Стрес заважає дитині добре вчитися - психологи

Adoption
Date
  • 358 Переглядів
Почалася школа - і рівень стресу серед дітей різко зріс. Що робити (чи чого не робити), щоб допомогти дитині впоратися з напругою і влитися в навчальний процес?

2964_11.png (281.84 Kb)

Мозок – це орган, що розвивається із досвідом. Завдяки нейропластичності, найактивніше розвиваються ті ділянки мозку, які використовуються найчастіше. Коли мозок зазнає хронічного токсичного стресу, він фокусується на стресовому стані, таким чином постійно перебуваючи у стані готовності діяти не замислюючись («бий або біжи»).

Через це учень, схильний до токсичного стресу, більш імпульсивно реагує на потенційні подразники, включаючи ті, які у звичайній ситуації ніяк би на нього не вплинули, такі як випадковий поштовх у плече або коментар вчителя.

- Учень під впливом токсичного стресу також залишається роздратованим набагато довше, ніж зазвичай.
- Це може призвести до імпульсної поведінки, підвищеної агресії, відсутності самоконтролю та зниження когнітивних функцій, наприклад здатності сприймати та обробляти слухову інформацію.
- Така дитина перебуває у стані постійно підвищеної чутливості, що може бути дуже проблематично під час уроків.
- Інакше кажучи, частина мозку, що відповідає за мислення, відключається, учень діє на інстинктах та імпульсах, що зовсім не допомагає йому в навчанні, коли необхідно думати та розмірковувати, на кшталт математики та літератури.

Як знизити вплив стресу на навчання
Хронічний стрес може вплинути на когнітивний, соціальний та емоційний розвиток дитини – все те, що необхідно для її успіху в школі. На щастя, неврологічні дослідження показали, що ділянки мозку, схильні до впливу наслідків, зокрема, психологічних травм, пластичні і піддаються зміні.

Можна виконувати певні дії, щоб знизити рівень стресу та вплинути на позитивний розвиток. Наприклад, будьте прикладом для наслідування та створіть приємне середовище. У дитини, яка довго перебувала в стані страху та стресу, активовані інстинкти «бий або біжи». Психологи виявили, що наявність поряд хоча б одного дорослого, на якого дитина може покластися, може значно знизити вплив токсичного стресу на дитину. Школа може також стати для дитини певним притулком, де вона може почуватися захищеною та зрозумілою.

Важливо підкреслити, що у дітей, які живуть у стресі, немає дефекту чи відхилень у мозку і у них не обмежені розумові здібності, їхній мозок просто не повністю “вмикається”.

Але викладачі та батьки можуть змінити це. Ці учні мають величезний потенціал досягти успіху, якщо вони здобудуть правильну освіту і необхідну допомогу. Нехай школа стане місцем, де учні зможуть уникати токсичного стресового середовища та вчитися, досягаючи своєї мети та прагнучи успіху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: стрес, навчання


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Бутерброди, яблука, банани... Що давати дітям до школи, щоб школяр був ситим і, при цьому, харчувався корисно?

Як зробити перекус у школу для дитини корисним?

Дитяче харчування | 14:50, 25.05.2024

Бутерброди, яблука, банани... Що давати дітям до школи, щоб школяр був ситим і, при цьому, харчувався корисно?

Вже кілька місяців медики з цілого світу стурбовані тим, що препарат для лікування цукрового діабету (Оземпік) жінки вживають, щоб схуднути. Небезпека

Шокуюча статистика: 9% підлітків вдаються до препаратів для схуднення

Дитина | 09:30, 24.05.2024

Вже кілька місяців медики з цілого світу стурбовані тим, що препарат для лікування цукрового діабету (Оземпік) жінки вживають, щоб схуднути. Небезпека в тому, що почавши приймати його, доведеться це робити все життя! Окрім того, він має серйозні небе

Сучасні діти не уявляють себе без гаджетів. Це і добре, і погано одночасно. Та як бути з розвитком дитини? Чи впливають гаджеи на мозок дітей?

Як гаджети впливають на розвиток дитячого мозку?

Розвиток дитини | 12:10, 23.05.2024

Сучасні діти не уявляють себе без гаджетів. Це і добре, і погано одночасно. Та як бути з розвитком дитини? Чи впливають гаджеи на мозок дітей?

У прагненні, щоб у дитини було усе, батьки часто не помічають, як розпещують своїх чад. Вседозволеність не рідко призводить до поганих проявів характе

5 неочевидних ознак, що ваша дитина виросте токсичною людиною

Виховання | 10:30, 16.05.2024

У прагненні, щоб у дитини було усе, батьки часто не помічають, як розпещують своїх чад. Вседозволеність не рідко призводить до поганих проявів характеру. Наприклад, до токсичності.

Сучасні дівчатка знають, що вони - достойні найкращого, що у них стільки ж прав, як і у хлопців, і що вони мають право бути собою, мати власну думку і

Як виховати впевнену в собі донечку?

Виховання | 08:30, 16.05.2024

Сучасні дівчатка знають, що вони - достойні найкращого, що у них стільки ж прав, як і у хлопців, і що вони мають право бути собою, мати власну думку і погляди на життя, навіть якщо ті не збігаються з поглядами інших.

Ще кілька років тому не всі дорослі знали, що таке панічна атка. А зараз ми вже говоримо про панічні атаки у дітей. Як би це не було сумно і важко, ми

Як допомогти при панічних атаках дитині?

Дитина | 01:20, 16.05.2024

Ще кілька років тому не всі дорослі знали, що таке панічна атка. А зараз ми вже говоримо про панічні атаки у дітей. Як би це не було сумно і важко, ми повинні взяти на себе відповідальність за психічний стан наших дітей і, в першу чергу, маємо бути о

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну м

Кожна п'ята дитина має порушення сну через війну

Дитина | 00:30, 16.05.2024

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну може багато розповісти про їхній психологічний стан.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: