дуже цікаво, як саме вони пов'язані!

  Коментарі до новини


  Додати коментар до публікації
  Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


  Код:
  captcha

  Введіть код: