Фрази, які дратують ваших дітей

Adoption
Date
  • 2219 Переглядів
Пропонуємо вам перелік фраз, від яких варто відмовитись, адже вони, м'яко кажучи, дратують наших дітей.

2399_wilsonssyndrome23.jpg (36.76 Kb)


«Тобі ще рано це знати»
«Це не для твоїх вух», «багато знатимеш - скоро постарієш» та інші варіації на тему «ніс не доріс» закономірно викликають протест у дітей будь-якого віку. З точки зору дітей (навіть якщо вони ще не в змозі висловити свою думку), це вельми образлива фраза. Адже по суті вона дає дитині зрозуміти (та ще й у дуже неввічливій формі), що старші не сприймають її серйозно. Особливо неприємно, якщо подібне стається в присутності сторонніх.

«Тому що я так сказав (-ла)»
Типова батьківська відповідь на дитячі «чому» також не вкладається в рамки етикету. Більше того, він демонструє неповагу і зневагу до юного співрозмовника. Як правило, батьки використовують цю фразу, покладаючись на силу свого авторитету, але при цьому забувають, що без взаємної поваги він попросту не життєздатний.

«Ти завжди робиш все не так»
Прислівники «завжди», «ніколи», «вічно», «постійно» входять до числа найуживаніших у дуже багатьох дорослих. Однак категоричні узагальнення із серії «як неакуратно ти все робиш», «ти завжди мені грубіяниш», «ти ніколи не приходиш вчасно», по-перше, найчастіше бувають несправедливими - вже тому, що дитина напевно хоча б інколи обходиться без грубощів і запізнень. А по-друге, такі фрази призводять до результату, прямо протилежного тому, на який розраховують батьки. Замість того щоб допомогти дитині виправитися, вони відбивають всіляку охоту попрацювати над собою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Друга вагітність. Найкраща різниця у віці між дітьми

«Ти не забув, що...»
У самому формулюванні цього питання вже приховано недовіру до дитини. «Про уроки не забув?», «Змінне взуття не згубив?» подібні батьківські спроби тримати все під контролем приносять дітям мало користі. Вони позбавляють їх можливості самостійно приймати рішення і нести відповідальність за свої вчинки. Одноманітні питання, що задаються по кілька разів на день, сприймаються дітьми як звичне бурчання і, крім роздратування, не викликають жодних емоцій.

"Як справи в школі?"
Це питання, кинуте на ходу, досить часто стає єдиною спробою дорослих налагодити діалог з дитиною. Почувши чергове «нормально», батьки вважають свій обов'язок виконаним і відправляються займатися своїми справами. Хоча, якщо розібратися, дуже прикро, коли мама або тато, замість того щоб поцікавитися, що тебе радує, засмучує або турбує, задає питання виключно про успіхи в навчанні.

«А ось Даша з сусіднього під'їзду...»
Багато батьків щиро вірять, що звернені до дітей заклики брати приклад з друзів і однокласників заохочують їх домагатися великих успіхів. Але коли ми ставимо дитині в приклад інших дітей, це викликає лише протест і роздратування із серії «ну і люби свою Дашу». А самі тати з мамами люблять, коли їх з кимось порівнюють?

«Ти кого більше любиш - маму чи тата?»
Найбезглуздіше питання, яке тільки можна придумати. Тим не менш, воно стає вельми популярним серед дорослих буквально з того моменту, як малюк починає говорити. І чим частіше діти опиняються перед цією дивною дилемою, тим більше вони сумніваються в здатності дорослих тіток і дядьків мислити адекватно, або з пелюшок вчаться хитрувати, видаючи ту відповідь, яку хоче почути запитувач.

«Ким ти хочеш стати, коли виростеш?»
Люблять питати у дітей знайомі дорослі, чекаючи почути у відповідь що-небудь стандартне на кшталт «хочу бути лікарем» і в той же момент забути про це. Відсутність же у дитини схильності до будь-якої професії сприймається майже трагічно - мовляв, як же так, сучасні діти зовсім нічого не хочуть.

«Яка наречена виросла для нашого Михайлика!»
Фрази про наречених, вимовлені в присутності дітей, змушують старших розпливатися в нудотній посмішці, а молодших - червоніти від збентеження. Дійсно, в ситуації з розряду «без мене мене одружили» мало хто відчуває себе затишно. Якщо ж мама чи бабуся регулярно виступають у ролі свахи, то це не може не викликати у дитини обурення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, запитання, поведінка, фрази, слова, батьки, психологія, спілкування


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як пояснити малюку все і не відчувати сором?

Що робити, якщо дитина стала свідком вашого сексу

Сімейні справи | 12:30, 11.06.2019

Як пояснити малюку все і не відчувати сором?

Если вы ищете что-то приятное, чтобы оформить свое окно дома или в офисе, то можете обратиться к специалистам, и они вам посоветуют, что лучше выбрать

Почему стоит выбрать вертикальные жалюзи

Сімейні справи | 20:42, 08.06.2019

Если вы ищете что-то приятное, чтобы оформить свое окно дома или в офисе, то можете обратиться к специалистам, и они вам посоветуют, что лучше выбрать именно для вас. Мы можем сказать, что беспроигрышный вариант - это вертикальные жалюзи. Они подойду

Багато хто обдумує, яке простирадло буде ідеальним для спальні. Придбати якісний продукт часто дуже важко - потрібно пам'ятати про вибір правильної тк

З якого матеріалу краще вибрати простирадло

Сімейні справи | 12:56, 08.06.2019

Багато хто обдумує, яке простирадло буде ідеальним для спальні. Придбати якісний продукт часто дуже важко - потрібно пам'ятати про вибір правильної тканини, щоб було комфортно і виглядало привабливо. На ринку існує великий вибір простирадл. Наприклад

Які питання варто поставити собі перед тим, як прийняти остаточне рішення і почати діяти.

Як зрозуміти, що треба подавати на розлучення

Сімейні справи | 00:20, 07.06.2019

Які питання варто поставити собі перед тим, як прийняти остаточне рішення і почати діяти.

Дітлахи обожнюють, коли влаштовують для них свято, адже це так весело і відкладається надовго в пам'яті. Як організувати чудове свято для своєї кровин

Поради, як влаштувати незабутнє свято для дитини

Сімейні справи | 14:00, 06.06.2019

Дітлахи обожнюють, коли влаштовують для них свято, адже це так весело і відкладається надовго в пам'яті. Як організувати чудове свято для своєї кровинки - читайте у матеріалі.

Если вы решили приобрести для себя или своей семьи уютное жилье, или же купить помещение для своего бизнеса, тогда Интергал Буд к вашим услугам.

Как купить жилую недвижимость

Сімейні справи | 00:46, 05.06.2019

Если вы решили приобрести для себя или своей семьи уютное жилье, или же купить помещение для своего бизнеса, тогда Интергал Буд к вашим услугам.

Науковці з Університету Лома Лінда дослідили, як впливає виховання на подальше життя дитини.

Як виховання впливає на майбутнє дитини

Сімейні справи | 23:30, 04.06.2019

Науковці з Університету Лома Лінда дослідили, як впливає виховання на подальше життя дитини.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: