Вибираємо професію: як допомоги дитині визначитися

Adoption
Date
  • 852 Переглядів
В переддень першого дзвоника майбутні десяти- та одинадцятикласники починають обирати, які предмети вчитимуть посиленого цього року, адже незабаром вступ в університет та обрання професії всього життя. Як допомогти дитині?

5116_64.jpg (177.59 Kb)


1. Які у дитини здатності і бажання? 
Батьки, як ніхто інший, можуть бачити, що дається їх дитині найкраще і до чого лежить душа. Для більшої впевненості можна також поспілкуватися з учителями в школі і з тренерами гуртків і секцій спортивних і творчих занять, куди ходить дитина.
 
Справи, якими дитина може займатися без зупинки протягом декількох годин, забуваючи при цьому пообідати і пропускаючи зустрічі з друзями, явно говорять про те, що варто рухатися і далі в цьому напрямку.
 
2. Яка у дитини мотивація? 
Запитайте у дитини, чого вона в житті хоче досягти, що їй цікаво, які цілі для неї важливі. Нехай при відповіді на дане питання не обмежує політ своєї фантазії. Ми, дорослі, дуже любимо ставити і себе і інших в якісь рамки, підрізаючи свої дітям крила і часто нав'язуючи свою думку.
 
3. Який спосіб життя прийнятний для вашої дитини. 
Для різних типів особистості підходять різні професійні спрямування. Хтось любить великий колектив, а кому-то набагато комфортніше працювати над проектом в поодинці.
 
Виходячи з особливостей своєї дитини, подумайте і визначте, які з професій найбільш підходять за типом особистості вашому чаду. Відберіть ті, які дитині подобаються найбільше. Незабаром ви зможете зупинитися на двох-трьох найбільш оптимальних варіантах.
 
4. Попереднє стажування. 
Щоб зрозуміти, підводить чи дійсно та чи інша спеціальність людині, можна спробувати пройти свого роду стажування в якійсь з компаній в обраній сфері діяльності, наприклад, в літній період.
 
На щастя, в нашій країні все більше з'являється таких можливостей, і компанії нерідко пропонують неоплачувані місця для юних стажистів-помічників.
Це дуже важливий досвід для підлітків, тому що дозволяє подивитися картину в реальному часі і позбутися від ілюзій і рожевих окулярів, якщо такі є. А також дійсно зрозуміти, ваше це чи ні.
 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: школяр, поради, професія


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі


Сідати і виконувати все за школяра - не варіант!

Що робити, якщо дитина не хоче робити уроки

Школярі | 18:00, 19.03.2020

Сідати і виконувати все за школяра - не варіант!

Щоб не допустити захворювань ШКТ

Яким має бути ідеальний раціон школяра

Школярі | 15:00, 17.03.2020

Щоб не допустити захворювань ШКТ

Знімаємо стрес, вибудовуємо графік

Як попередити виникнення неврозу у школяра

Школярі | 14:00, 14.03.2020

Знімаємо стрес, вибудовуємо графік


Збалансований та правильний рацоін

Нестандартні ідеї: чим годувати дитину-школяра

Дитяче харчування | 15:00, 04.03.2020

Збалансований та правильний рацоін

Дитина боїться усних відповідей?

Як перемогти дитячий страх відповідати на уроках

Школярі | 16:00, 29.02.2020

Дитина боїться усних відповідей?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: